Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy baj ha a...

Miért olyan nagy baj ha a szülők támogatják a felnőtt gyereküket?

Figyelt kérdés
Mikor befejeztem az egyetemet, a szüleim vettek nekem egy lakást, amiért nagyon hálás vagyok nekik. Ha valami nagyobb kiadásom van (elromlik TV, telefon, laptop, stb.), abba is besegítenek, mivel pályakezdő vagyok (másfél éve dolgozom), így még nincs sok spórolt pénzem. Természetesen ahol tudom viszonzom ezt más dolgokban, és ha idősek lesznek, én fogom támogatni őket, és majd a jövendőbeli gyerekeimet is, hogy ők is el tudjanak indulni az életben. Nem ezt lenne a normális? Hogy a család ott segíti egymást, ahol tudja? Miért lesz attól valaki rögtön életképtelen vagy elkényeztetett, mert a szülei segítik felnőttként? Mert én gyakran ezt kapom meg, hogy én ne szóljak semmit, a szüleim nélkül sehol se lennék. A legutóbb a párom vágta ezt a fejemhez, ami nagyon megbántott. Szerintetek ez igazságos?
2017. szept. 25. 20:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
47%

Irigyek.


Nekem van olyan rokonom,akinek 3 gyerek van,az anyósánál élnek,hogy ne kelljen albérletet fizetni.


Azt mondta neki saját lakás se kell,mert minek?

A gyerekei még örökölni sem fognak semmit utánuk.

És ő ezt teljesen normálisnak gondolja.


Nem értem minek vállalnak ennyi gyereket,ha még a minimumot sem akarják nekik megadni,nem lett volna kötelező ennyi gyereket vállalni.


Van olyan rokonom is,aki már idősebb,nyugdíjas,és azért vett fel hitelt,mert az egyik gyerekének már pótolt a lakásba,és most amit vett lakást,arra hitelt vett fel,bele kellett pótolni,és azt meg majd a másik gyerek örökli.


Szerintem hatalmas nagy segítség az,ha a mai világban valaki 20-on évesen saját lakással rendelkezik,mert akkor már csak fenn kell tartani a lakást,nem zaklat semmilyen tulajdonos az albérleti díjjal.


Mi 3-an vagyunk testvérek,de a szüleink szeretnének nekünk is 3-unknak venni még egy lakást majd a sajátjuk mellett,hogy ne 3-an osztozzunk majd egy lakáson,hanem 2 lakáson 3-an.


Én már ennek is örülök.

Az fentebb említett rokonaimnak is 3 gyerekük van,és ők még lakást sem fognak örökölni,ami a szüleiké lett volna,majd földönfutóként kell élniük az egész életüket.Sajnálom őket nagyon,hogy ilyen szüleik vannak.

2017. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
35%

Bajnak nem baj. Viszont te így még mindig gyerek vagy. Bizonyos szempontból. Beteges szülő gyerek kapcsolat. Te nem akarsz saját lábadra állni, nincs felelősségérzet, ők meg szeretnének irányítani. Gyanítom ezen vitáztál a pároddal.


Amúgy mi a végzettséged?

2017. szept. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó,már miért lenne beteges?

Miből gondolod,hogy azért,mert adnak neki el várnak valamit cserében?


"Állj a saját lábadra"-A kérdező dolgozik,úgymond a saját lábán áll,csak sajnos túl kevés saját lába van ahhoz,hogy mindezt maga teremtse meg kizárólag.

2017. szept. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
85%
Miért mondta ezt párod ? Gondolom vitatkoztatok és olyat mondtál neki amire neki ez volt a reakcioja mert ez csak egy reakcio volt ara hogy ugy beszéltél olyat mondtál amivel ezt kiváltotad .
2017. szept. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam a hozzászólásokat, de szerintem pont hogy ez a normális, nem pedig az utcára csapni 18 évesen albérletbe, aztán éljen a gyerek, ahogy tud. Nálunk is erőn felül segítenek minket anyámék (sajnos a lakás pont nem fér bele), és én is ezt fogom tenni a saját gyerekeimmel.


Viszont amit az első oldalon írt valaki, azzal is egyetértek: nincs irritálóbb, mint amikor valaki ezt a segítséget úgy adja elő, mintha magának köszönheti. Nekem is van konkrétan rokonom, akinek a popója alá tolta anya-apa a 130nm-es családi házat, és tette a megjegyzést, hogy mi milyen hülyék vagyunk, hogy lakáshitelt akarunk felvenni ebben a világban, miért nem gyűjtjük össze a teljes pénzt, bezzeg ők hogy MEGOLDOTTÁK hitel nélkül :D A bicska kinyílt a zsebemben...

2017. szept. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy teljesen más dolog ha a szomszéd Mari vágja ezt a képedbe vagy a párod. Én elgondolkodnék azon hogy milyen lesz ezzel az emberrel a kapcsolat hosszú távon ha már most így a pofádba vágja. És sajnos rá is igaz hogy irigy. Nem szép dolog ha valaki kérkedik azzal amit a szüleitől kap. De ez is undorító hogy egy olyan dolog miatt számoltatnak el ami normális családoknál természetes. Ne hogy már te ettől kevesebb légy. Remélem becsülettel eligazítottad a párod a következő ilyennél lapát. Kire számíthat az ember ha nem a párjára.
2017. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

az első leírta a lényeget: Magyarországon élünk, a rosszindulatú prolik országában. itt sok idősebb embert még az egyetemisták létezése is irritál.


sztem teljesen rendben van, hogy támogatnak. dolgozol, nem lógatod a lábad.

mondjuk a párod elég érdekes ember lehet, h ilyeneket mond neked.

2017. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
73%

Az jó, ha megtehetik, de a gyerek ne higgye, hogy Ő ért el belőle bármit is.


Exemnek is vettek lakást, kocsit, aztán rögtön úgy elszállt magától, mint a fene.

Mindig hangoztatta, hogy ő a valaki, mert van lakás, stb.

Én meg egyszer meguntam és a szemébe vágtam, hogy leszállhat a magas lóról, mert Ő SEMMIT nem ért el, és a szülei pénzén NE legyen fennkölt.


Sajnos sokan hajlamosak anyuci pénzén hencegni meg menősködni, mikor gyakorlatilag egy szalmaszálat nem tettek keresztbe az alátolt javakért.

2017. szept. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az lenne az igazságos, ha leírnád MIÉRT mondta ezt a párod, mert OK NÉLKÜL nem vágok a kedvesem fejéhez ilyet.


Ha ellenben folyton istennőnek képzelem magam, meg "neked még lakásod sincs..." és hasonló stílusban beszélek vele (mint teszi nagyon sok fiatal érdemtelenül), akkor MEGÉRDEMLEM, hogy így reagáljon.


Nekem is van lakásom, mégsem hencegek vele.

2017. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%
Azért a beszélgetést megnézném ahol előjött a barátodból ez a duma. Vagy hirtelen csak benyögte?
2017. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!