Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel,...

Mit csináljak a szüleimmel, főként apámmal? (Több lent) ⤵

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok 8.osztályos. Apámmal nagyon sokat veszekszek de már körülbelül 2 éve ez megy. Sokat kell tanulnom hogy egy jó iskolába felvegyenek ezért suliban bent szoktam maradni több időt magyar és matek előkészítőn. Ezek után mikor hazaérek akkor apám egyből hozzám szól hogy "megint kur*ákodni voltál" lassan te leszel az iskola ri*anca" sorolhatnám még...

ma pedig annyira fel idegesített hogy elkezdtem kiabálni vele mert nem birtam már magam visszafogni ezért odacsapott és hát igen... betört az orrom😣 anya pedig azt mondta megérdemelted. Apának annyit mondott hogy legközelebb ne oda.

Osztályomol a lanyokkal elszerettem volna menni egy kicsit városba hétvégén. Megkérdeztem... amire a válasz egyből az volt hogy "viszket p***d"?? "Elég hamar el akarod te már kezdeni a k*r*á*o*á*t" :((( Hétvégén se engednek sehova hogy belőlem ne legyen k*r*a.

van egy osztály társam aki fiú és hazaszokott kísérni mert ő is itt lakik tőlem nem messze. Apa látta az ablakból és egyből mondta hogy biztos már le*z*p*am meg ilyenek😭. 1 hétig elvettek tőlem mindent, nem mehetettem sehova azért mert ráléptem kishúgom hajráfjára és eltört😣 nem láttam hogy ottvan. Lila a kezem, apa folyton szorongat😩

Nem tudok erről senkivel sem beszélni mert nekik jó családjuk van és tökre szégyenlem magam emiatt. Nem tudom... lehet szolnom kéne a tanároknak? Azért is kapnék ha szólok.

Anya szokott néha rászolni hogy ne csinálja már apa ezt velem. Mindig azt mondják hogy hálátlan kis k*r*a vagyok ha itthon elfelejtek elmosogatni mert tanulok😩



2017. szept. 24. 20:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs else hiszem hogy ilyeneken mész keresztül elsö dolgod megkeresni az iskolapszichológust neki van titoktartása és nem fog pletykálni benne megbiszhatsz ezért is szakember . Apád be van kattanva és elég szégyen ha anyád sem állitja le és mond tényleg betört az orrod?
2017. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem 14 lehettem én is, amikor nagyanyám, aki nevelt, ugyanígy kezdett viselkedni és a végén már azt mondta, hogy én a hetedik emeletről biztos azért nézek ki az ablakon, mert bámulom a fiúkat.

Azt hiszem, hogy az ilyen ember tényleg meg van ijedve, de nem tudja kezelni a kamaszkort.

2017. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg beszélni az osztályfőnököddel,iskolai pszichológussal vagy egy felnőttel akiben megbízol. Ha úgy megütnek,hogy nyoma marad menj be a korházba látleletet vetettni és ők kiküldenek egy gyámügyest.
2017. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%

Mindenképpen menj rendőrségre, és mielőbb kerülj el otthonról

Ha elköltöznél és tényleg rendőrséggel keresnek meg, mondhadod a rendőröknek mi a helyzet, és bizonyíték, bizonyíték, bizonyíték!

Tanároktól ha segítséget kérsz, az is segíthet

2017. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
80%
Ez durva, nagyon sajnállak. Nem is értem, hogy vállalhatnak gyereket ilyen szülők. Persze, anyum is néha elkapja a kezem, ha olykor ideges rám, pedig 15 éves vagyok, gimnáziumba járok, és utána mindig bocsánatot kér, kicsit eltértem a témától, de ha jó fej az osztály főnököd, lehet nem ártana vele beszélgetni erről, mert az, hogy betöri az orrod, és így beszélnek veled, megviselő, főleg ilyen korban. Tanulj sokat, legyen jó állásod, és kb 4 év után hagyd ott őket a francba.
2017. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Apukád nem normális. De ne hallgass rá nem vagy k**va. Próbálj meg minél kevesebbet vele lenni. Kitartást minden rendben lesz :D
2017. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Megvárom a karácsonyt :( akkor jön haza németországból nagynèném és beszélek vele, leállítja őket vagy elbeszélget velük... jobban szeretem őt mint az anyámat es jobban bízok benne

2017. szept. 25. 06:38
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
Segítségedre lenne a Biblia olvasása, sok fiatal nyerte már vissza az életkedvét, bátorságot, bölcsességet, erőt, kitartást, reményt a jövőre. Az evangéliumok könnyen érthetőek, de kérhetsz ingyen könyvet ami megmagyarázza az olvasottakat. Pl.: Fiatalok kérdezik-Gyakorlatias válaszok c. könyv 15o témát taglal, amivel a fiatalok szembenéznek.
2017. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem úgy tunik h életveszélyben van mindennap.

Testi épsége, élete veszélyben forog. Semmikepp nem ajanlom a direkt konfrontációt a szulökkel, ha tudsz benntlakásba menni menj , szervezkedj titokban. Ennél a nevelöszulö is jobb

2017. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A többiek már sok mindent elmondtak, egy valamin viszont még megakadt a szemem.A családod miatt ne te szégyelld magad. Beszélj róla a barátnőidnek is.
2017. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!