Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy baj ha a...

Miért olyan nagy baj ha a szülők támogatják a felnőtt gyereküket?

Figyelt kérdés
Mikor befejeztem az egyetemet, a szüleim vettek nekem egy lakást, amiért nagyon hálás vagyok nekik. Ha valami nagyobb kiadásom van (elromlik TV, telefon, laptop, stb.), abba is besegítenek, mivel pályakezdő vagyok (másfél éve dolgozom), így még nincs sok spórolt pénzem. Természetesen ahol tudom viszonzom ezt más dolgokban, és ha idősek lesznek, én fogom támogatni őket, és majd a jövendőbeli gyerekeimet is, hogy ők is el tudjanak indulni az életben. Nem ezt lenne a normális? Hogy a család ott segíti egymást, ahol tudja? Miért lesz attól valaki rögtön életképtelen vagy elkényeztetett, mert a szülei segítik felnőttként? Mert én gyakran ezt kapom meg, hogy én ne szóljak semmit, a szüleim nélkül sehol se lennék. A legutóbb a párom vágta ezt a fejemhez, ami nagyon megbántott. Szerintetek ez igazságos?
2017. szept. 25. 20:33
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj, hogy 10-ből 9 "támogatott gyerek" pontosan olyan, mint akikről beszélnek. Nem becsüli meg, természetesnek veszi, nagyképű lesz, és sok esetben életképtelen is. Nem tud spórolni, nem akar fejlődni. DE! Van kivétel, még ha nem is sok, épp ezért nem szabadna rögtön elítélni senkit. Biztos vagyok benne, hogy ha valaki megismer téged, akkor nem fog elkényeztettnek gondolni, ha valóban nem vagy az. Idegenek véleményére meg ne adj, kit érdekelnek? a saját életük biztos nagyon rossz és unalmas, hogy nincs jobb elfoglaltságuk, mint mások pénzügyein rágódni.
2017. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Úgy jött szóba az egész, hogy van egy ismerősünk, aki mindig erőn felül akar vásárolni, csak hogy felvághasson mások előtt. Értsd: futná neki egy 3 milliós kocsira és egy 15 milliós lakásra, de hogy megmutassa ő kicsoda, inkább hitelt vesz fel, és ennek dupláját költi ezekre. Erre én mondtam hogy ez micsoda baromság szerintem, nem attól lesz valaki nagy ember, hogy hitelből luxuslakásokat vesz. Erre a párom, hogy érthető hogy valaki többre akarja vinni az életben, de én ezt úgyse érthetem meg, mert én álomvilágban élek, a szüleimnek köszönhetek mindent és nélkülük sehol se tartanák. Aztán én mondtam hogy inkább hagyjuk. Nem értem a reakcióját, szerintem semmi támadó nem volt abban, amit mondtam.
2017. szept. 26. 14:24
 33/37 anonim ***** válasza:

Te jó ég!

Mekkora idióta a párod,már ne is haragudj!


"Többre akarja vinni az életben"

Nem,ez az ember nem akarja többre vinni,akiről meséltél,hanem ő többet akar teljesítmény nélkül.

És képes felvenni még több hitelt,hogy megmutassa,hogy ő többre vágyik,vagy netán azt,hogy többet érdemel?


És a párod nem hallotta még azt a mondást,hogy "addig nyújtózkodj,még a takaród ér?"


Ha a számok valósak,tehát ha valaki képes megvenni egy 15 milliós lakást,vagy annak a törlesztőjét képes fizetni,de ennek ellnére 30 milliósat vesz(bár kétlem,hogy ekkora hitelt adnak neki),akkor az egy idióta,már bocs.


Arról nem is beszélve,hogy az ingatlanárak totál kiszámíthatatlanok,tehát ha 10-15 évre veszi fel a hitelt,nem tudni mennyit fog érni,mire kifizeti.


Az autó pedig nagyon hamar elértéktelenedik.


Ez olyan nagyban,mint amikor valaki minden évben a legújabb telefont akarja megvenni hitelre,de 120 ezret keres egy hónapban,de neki a legújabb model kell,mert megmutatja,hogy "nekem is ilyen van".

Ebből élnek meg mások,a sok ilyen buta emberből...

2017. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"mert én álomvilágban élek, a szüleimnek köszönhetek mindent "


Azt nem írtad,hogy te milyen értékű ingatlant kaptál,de ha csak egy lepukkant garzont kaptál volna,azt is értékelni kell,mert az is több,mint amit másoknak adnak,és abból tudsz továbblépni.


Aki viszont kiad 30 milliót egy lakásra,vagy hitelt vesz fel azért,hogy villogjon,az nem többre vágyik,hanem illúziókban él.


Lehet nagyokat álmodni,lehet olyan szakmát is tanulni,amivel meg lehet keresni a 30 milliós ingatlanra valót is pár év alatt összespórolva.


De az,hogy valaki 100 évre vesz fel hitelt,nem azt jelenti,hogy többre vágyik,hanem felelőtlen alkat.

2017. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem értem azt a mentalizást, hogy akkor lesz ember a kölökből, ha kib...uk otthonról 18 évesen, és egy ft-ot nem adunk rá. Ha normálisan nevelik, akkor segítséggel együtt sem lesz életképtelen. Engem is segítettek a szüleim, lakásom is tőlük van, mai napig is segítenek apróságokkal, mert megtehetik, de mégsem vagyok kitartva, eltartva. Nyilván más eszközökhöz nyúltam volna, ha ez a környezet nem állt volna rendelkezésemre, pl. az ingyenes gyakorlat helyett fizetőset választottam volna és egész egyetem alatt dolgoztam volna, nemcsak 2 év alatt az 5 évből, plusz kevesebbet költöttem volna más hobbijaimra.


Az egyetlen eset, amikor nekem ez visszás, amikor a felnőtt, már egyetemre nem járó gyereküket tartják ki konkrétan a szülők, aki 25+ évesen sem hajlandó elmenni dolgozni, közben meg követeli a pénzt bulikára.


Plusz akkor antipatikus, amikor az adott "gyerek" a saját érdemének tudja be a szülői segítséget is, és más, rosszabb körülmények között élőt fikáz, amiért nem tart ott, mint ő. Volt egy ilyen ismerősöm... oké, hogy jó egyetemre járt már 4 éve, de életében 1 hónapot dolgozott addig, nyáron, azt is úgy, hogy az apja betolta, mert magától nem ment volna sehova. A szülei pénzesek, vettek neki lakást egyetemkezdés előtt, ott fogadhatott albérlőket, azt is megkapta pénznek, mellé még zsebpénz is. És akkor egy másik ismerősünket, aki még a szüleivel lakott, kiosztotta, amiért "nem volt még képes önállósodni a szüleitől, és ez gáz", amikor szegény csaj messze nem olyan jó közegből jött, otthon maradt, mert 1) helyiként nehezebben került volna be koleszba, 2) otthon is kellett segítenie, 3) az albérletre a gatyája is ráment volna, úgy, hogy sokkal többet dolgozott életében, mint ez a pénzes ismerősöm, azért hát eléggé kinyílt a zsebemben a bicska. Ő sem önállósodott volna olyan könnyen, ha nem lett volna a popsija alá odatéve a lakás és nem pénzelték volna a szülei.

2017. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Normális kapcsolatban,a szülők támogatják a felnőtt gyerekeiket.De sajnos vannak olyan szülők(enyém is),hogy azzal hogy támogatnak ,feljogosítva érzik magukat, hogy beleszóljanak dolgokba,irányítsanak.Én anyám még abba is beleszólna,hogy milyen függönyöm van itthon,vagy mit szabad főznöm szombaton ebédre.

Minden amit elértem, abból van, hogy azt tudtam mondani anyámnak, nem kösz nem kell hogy segíts,ez az én dolgom.

2017. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Mert mindenki önellátó volt 10 évesen, elköltözött 15 évesen, két piacképes diplomát adó egyetemi szak mellett három állása volt, és ezért tart ott, ahol, de legalább olyan nagyszerű élete van, hogy nem érzi szükségesnek minden létező felületen bizonygatni akár vadidegeneknek is, hogy ő milyen talpraesett, ügyes ember ;) (ezt csak azért, mert minden kérdés alatt van lelalább egy ilyen mentalitású ember az "akkor költözz el", meg a "nem a szüleid nyakán kéne lógni" kommentjével)

A félreértések elkerülése végett, engem se támogattak a szüleim. Mégis van hol laknom, van jó munkám, ember lett belőlem, és büszke vagyok magamra, ez az élettel való megelégedettség pedig azt eredményezi, hogy pont nem érdekel, hogy másnak az apja vette-e a lakást, vagy devizahitelt nyög utána.

2017. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!