Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom veri szüleimet és...

Húgom veri szüleimet és nagyom csúnyán káromkodik, tehetek valamit ellene?

Figyelt kérdés
Aggasztó a 8 éves húgom, folyton veri és úhgy beszél velük, hogy: kuss te ge*i, meg kiszúrom a szemed te ku*va, takarodj ide meg oda te fa*z, remélem megdöglesz, és megöllek ha lesz rá lehetőségem. és ez csak kevés a sok közül. Félek hogy ha kamasz lesz majd a kést anyám nyakához fogja szorítani (mert márnfenyegetőzött vele) és szüleim eltűrik, mert ha fellépnek ellene csak rosszabbodik a helyzete. Kihez tudok fordulni? Vagy esetleg mit tudok tenni? ui: nem üthetem meg.

2017. szept. 14. 21:23
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
98%
Ez kamu! Ha egy 8 éves gyereket nem tudnak helyretenni,ott a szülőkkel is nagy baj van! De ilyen nincs,legalábbis elképzelni sem tudom,hogy egy taknyos ossza az észt!
2017. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Bárcsak kamu lenne... ha kell legközelebb felveszem videóra csak már este nem akartam kimászni videózni. És meglátod hogy sajnos van..
2017. szept. 14. 21:52
 13/60 anonim ***** válasza:
100%
8 éves gyereknek ilyenkor már az ágyban helye. Nem hiszem, hogy egy másodikas gyerek terrorban tudja tartani a szüleit... Szóval várjuk a videót.
2017. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves vagy? Szólhatnál mondjuk Apukádnak. Én ugyan még fiatzal generációhoz tartozom, de én is kaptam 8 évesen pofont, meg ilyeneket. Utána kuss volt. Az kell oda is, ha más nem LÉPJ TE, TEDD MEG TE, ha változtatni akarsz. Sok sikert!
2017. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem akarnak lépni, akkor külső személynek sajnos nagyon nehéz lesz beleavatkoznia a dologba. Kérj segítséget az iskolai pszichológustól, ha van ilyen nálatok. Vagy akár az osztályfőnöktől, igazgatótól. Vagy bármelyik szaktanártól, akivel jó a viszonyod és megbízol benne. Meséld el az otthoni körülményeket és kérj tőle segítséget! Biztos vagyok benne, hogy tud és fog is neked segíteni.
2017. szept. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy beválik,de hátha; mondd azt neki, hogy ami tényleg nagyon csúnya szó, és nem való egy kislány szájába, az a szederfa:D És akkor már juszt is, direkt, csakazértis el kezdi mondogatni; bár, van , akinél nem működik:) Van aki rájön a cselre, vagy nem jön rá, de nincs kedve:) A verekedés ellen, hát, nem tudom, mit lehetne tenni, esetleg talán ki lehetne deríteni, hogy miért utálja a szüleiteket, miért haragszik rájuk; esetleg csak ilyen módon, ezzel az egy eszközével tudja rávenni őket, hogy figyeljenek rá. Lehet, hogy szeretethiányos, mert nem kapott elég szeretetet; meg odafigyelést, mikor igényelte volna, mikor kellett volna neki. Szóval lehet, hogy meg kéne őt egy kicsit szeretgetni. Lehet próbálkozni öleléssel, mert testi érintés, talán vágyik a testi kontakra ölelés, dicséretként fejsimogatás formájában, de inkább így éri el; 8 évesen nem feltétlenül vannak meg hozzá a megfelelő eszközei, hogy közölje, hogy valami nem jó, nem feltétlenül tudja szavakba önteni. Egyébként lehet, hogy először nem fogja érteni, és az öleléssel való közeledést is visszautasítja; agresszívan fogja lereagálni. Nagyon új lesz neki a helyzet, és még attól is megretten. Én azt hiszem, hogy beszélgetni kéne vele megpróbálni sokat; hogy érezze, hogy törődve van vele. Esetleg , ha kezébe nyomsz egy tábla csokit, akkor hajlandó lesz meghallgatni téged, mesélj neki a te dolgaidról, és akkor hátha ő is megnyílik. Utána később, amikor már kialakult a bizalom, ha meglesznek rá a megfelelő szavai - talán igen, akkor már ő is el fogja tudni mondani, hogy miért csinálja a verekedést, vagy hogy miért csinálta. Lehet, hogy inkább végig hanyagolni kéne ezt a témát, mert azt támadásnak fogja vélni, hogy valaki őt kérdőre vonja valamilyen tettéért. Hagyni kéne , amíg ő magától veszi a bátorságot, és rátér, elmondja, megosztja veled, erőltetni nem kell, arra megint csak feszült, dühös, és szorongó lesz, és agresszivitásban fog előtörni nála. Szóval szerintem próbálj meg vele barátkozni, érezze, hogy ő is fontos, fontos valakinek, hogy figyelnek rá; érdekli az ő véleménye. Szóval barátkozva próbálj meg szerintem felé nyitni , nem kérdőrevonóan.
2017. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
100%
*Vmi hiányzik, neki, sztem az odafigyelés, így próbálja tudtotokra adni
2017. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
100%
8 éves gyerek. Egyértelmű, hogy nem ő a valódi probléma, ő csak egy tünete a problémának. Azt kellene kideríteni, hol, kitől szedte magára ezt a viselkedést, hol látta ezt a példát, és hogy a szülők hol rontották el a fegyelmezést (fegyelmezték egyáltalán valaha? állítottak elé valaha szabályokat, vagy mindig az volt, amit a gyerek akart?). Ha otthon látja ezt a viselkedésmintát, akkor elég nagy a probléma. Ha nem, akkor nincs más hátra, mint elvágni attól a társaságtól.
2017. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elsőre elolvastam, kissé fennakadt a szemem. Ha ez tényleg komoly, ott NAGYON nagy gond van. Ahogy a többiek írták, lehet olyan is, hogy semmi odafigyelést nem kap és így akarja kivívni, de akkor meg az a család részéről borzasztó, hogy egy 8 éves már megöléssel fenyegetőzik, hogy figyeljenek rá. Talán enélkül is kéne. Ha nem ez van, akkor meg az a borzasztó, hogy két felnőtt ember nem tud leállítani egy 8 évest, aki ráadásul a saját gyereke. Mi van ott nálatok??

Viszont ami biztos, hogy valami szakembert kéne megkeresni. (Ha van akkor valóban az iskolapszichológus lenne az ideális.) Valakit aki megállapítja, hogy a család/a nevelés hibája az, hogy ide jutott, vagy valami komoly rossz társaságba került, vagy komoly pszichés problémája van.

2017. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el pszichológushoz. Ha meg dührohamot kap kötözd le. Komolyan mondom, kötözd le. Ismerek olyat akinél bevált.
2017. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!