Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a volt feleségemmel...

Válás után a volt feleségemmel maradt a fiam. Mivel én olaszban dolgozok. Havi 45 ezer gyerektartást fizetek + a menzát + foci edzést + rajziskolát. Mennyi lenne az elég egy gyerekre havonta? 160 ezret kért beiskolázásra.

Figyelt kérdés
Imádom a fiamat, két hetente küldök csomagot neki, havonta hazajárok akkor vele vagyok de azt látom nincs ruhája. Sokszor mondja nincs jó farmerja, anyukája késve fizeti az osztálypénzt. Tudom a méreteit, mindig küldök neki ruhákat de az anyja eladja. Felakart jelenteni a gyámhivatalnál mert az iskolai dolgokat megvetettem a nagymamával és nem neki adtam kézpénzben. E-naplóban volt a lista, mindent megvettek. Táskát, cipőt ruhát ezt mind a gyerektartásin kívül. Nagyon rosszul érzem magam nem sajnálom a pénzt de úgy érzem kihasznál
2017. szept. 5. 09:05
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Szerettem volna a fiamat de az anyjának ítélték meg. Hitelt vettünk fel a házra amit itthoni fizetésből nem bírtam volna fizetni. Mondhattam bármit az anyjának adták mikor neki ítélték. Pedig ugyan úgy szeretem. Ha lenne kis esély rá, hogy hozzám kerüljön akkor hazaköltöznék.
2017. szept. 5. 12:41
 22/38 anonim ***** válasza:
33%

"Mondhattam bármit az anyjának adták mikor neki ítélték"

És indultál is az elhelyezésért, vagy csak eldöntötted, hogy úgyis az anyjának ítélik? Mert az apukák nagy része "elfelejti" megemlíteni hogy egyáltalán nem kérelmezte a bíróságtól a nála való elhelyezést, hanem elfogadta alapértelmezett döntésként az anya elsőségét. Miért? Mert a különélő szülő élete hatványozottan könnyebb, mint azé, aki minden nap felkészíti a gyereket, neveli, ott van vele ügyes-bajos dolgaiban, nem csak az ajándékozó jófej hétvégi apu szerepét tölti be, aki hisztirohamot kap, mert fizetnie kell valamiért, amit vállalt.

Ahol a szülők megegyeznek, ott 50-50 elhelyezés is lehetséges, amit a bírók kivétel nélkül el is fogadnak, ha az élhető. Pl apa nem menekül Olaszországba, hanem ott marad ugyanazon a településen és fele időben nála a gyerek, fele időben az anyánál és NINCS GYEREKTARTÁS. Aki igazán szereti a gyerekét, ezt vállalja nem? Vagy most jobb kétezer km-ről azért, hogy több legyen a pénz?

Inkább adnám el hatalmas veszteséggel azt a házat, inkább mennék harmadállásba, de a gyerekemet nem hagynám ott soha, főleg nem a szaros pénz miatt.

A mártírapák sztorijait, akiket kizsákmányol a gonosz exfeleség pedig mindig ilyen cinizmussal fogom kezelni, mert sokszor a töredéke sem igaz.

Aki igazi kapcsolatot akar a gyerekével, az harcol érte. Aki akarná is a gyereket de a kényelemről se akar lemondani, annak pedig nem való a szülő szerep.

De az is elmond mindent, hogy a nagy szeretet közepette mi a legnagyobb problémád? Hogy fizetned kell ami sérti az önérzeted. Nem az, hogy a gyerek érdeke hanem az, hogy biztos az ex ármánykodik.

Neked a gyerek csak egy nagy sárga csekk amire fáj költeni, mert az exnél csörren a kassza. Köze nincs ennek a szeretethez vagy a gyerekhez.

2017. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
74%
Az apa még a válás előtt ment Olaszországba, hogy tudjak fizetni a házra felvett hitelt. Az anyák 90%a nem egyezik bele a Megosztott elhelyezesbe és azt se tudjuk, mekkora volt a gyerek, amikor elváltak - kicsi gyereket nem szoktak így elhelyezni. Lehet szidni apukát, kár hogy nincs miért, hiszen fizeti a tartasdijat, nem is keveset, mellette fizeti a menzat, ami kb 10e havonta, a focit, a rajzot, csomagot küld a gyereknek, ruhát vásárol. Konkrétan miért is kellene szidni?
2017. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Mikor 4.5 éves volt akkor kellett kimennem mivel a kedves anyuka nem akart dolgozni. Akartam a gyereket a bíróságon is, de nem nekem ítélték. Váláskor a házat az anyuka megkapta.
2017. szept. 5. 14:04
 25/38 anonim ***** válasza:
82%
Ti komolyan gondoljátok, hogy annak könnyebb, aki nem kapja meg a gyerekét? Mert a másiknak csomó dolga van a gyerekkel? Hogy a gyermekkel dolog lesz, azt akkor is tudták mindketten mikor vállalták, tehát fel voltak rá készülve. Az egyik szülő elveszíti a gyerekét, amikor válnak. Ez lenne a könnyebb? Értem én, hogy így a mindennapi "terhet" is elveszíti és ettől máris baromi könnyű neki, de szerintem ez nem így működik.
2017. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
77%
22-es, Te a saját kitalált világodban élsz? Addig amíg magad is bevallod, hogy válogatás nélkül így állsz hozzá minden Apához, addig felesleges ezt a kérdést feszegetned. De ébredj fel, ez a téma nem így működik, ahogy Te ide lefestetted.
2017. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
22%
Akkor hogy? Apuka Olaszban, a hiteles ház anyáé, akinek ÁLLÍTÓLAG úgy ítélte a gyereket oda a bíróság, hogy annak nem volt munkája és nem is akart dolgozni! Ti tényleg ennyire hülyének nézitek a magyar jogrendszerben dolgozókat?
2017. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
77%

Általában az anya pártján szoktam a gyt-s kérdésekben lenni, mert ált. az van, hogy "20e-t fizetek a gyerekre, de 10et akarok, mert az új nőmnek nem tetszik"... de ebben az esetben baromira kihasznál téged a volt feleséged.


Ha a gyámügyön bejelentenek, körberöhögik őket. Gyt-n kívül kp-t nem vagy köteles a nőnek adni.


A gyereknek azt ajánlanám, ofőnek mondja el, hogy az általad adott ajándékokat anyja eladja úgy, hogy kap gyt-t is (most nem azért, de 45 az egy elég jó összeg, és ugye anyucinak is hozzá kéne tennie vmit).

2017. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
10%
28-as, ez egy költői kérdés volt?
2017. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
62%

Valóban kihasznál a volt nejed.

Nem is értem, hogy van pofája eladni azokat a cuccokat, amiket a gyermekednek vásároltál...

Nem irigylem a helyzetedet, viszont kérlek, a gyermekeddel maradj mindig jó viszonyban. Nem tehet róla, hogy ilyen az anyja...


21/L

2017. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!