Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyakran várnátok el a...

Milyen gyakran várnátok el a felnőtt gyereketektől a látogatást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

4-5 órányira lakok a szüleimtől.

Egyetemista vagyok, de eltartom magam (dolgozok)

Hét közben csak nagyon nehezen tudom megoldani, hétvégéken meg a párommal szeretnénk programokra menni, otthoni teendőket végezni, vagy csak lazítani, nem utazással tölteni két napot.

Szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy heti egyszer legalább menjek haza... (Igazából nekik az lenne az ideális, hogy egy hétköznap + egész hétvégén velük lennék)


Hogy lehet megoldani egy ilyen helyzetet? Hogy fér bele egy hétbe minden?

Mások hogy csinálták ezt, ha messzire költöztek, vagy a gyerekük messzire költözött?


2017. szept. 6. 17:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: nem mész hetente és pont. Hidd el, nem fognak odamenni és hazavontatni téged. Megmondod, hogy tanulnod kell, elvégre csak nem akarják, hogy miattuk megbukj, már van programod, drága is minden héten jegyet venni, jövő héten mész, puszi.
2017. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad, hogy felnőtt vagy. Akkor egyedül is el tudod dönteni, hányszor akarsz hazajárni.

Havi egy amúgy bőven elég.

Felnőttél, külön életed van, és nem a seggedet mereszted, hogy fennakadjanak a látogatások gyakoriságán.

2017. szept. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mi a kérdés? Nem mész és kész.


Teljesen hülyeség elvárni hogy hetente hazajárj és otthon töltsd a hétvégéket. Normális szülőnek fel kell fognia, hogy a gyerek is felnő és a saját lábára áll, saját élete lesz.


Én például egyetem alatt volt hogy pár havonta mentem csak haza. Most mióta dolgozom, konkrétan 2-3 alkalommal voltam talán otthon 1,5 év alatt. Idén még konkrétan egyszer sem. 1-2 nagyobb programra a család ugrott fel.


Mondjuk hozzá kell tenni, hogy otthon soha nem tudtam se tanulni, se pihenni. Apám konkrétan munkaerőként tekintett rám és szerintem ha otthon vagyok akkor az a dolgom hogy "segítsek" azaz helyette csináljak meg mindent. Ha hazamentem akkor folyton vagy fát kellett pakolni vagy a kertet kapálni. És persze mellé jött a szent beszéd hogy "bezzeg milyen jó lesz a pofádat tömni a jó kis házi paprikával, paradicsommal" meg hogy "bezzeg milyen jó lesz ha nem fog fázni a p...csád télen". Hozzá teszem, ezt úgy mondta hogy ő döglött otthon munkanélküliként egész nap, míg én havi 1-2-szer "élveztem" a javakat amiért engem dolgoztatott.


Meg úgy alapból ment a "málenkij robot" már korán reggel azzal jöttek,hogy "van kedved egy kicsit segíteni". Mintha lett volna választásom, aztán el is ment a nap melóval. De tanulásnál is simán odajöttek, hogy "kell egy kis pihenés, szellőztesd ki a fejed, jót tesz a mozgás, gyere kapálni..."


Úgyhogy én ezeket untam meg és azóta úgy vagyok, hogy inkább döglök az albérletben egyedül. Egyrészt így nem szól be egyikük sem hogy milyen lusta vagyok, másrészt 5 nap tanulás/munka után hagy pihenjen már úgy az ember ahogy szeretne.

2017. szept. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Irreális elvárásai vannak a szüleidnek. Kérdezd meg anyukádat, hogy ők hogyan töltik az idejüket, illetve hogyan töltötték, amikor fiatalok voltak? Minden hétvégén csapot-papot hátrahagyva mentek a szülőkhöz? Pontosabban szétválva, mert hát a párodnak is vannak szülei.

Én szerencsére közelebb vagyok a szüleimhez, de mi havonta egyszer megyünk, max kétszer ha szülinapok, névnapok miatt úgy jön ki. Hiába szeretnék többször, nekem is van életem, sokszor hétvégébe nyúló munka (és ha el kell utazni miatta, akkor még kényelmetlenebb), háztartás, bevásárlás, bármi, mert hétköznap gyakorlatilag semmire nincs idő, az elmegy rohanással, és munkával (szeretjük, jól keresünk mindketten), esténként edzéssel. Nincs többre időm.

2017. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14

Kérdeztem én, hogy miért nem töltik a hétvégéket nagymamáméknál, szemforgatás volt a válasz. :D


Amúgy persze, felnőtt vagyok, én döntöm el, stb, de nem szeretnék velük rossz viszonyt, szóval valami kompromisszumos megoldást szeretnék, hogy nekem is legyen szabadságom, meg ők is lássanak azért. Akármilyenek, szeretem őket, nem akarok haragot.

2017. szept. 7. 09:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez idővel ment, nem egyik pillanatról a másikra próbáltam leszakadni. Először minden hétvégén otthon voltam, utána kéthetente, később már csak havi egyszer, vagy ahogy épp kijött.

Így anyámnak is könnyebb volt, nem érezte azt, hogy "magára hagytam".

2017. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
No de kedves kérdező, javasoltak már neked kompromisszumos megoldást feljebb. Kompromisszumot amúgy is csak avval lehet kötni, aki erre hajlnadó, hisz ha csak az egyik fél enged, az nem az. Ritkítsd a látogatásokat fokozatosan, előtte szólj erről nekik, de ne változtass a döntéseden akkor sem, ha szereted őket és passzív agresszív módon (igen, ez az) azért sopánkodással, lelkifurdalás keltésével véghez akarják vinni az akaratukat. Kezdj 2 héttel. Mondd meg, okztóbertől 2 hetente mész. Ezt tartsd egy darabig, jönnnek úgyis az ünnepek, majd újévkor ez lehet három hét, fokozatosság elvével pedig idővel havi 1, vagy amennyit jónak látsz. Amennyi neked belefér és amennyire szükséged van, azt célozd meg és ahhoz tartsd magad, szépen lassan arra térj át. Ennél kíméletesebb verzió nemigen létezik, hisz bármennyire is jó a viszony, az elengedést nekik is gyakorolni kell. Nem ülhetnek a nyakadra, nopláne nem követelhetik ki a szabdidőd ekkora hányadát, már csak azért sem, mert ha annyira szeretnek, akkor neked akarnak jót és ők alkalmazkodnak a te megváltozott élethelyzetedhez/ritmusodhoz és nem azt várják, hogy kiszolgád az igényeiket. Ez adok -kapok, de az ember sosem követel attól, akit feltétel nélkül szeret. Alkalmazkodni kell nekik is, más megoldás nincsen. Olyat senki nem fog tudni javasolni neked, vagyis megteheti, de sokra nem mész vele, hogy ezentúl csak neked, akciósan, ezentúl 48 órából áll egy nap, hisz ez nem kivitelezhető. Ergo ha ténylegesen el akarod kezdeni azt a bizonyos felnőtt életet, akkor állj ki magadért és érvényesítsed az érdekeid. Nem mellesleg a lenagyobb jóindulattal és tisztelettel, de halkan megjegyzem, hogy az aki 4-5 órányi távolságból a dolgozó/tanuló gyermekétől heti 2 látogatást, (hétköznapi 1-et és hétvégéket)elvár, az nekem nem a hajj de nagyon szoros, ideális kapcsolatot ápoló szülőket juttaja eszembe, hanem a zártosztályt (ha van még olyan), hiszen józan ésszel, önzetlenül szeretve nem várhatunk el olyasmit, amit a gyakorlatban is kizárólag Harry Houdini kivitelezhetne, már ha nagyon odafigyel.
2017. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17

Köszi a választ!

Most nyáron volt, hogy ők elmentek nyaralni 2 hétre, akkor 2 hét kimaradt, utána találkoztunk, következő hétvégén mi mentünk el nyaralni, akkor megint kimaradt 2 hét... Teljesen ki voltak borulva...

De hát igen, valahogy muszáj lesz, már így is épp elég idő elmegy a sulira + munkára + szakmai gyakorlatra + otthoni teendőkre, jó lenne némi szabadidő is....

A fokozatosság jó ötlet, megpróbálom majd így szervezni. Köszi!

2017. szept. 7. 13:41
 19/21 A kérdező kommentje:
Ja, mindenkinek ment a zöld, jókat írtatok!
2017. szept. 7. 13:41
 20/21 Metionin ***** válasza:
A legaláb heti egy fizikai képtelenség ha egyetem mellett dolgozol is. Hasonló paraméterekkel (4 órányi táv, egyetem + munka) én kéthetente jártam haza de többször előfordult, hogy csak havonta mert úgy jöttek ki az óráim és a munka. Most hogy dolgozom, elméletileg havi egy látogatás van, gyakorlatilag ha valami közbejön, akkor előfordul a 2 havi is. Megoldani azzal lehet, ha a szüleid felfogják hogy x időnként jársz haza és kész. Ha sértődéssel, akkor sértődéssel.
2017. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!