Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám féltékeny ha apa közeléb...

Anyám féltékeny ha apa közelébe megyek bántott engem is és az öcsémet is mit tudok én tenni?

Figyelt kérdés
Otthon minden anyánkról szól. Van egy kis öcsém aki csak 8 éves én már 19. De senki nem foglalkozott velem és a tesómmal sem. Apa hébe hóba rám nézett,leült velem tanulni amikor pisis voltam, ő adott a számba kaját, oviba,suliba is ő vitt és ha valakivel játszottam az apa volt,akinek segíteni kellett az is apa volt. Anyànk meg lósz%rt nem csinált soha és csak addíg foglalkozott velem amíg szoptatni kellett meg még rugdalozóban voltam otthon. Aztán lepasszolt apának,de amikor nagyobb lettem akkor elvette tőlem. Anya mintha féltékeny lett volna arra,hogy apával vagyok és csak őt szeretem. Bárhova mentünk mindig éreztetve volt velem,hogy utál. Sosem ülhettem a kocsiban apa mellé az anyós ülésre. Amikor voltunk Horvátba úgy volt,hogy apa és én egy szobában anya és az öcsém meg a másik kisebb szobában lesz. Nem másért csak az öcsém kedvéért lett így kitalálva,mert erkélyes szobában akart lenni és anyàval akart egy szobában aludni. De anya meg apával akart lenni. Gondolom dugni akart volna és az éjjel közepén át parancsolt a kis szobába,hogy apával legyen. Szánalmas! Hànynom kell tőle. Amikor kicsi voltam kirángatott apa karjaiból,megcsípte a kezemet, elrántott tőle. Ő gyakran megis ütött. Csak úgy minden bevezetés nélkül. Amikor apa ott volt akkor nem,mert olyankor "kedvesebbnek"mutatta magát. Aztán ha csak ő még én maradtunk akkor kiabált,megütött,parancsolgatott nekem és gyakran apáról beszélt hogy kopjak le róla kicsit,amióta megszülettem nem lehetett vele,megváltozott a kapcsolatuk, és ez csak romlott amióta van egy öcsém is. Szánalmas,utálom őt. Az öcsémmel ugyan ezt csinálja és nekem panaszkodik,sírva mesél,hogy mit csinál vele anyànk. Apa meg erről semmit nem tud,mert mintha észre se akarná venni. Mondom..anya csak akkor feltűnően agresszív ha nincs jelen apa. Különben velem már úgy beszél mint egy koszos ronggyal,apára inkább rá se nézek,mert anya rohadt féltékeny szokott lenni. Látom rajta. Mit rontottam el? Miért mi vagyunk a tesómmal a rosszak? Soha nem akartam anyától elvenni apát. Anya volt az aki azonnal eldobott magától. Vissza gondolva a gyerekkoromra. Csak apa volt ott nekem, anyától egy csepp szeretet nem kaptam és sosem felejtem el,hogy miket mondott nekem még kis koromban is. Az öcsém ugyan ezt kapja meg. De már ott tartok,hogy megütöm az anyánkat. Elegem van belőle, üti az öcsémet. Kiabál vele. Nagyon nagy düh van bennem. És apának nem tudom mit mondhatnék. Anya csak indulatosabb lenne utána. Csak magának akarja apát. A közelébe nem mehetünk. Az öcsém inkább velem van már. Vettem neki egy telefont hogy tudjon hívni, ha baj van. Tudom..ennyi idős gyereknek nem kell teló. De nekem fontos,hogy tudjam mivan vele ha nem vagyok otthon. És a telefon számlát én fizetem. Mit tehetnék én,hogy az öcsémnek legalább ne legyen pokol az élete? Mi a f%ért kellettünk mi ha csak koloncok vagyunk és a saját gyerekükre féltékeny az anya?
2017. szept. 13. 09:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

10: ne haragudj, de képtelenség, hogy apukád semmit sem vesz észre. Nyilván ő is látja, hogy mennyit, hogyan foglalkozott, nem foglalkozott veletek. Ő is látja, hogy milyen a viszonyotok. Apukád egy felnőtt ember, nem egy kisgyerek, aki nem látja át a dolgokat.

Itt apukád is ugyanolyan rossz, mint anyukád. Csak ő passzívan hagyja, hogy megtörténjenek ezek, nem aktívan bántalmazó, mint anyukád.

2017. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
És nem tudom anyánknak mi a baja. Gyönyörű nő, okos és vannak barátai, egy jó munkája és ott van neki apa. Soha senki nem akarta elvenni tőle. Szeretetre vágyik,de tőlünk nem fogadta el. Csak apát akarja. Amúgy azóta szerintem fűvel fával megcsalta már. Többször is arra mentem haza,hogy anya "barátja" "kedves ismerőse" egy pasas van nálunk,de csak akkor ha apa még nincs otthon. Én inkább befogom. Nem tudok mit mondani erre.
2017. szept. 13. 11:41
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így van, apukád látja, hogy mi történik, csak egyszerűen tojik bele. Ahogy elnézem, extra nagy méretű papucs, egyszerűen nem szól rá anyádra, nem áll ki értetek.

Valószínűleg legbelül ezt te is tudod, különben miért nem kértél tőle soha segítséget?

Most komolyan, nem beszélsz a saját apáddal, mert az agyament fúria azt mondta? Ne röhögtess már :D

Ülj le faterral és kérdezd meg tőle, hogy mikor hagyta el a tökeit.

2017. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Dehogy veszi észre! Apa ha ezt tudná..ő imádja az öcsémet. Szerintem eltörné anya kezét lábát ha megtudná,hogy őt is bántja. Engem is bántott már ennyi idős koromban. Nem tud ő semmit! Apa nagyon szereti anyát is és jól kijönnek egymással. Imádja a családját..semmit nem vesz észre. Anya meg ügyesen csinálja a dolgokat. Mindent apa háta mögött intéz. Az apró összetűzésekre pedig legyint az ember ami apa előtt történik. Akkor kicsit más formában adja elő a dolgokat az anyám. Apa szokott szólni,hogy ne kiabáljon velem és ne veszekedjünk! De ennyi.
2017. szept. 13. 11:44
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem kérek apától segítséget. Mert abból baj lenne. Ő beszélne anyàval. Anya megtiltaná,hogy haza menjek az öcsémet pedig bántaná. Olyanokat szokott mondani,hogy ha szétvàlasztom 2-ket akkor az öcsém fog a legrosszabbul járni. Én már nem oda vagyok bejelentve..nem hozzájuk. Azzal fenyeget,hogy rám hívja a zsarukat,hogy zaklatom őket,bántani akartam a tesómat vagy őt vagy kitalálja hogy iszom mostanában és agresszív vagyok vele. Az öcsémet meg úgy fogja meg verni,hogy ne maradjon nyoma! Bla bla.
2017. szept. 13. 11:48
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen..apám egy ku%a nagy papucs.
2017. szept. 13. 11:49
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ma már minden mobilon van videó felvételi lehetőség, hangfelvétel. Még ha csak kézben vagy zsebben is van, ha már hallható rajta, hogy mi történik, akkor talán apádnak is leesne a szeméről a hályog. Én ilyen felvételeket készítenék titokban, legalábbis megpróbálnám, és mikor már elég van ahhoz, hogy ne lehessen azt mondani "EGYSZER elvesztettem a türelmemet, rossz napom volt", akkor kitálalnék mindent. Előbb apád elé, aztán ha nincs foganatja, gyámügyhöz vagy más hatósághoz fordulva. Ha öcsédet bántalmazva hagy rajta külsérelmi nyomokat, azt is le lehet fényképezni, megkérdezni öcséd tanárait, hogy nem-e tűnt föl nekik valami, akár megmutatni a suliorvosának. Bizonyítékokat szerezni.
2017. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért nem mertél soha szólni neki, hogy anyád megvert? Azóta sem, hogy mit művel, holott az öcséd szenved?

Vagy nagy kamugép vagy, vagy életképtelen :D De ha apád valóban nem vesz észre semmit, ő a másik fele.

Amennyiben komoly ez a komédia akkor ülj le az öreggel, világosítsd fel aztán rögtön meglátod, hogy mennyire áll ki értetek valójában.

Nem, inkább hagyod felnőtt fejjel, hogy szívjon az öcséd, minthogy megejts egy öt perces beszélgetést a faterral.

Ez annyira hihető :D

2017. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, anyukád tönkre akar titeket tenni, és meg is teszi, mert mindenki fél lépni. Apukád, mert papucs, te, mert anyukád fenyeget, öcséd, aki még fiatal, és ott lakik.


Kell egy nagy levegő, mert enélkül nem lesz változás. Nem fog megváltozni, hidd már el! Ültesd le apukádat, és mondj el mindent, szóról-szóra, vagy küld el neki ezt a kérdést. Az öcséd egy ártatlan gyerek, nem szabad hagyni, hogy ez történjen vele! Tudom, hogy nagyon nehéz, kérj segítséget!


Beszélj öcséd osztályfőnökével - Neki látnia kell, hogy a gyereket terrorizálják. Ő tehet bejelentést is, így nem rajtad lesz leverve.

2017. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ok! Köszi a segítséget a hangfelvétel jó ötlet lenn,de inkább kamerázni kellenne.

Nem tudom miért nem szóltam soha apának. Amikor annyi idős voltam mint most a tesóm akkor cikinek tartottam,hogy nem tudom megvédeni magamat és azthittem,hogy majd magától megoldódik minden. Nem vagyok életképtelen segíteni próbálok a tesómnak.

2017. szept. 13. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!