Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám féltékeny ha apa közeléb...

Anyám féltékeny ha apa közelébe megyek bántott engem is és az öcsémet is mit tudok én tenni?

Figyelt kérdés
Otthon minden anyánkról szól. Van egy kis öcsém aki csak 8 éves én már 19. De senki nem foglalkozott velem és a tesómmal sem. Apa hébe hóba rám nézett,leült velem tanulni amikor pisis voltam, ő adott a számba kaját, oviba,suliba is ő vitt és ha valakivel játszottam az apa volt,akinek segíteni kellett az is apa volt. Anyànk meg lósz%rt nem csinált soha és csak addíg foglalkozott velem amíg szoptatni kellett meg még rugdalozóban voltam otthon. Aztán lepasszolt apának,de amikor nagyobb lettem akkor elvette tőlem. Anya mintha féltékeny lett volna arra,hogy apával vagyok és csak őt szeretem. Bárhova mentünk mindig éreztetve volt velem,hogy utál. Sosem ülhettem a kocsiban apa mellé az anyós ülésre. Amikor voltunk Horvátba úgy volt,hogy apa és én egy szobában anya és az öcsém meg a másik kisebb szobában lesz. Nem másért csak az öcsém kedvéért lett így kitalálva,mert erkélyes szobában akart lenni és anyàval akart egy szobában aludni. De anya meg apával akart lenni. Gondolom dugni akart volna és az éjjel közepén át parancsolt a kis szobába,hogy apával legyen. Szánalmas! Hànynom kell tőle. Amikor kicsi voltam kirángatott apa karjaiból,megcsípte a kezemet, elrántott tőle. Ő gyakran megis ütött. Csak úgy minden bevezetés nélkül. Amikor apa ott volt akkor nem,mert olyankor "kedvesebbnek"mutatta magát. Aztán ha csak ő még én maradtunk akkor kiabált,megütött,parancsolgatott nekem és gyakran apáról beszélt hogy kopjak le róla kicsit,amióta megszülettem nem lehetett vele,megváltozott a kapcsolatuk, és ez csak romlott amióta van egy öcsém is. Szánalmas,utálom őt. Az öcsémmel ugyan ezt csinálja és nekem panaszkodik,sírva mesél,hogy mit csinál vele anyànk. Apa meg erről semmit nem tud,mert mintha észre se akarná venni. Mondom..anya csak akkor feltűnően agresszív ha nincs jelen apa. Különben velem már úgy beszél mint egy koszos ronggyal,apára inkább rá se nézek,mert anya rohadt féltékeny szokott lenni. Látom rajta. Mit rontottam el? Miért mi vagyunk a tesómmal a rosszak? Soha nem akartam anyától elvenni apát. Anya volt az aki azonnal eldobott magától. Vissza gondolva a gyerekkoromra. Csak apa volt ott nekem, anyától egy csepp szeretet nem kaptam és sosem felejtem el,hogy miket mondott nekem még kis koromban is. Az öcsém ugyan ezt kapja meg. De már ott tartok,hogy megütöm az anyánkat. Elegem van belőle, üti az öcsémet. Kiabál vele. Nagyon nagy düh van bennem. És apának nem tudom mit mondhatnék. Anya csak indulatosabb lenne utána. Csak magának akarja apát. A közelébe nem mehetünk. Az öcsém inkább velem van már. Vettem neki egy telefont hogy tudjon hívni, ha baj van. Tudom..ennyi idős gyereknek nem kell teló. De nekem fontos,hogy tudjam mivan vele ha nem vagyok otthon. És a telefon számlát én fizetem. Mit tehetnék én,hogy az öcsémnek legalább ne legyen pokol az élete? Mi a f%ért kellettünk mi ha csak koloncok vagyunk és a saját gyerekükre féltékeny az anya?
2017. szept. 13. 09:33
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy másfél éve durvultak el a dolgok. Előtte anya nem bántotta az öcsémet és fura mód jobban ragaszkodott hozzá a tesóm mint apához vagy hozzám. Pedig..a gondoskodó védelmező szerepet azért inkább apa töltötte be. Hiszen láttam mi a helyzet. Anya elvégezte a szoptatást aztán berakra a kis ágyba aludni a tesóm. De ha bőgött vagy kaja kellett apa vagy én ugrottunk. Én szívesen csináltam mivel IMÁDOM a gyerekeket és nagyon élveztem minden percét annak amikor a tesómmal foglalkozhattam. Mint egy szülő. Az etetés volt a legjobb, szerintem minden együtt töltött idő értékes volt és egy szép emlék számomra. Az öcsém egy kis angyal,mindig jó gyerek és nyugis is. Apa is szeretett vele foglalkozni,volt hogy csak azért haza telefonált,hogy megkérdezze volt-e már fürdetés vagy még nem pancsolt a tesóm? Fürdeni is én vittem és játszottam vele. Anya csak kiabált velem vagy rám hagyta a dolgok menetét. És utána úgy állította be apának mintha egésznap velünk foglalkozott volna.
2017. szept. 13. 09:42
 2/23 A kérdező kommentje:
Többet volt az én karomban mint anyáméban. A babakocsit is többet toltam mint anya. Én rendszerint külön kértem hogy tolhassam a babakocsit.
2017. szept. 13. 09:43
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvastam el mindent. Ha anyukád rendszeresen fizikailag bántalamazza az öcsédet, vagy akár a alalki egészségét veszélyezteti, a gyámhivatalnál tégy bejelentést. Védd meg az öcsédet!
2017. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
... akár a lelki egészségét ...
2017. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten...


Kérdező, Te és az öcséd az égvilágon semmi rosszat nem tettetek! Anyukád beteg, ez minden baj okozója, NEM TI!


Valószínűleg sosem akart igazán gyereket, vagy ha igen, nem tudta mivel jár. A nőnek ez a "dolga", ezt szeretné a férj is - El sem hinnéd mennyien vállalnak így gyereket, pedig nem szabadna. Nem tud titeket szeretni, nem tud kötődni hozzátok, mert nem vágyott rá igazán. Erről te egyáltalán nem tehettek!


Anyukád saját magát sem szereti. Figyelemre vágyik, ezért sajátítja ki a férjét, még a gyerekei elől is. Ez nem lesz jobb!


Amit tehetsz: Próbálj meg bizonyítékot szerezni arról, hogy bánik veled, veletek (hangfelvétel, videó.) Mindenképp szólnod kell erről apukádnak, nagyszülőknek, akár osztályfőnöknek is, mert egy percig sem maradhattok ebben a szituban tovább!!! Bizonyíték nélkül is szólhatsz, csak nem tudom, mennyire fognak hinni nektek, ha anyukád eljátsza a mintamamit.


Nem tudsz elköltözni? Vihetnéd magaddal az öcsédet is, bár ebbe meg apukád nem fog beleegyezni könnyen. Mindenképp borítanod kell a bilit, ha kell, hívd ki a gyámügyet, verésnél a rendőrséget, csődítsd össze a szomszédokat, BÁRMIT, csak lepleződjön le anyukád, utána könnyebb segítséget is kérni.


ÉS tarts ki! MEgérdemled a boldog, nyugodt életet, és az öcséd is, akinek most te vagy a legnagyobb támasza!

2017. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Az szép, hogy apukád foglalkozik veled, stb. Csak éppen nem normális, hogy hagyja ezt, ami nálatok folyik. Már rég el kellett volna válnia anyukádtól, hogy normális életetek legyen. Úgyhogy ne haragudj, de apukád sem jobb anyukádnál.

Nem vagytok rosszak egyáltalán, az nem normális, ahogy anyukád viselkedik. Bár azért abban is van túlzás, amiket leírtál. Tök természetes, hogy a szüleid akarnak együtt aludni, és ők ülnek elől az autóban.

2017. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem ma történ az a kirándulás. Tisztán emlékszem,hogy 3 napra mentünk. És nem azzal volt a gond,hogy együtt akar lenni apám és anyám. Hanem ahogy az egész le lett rendezve. Meglett beszélve,hogy ki kivel alszik. Apa még ott is ragaszkodott ahhoz,hogy anya maradjon az öcsémmel éjszakára. De nem..mert neki át kellett hozzánk jönnie. Felemelte a hangját és fogta a cuccaimat aztán át paterolt a kis szobába. Anya csinált cirkuszt nem apám. Nem hiszem el,hogy nem bírt volna ki három napot szex nélkül. És van idejük egymásra. Lehet,hogy amikor csecsemő voltam több figyelmet igényeltem és megváltozott a kapcsolatuk de akkor miért MIÉRT kellettem nekik? Az öcsémmel pedig kb semmit nem foglalkozik anya, csak apa szokott vagy én. Már nem náluk lakom,de minden nap haza járok hozzájuk csak a tesóm miatt. A hétvégén meg velük vagyok, akkor anya és apa falhatják két napig egymást. Sokkal több idejük van egymásra akkor. Nem akartam tönkre tenni az életüket és az öcsém sem.
2017. szept. 13. 11:24
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy már felnőtt vagy, nem beszélgettél erről apukáddal? Az jó, hogy te már nem élsz ott. De apukád nem látja, hogy az öcsédnek nem jó anyukád közelében lenni?
2017. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A kocsiban nem azért szoktam előre ülni,mert ott jobb kényelmesebb. Hanem apának nagyobb segítség szoktam lenni. Ha pl pesten vagyunk akkor mindig én mondom mi merre hány méter és a dzsipieszt is én kezelem és anya is néha hátra tud ülni bas%ki.. Amikor meg kisebb voltam kértem hogy előre ülhessek. Apa meg engedte volna anya nem. És onnantól kuss volt a nevem.
2017. szept. 13. 11:29
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem! Nem beszélek apával, le minimalizáltam a kettőnk közti kommunikációt. Anya nagyon durván bánik velem. Lekever egy pofont vagy megrángat, belém boxol, megkarmol,megcsíp és azzal fenyeget,hogy nem mehetek haza ha nem szállok le apáról. Ha beszélek vele vagy apa ad nekem egy gyors ölelést anyàm féltékeny lesz és később rajtam vagy az öcsémen veri le a hisztit. Apa ebből semmit nem vesz észre. Nem tudom mit mondjak apának, nem akarom,hogy kettőjük kapcsolata megromoljon és az öcsémen csattanjon az ostor. A tesóm miatt megyek haza nem más miatt. Az öcsém ugyan azokat meséli el amiket én is megéltem. Anyánkat ugyan úgy írjuk körbe ugyan úgy látjuk,hogy gyűlől bennünket.
2017. szept. 13. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!