Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyakran várnátok el a...

Milyen gyakran várnátok el a felnőtt gyereketektől a látogatást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

4-5 órányira lakok a szüleimtől.

Egyetemista vagyok, de eltartom magam (dolgozok)

Hét közben csak nagyon nehezen tudom megoldani, hétvégéken meg a párommal szeretnénk programokra menni, otthoni teendőket végezni, vagy csak lazítani, nem utazással tölteni két napot.

Szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy heti egyszer legalább menjek haza... (Igazából nekik az lenne az ideális, hogy egy hétköznap + egész hétvégén velük lennék)


Hogy lehet megoldani egy ilyen helyzetet? Hogy fér bele egy hétbe minden?

Mások hogy csinálták ezt, ha messzire költöztek, vagy a gyerekük messzire költözött?


2017. szept. 6. 17:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A barátom kb 3-3,5 órányira lakik a szüleitől, az első évben még hetente járt haza, utána egyszerűen hol ezért, hol azért (tehát a lényeg, hogy indokokkal) kimaradt egy-egy hét. A második év környékére már természetes lett, hogy kéthetente ment haza, főleg miután én is elköltöztem otthonról, és jóformán felváltva jártunk ide-oda. Nem örültek neki, de megszokták. Most ez a negyedik év már, és egyelőre itt tart, maximum 3 hét után hazamegy (egy teljes hétvégére).

Még mindig nem lelkesek emiatt, és nyilván mindig többet szeretnének, sokszor mondják is neki (és ez így rendjén is van), de nagyjából elfogadták a helyzetet ennyi idő után.

Szóval én a fokozatosságot tudom javasolni, illetve hogy (főleg az elején) indokold meg, miért nem tudsz menni.


Egyébként megint mások, a szüleim anno ezt úgy oldották meg, hogy édesanyám az elején gyakrabban, kéthetente, majd háromhetente, havonta járt haza egy-egy hétvégére. Édesapám pedig mint külföldi diák jött ide, úgyhogy az első öt évben haza se ment. De ez nyilván más helyzet. :)


Az egy hétköznap+hétvége szerintem abszolút irreális, ezt már csak az utazás hosszával is indokolhatod. A minden hétvégéből pedig lassan engedni fognak szerintem. Ami időt együtt töltötök legyen tartalmas, és tényleg minőségi együtt töltött idő.

2017. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!