Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy baj ha a...

Miért olyan nagy baj ha a szülők támogatják a felnőtt gyereküket?

Figyelt kérdés
Mikor befejeztem az egyetemet, a szüleim vettek nekem egy lakást, amiért nagyon hálás vagyok nekik. Ha valami nagyobb kiadásom van (elromlik TV, telefon, laptop, stb.), abba is besegítenek, mivel pályakezdő vagyok (másfél éve dolgozom), így még nincs sok spórolt pénzem. Természetesen ahol tudom viszonzom ezt más dolgokban, és ha idősek lesznek, én fogom támogatni őket, és majd a jövendőbeli gyerekeimet is, hogy ők is el tudjanak indulni az életben. Nem ezt lenne a normális? Hogy a család ott segíti egymást, ahol tudja? Miért lesz attól valaki rögtön életképtelen vagy elkényeztetett, mert a szülei segítik felnőttként? Mert én gyakran ezt kapom meg, hogy én ne szóljak semmit, a szüleim nélkül sehol se lennék. A legutóbb a párom vágta ezt a fejemhez, ami nagyon megbántott. Szerintetek ez igazságos?
2017. szept. 25. 20:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%
Viszont annyi hogy ezzel sose kérkedj mert az már nem szép dolog.
2017. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos egy csóró prolikkal teli ország vagyunk ahol mindenki azt nézi mit kap a másik. És már azért megölnének mert 5 forinttal többet kapsz mint ők.
2017. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Kerdezo igazad van, ez egy eleg rosszindulatu megnyilvanulas volt, de lehet, hofy rossz napja volt. Viszont lehet irigy, sok irigy ember van. Es pont azok azok az emberek, nem idevag, akik aztmondjak hogy ez a nagyar nep igy meg ugy, eppen azok, inkabb benyalnak mashova, mint hogy a sajat oseiket es nepuk mellett allnanak ki. Tudom, hogy nehez sok esetben a tamadasokat elharitani, de kepzeldd el hogy egy kinai mondja ezt sajat magukrol. Azt az embert kepzeldd el, hogy neki milyen sorsa van es oruljunk hogy nekunk nem olyan..
2017. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
63%
Az a nem normális ha nem támogatják. Mi fontosabb mint a saját gyereked támogatása és jóléte?!
2017. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem aki elégedett a saját életével, az nem turkál a másik zsebében. Eszembe nem jutna bárkivel így beszélni meg ilyeneket vágni a fejéhez.

Én sem lennék sehol, ha annak idején a szüleim meg a nagyszüleim nem támogatnak. De támogattak, mert mind megdolgoztak a pénzükért és úgy döntöttek, hogy megérdemlem, ahogy a testvéreim is. Én pedig elfogadtam. Akinek nem tetszik, az kinyalhatja. Ha valaki az alapján ítél meg, és azt nézi benned, hogy a szüleid mennyire támogattak, az meg sem érdemli, hogy foglalkozz vele. Nem leszel attól sem kevesebb, sem bénább, sem életképtelen, hogy neked volt segítséged, másnak pedig nincs. Ne hagyd, hogy ezt elhitessék veled.

Tudod, az irigység... sokan úgy nőnek fel, hogy már a szüleik is csak 8 általánost vagy esetleg szakmunkásképzőt végeztek, elváltak, alkoholisták, csórók... ebből kifolyólag a gyereküknek sosem tudtak pl. saját szobát, új játékokat adni, autójuk sem volt, csak tyúkokat neveltek az udvarban, hogy legyen tojás reggelire... az ilyen emberek gyerekei vagy kitörnek és felkapaszkodnak a saját erejükből, vagy ugyanolyanok lesznek, mint a szüleik. De minden esetben irigyek azokra, akiknek jobban megy.

Falun laktam, a fél gyerekkorom azzal telt, hogy az egész osztály engem csúfolt és bántott, mert az én szüleimnek jobban ment, az övéik meg... hát igen. Tönkretették az iskolás éveimet az állandó szekálással.

Úgyhogy tudod mit? Ba**ák meg az ilyenek. Ha visszamehetnék az időben, nemhogy nem szégyellném magam, hanem az orruk előtt ugrálnék táncolva és lobogtatnám az ezreseket, hogy sálálálá, az én szüleimnek van pénze és nekem adják, mert cuki vagyok és megérdemlem, ti meg nem.

Igen, tudom, frusztrált vagyok, bocsi... de iszonyat bosszantóak az ilyen irigy, buta emberek.

Ha az én párom ilyet beszólna nekem, aznap már cuccolhatna is és mehetne a fenébe. Az összes többivel együtt, aki ezzel cseszeget. Ha havonta 1 millát kapnál a szüleidtől se**vakarásért, ahhoz se lenne senkinek semmi köze.

2017. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
92%

Itt a városban szinte elvárják az embertől, hogy minél szívszorítóbb élettörténete legyen. Csak nézni kell a lelkes, kikerekedő szemeket, ahogy ecseteled nekik a sanyarú sorsod és a rossz munkahelyi körülményeid. Megkönnyebbülnek, hogy nem csak az ő életük szar.

Ha tudnák, hogy valójában egy forint hitelem sincs, a munkám sem szar és a házam is örökségből épült, agyphahszt kapnának. Senki se kíváncsi a másik jó sorsára, csak a nyomorára, mert azzal a saját nyomoruk lesz könnyebb. Meg kell hagyni őket abban a tudatban.

2017. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
75%

Valóban az volna az IDEÁLIS, ha a szülők támogatnák a gyermekeiket, ahogy csak tudják. Viszont ezt nem minden szülő engedheti meg magának, illetve vannak olyan hanyag szülők, akik a gyerekeiket tudatosan akadályozzák. Az a gyerek, akinek ideális szülő jutott, annak egyértelműen könnyű az élet és ennek köszönhetően nem kerül az idegrendszerük válságos helyzetbe. Addig egy hányatottabb sorsú gyereknek meg kell tanulnia küzdeni.

Viszont van egy kis bökkenő. Nagyon sok felnőtt, akiket a szüleik támogatnak, az önbizalmuk túlságosan nagyra nő és olykor olyanokat ejtenek ki a szájukon, amivel másokat könnyen megbánthatnak. Most képzelj el egy ilyen szituációt: azok az emberek szülői támogatás nélkül próbálnak megállni a helyükön, közben végig kell nézniük, hogy másoknak milyen könnyű az élet. Persze ezt az irigységet nem kihívás leküzdeni, de amikor egy embertársad, akinek nem kellett küzdenie a céljaiért, könnyelműen pofázik olyan dolgokról, amikről fingja sincs, az igen is felháborító tud lenni. A meggyötört ember agyát az ilyen fel tudja cseszni. Igen, lehet tanulni önuralmat, de a másik fél is megtanulhatná megválogatni a szavait.

Ennyi erőből azt a kérdést is feltehetnénk, hogy: miért kell irigy dögnek nevezni azt az embert, akiket a szüleik nem támogattak és ezáltal sokkal nehezebb lett az életük?

2017. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
52%

na igen, az első hozzászóló azért leírta a lényeget: "Habár van más csóró nép is ezerszer normálisabb mentalitással."


ne aggódj, teljesen normális dolog, a magyar az egy ilyen speciálisan idióta, és rosszul érzi magát, ha nem szólhat be másnak és nem kritizálhatja.

ne foglalkozz ezekkel, teljesen egyértelmű, amiket írsz ... ennek mindenhol így kellene működnie, csak tudod jön a sok frusztrált barom, és akkor termelik a hülyébbnél hülyébb elméleteiket.

2017. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg a nyomorék párodnak, hogy a saját szüleinek panaszkodjon meg picsogjon, hogy ők miért nem támogatták őt. Nem pedig neked, akit támogattak a szüleid.


Fordítva ül a lovon a szerencsétlen.

2017. szept. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
66%
Nem gond, ha a szülők támogatják a gyereket. De ha valaki azt mondja, hogy a szüleid nélkül nem lennél sehol, akkor miért sértődsz meg? Hiszen ez az igazság. Nélkülük nem lenne lakásod. Ezen nem kell megsértődni.
2017. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!