Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a 25-30 éves fiatokról kiderülne, hogy egy 14-15 éves barátnője van?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti!

2017. okt. 2. 23:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és csak hogy tisztázzuk: ha a 15 éves lányom ilyen kapcsolatban lenne, nem tiltanám el, nem is tudnám, de azért normális hangnemben elmondanám a véleményemet.
2017. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
61%
Nézd #50, a "szülői felelősség" című maszlagnak egy hibája van, nevezetesen, hogy hogyan kérhető számon később a szülőn? Mondjuk leszel 25, hogyan kéred számon a szülődön, hogy olyasmikbe, és olyan módon szólt bele, amivel neked kárt okozott? Úgyhogy nekem ettől a "most még nem érted, de majd, ha nagy leszel, majd még hálás leszel..." dumától mindig is szorult ökölbe a kezem... 13 éves kortól napjainkig:)
2017. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
36%
#51, a végén még kiderül, hogy teljesen egyetértünk... én is pontosan ezt tenném.
2017. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 Mansour ***** válasza:
61%

# 52

Azért, mert van néhány szülő, aki rosszul nevel, ne mondjuk már azt, hogy akkor nincs is szükség nevelésre, sőt káros dolog!

Ez a számonkérés dolog kétoldalú, mert azt sem tudod már számonkérni, ha a szülő nem szólt bele abba, amibe viszont kellett volna... (Ne szólj bele, semmi közöd hozzá! - pár év múlva meg: Miért nem szóltál akkor? Miért hagytad, hogy ezt csináljam?)

Sajnálom, ha nehéz gyerekkorod volt, de van akinek meg nehéz felnőttkora van amiatt, hogy túl szabadon nevelték.

Ez a "most még nem érted..." duma tényleg gáz, de ez csak azt jelzi, hogy a szülő nem tudja normálisan elmagyarázni a gyereknek, hogy mit miért tesz.

2017. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
0%
Szóhoz se jutnék
2017. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
78%
"Ez a számonkérés dolog kétoldalú, mert azt sem tudod már számonkérni, ha a szülő nem szólt bele abba, amibe viszont kellett volna... (Ne szólj bele, semmi közöd hozzá! - pár év múlva meg: Miért nem szóltál akkor? Miért hagytad, hogy ezt csináljam?) " - na, ez lenne az az eset, amikor csak kinevetni tudnám az illető fiatalt... a két eset ugyanis döntően más, akinek nem szólnak a dolgaiba, az ugye ettől nyugodtan korlátozhatja ÖNMAGÁT, amiben csak akarja... akit viszont korlátoznak a szülei a számára fontos dolgokban, az tehetetlen, tehát ott a szülőknek 100% felelőssége van.
2017. okt. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
55%

Csak kérdés, annyira sírtok ezért, de:


Mi a különbség aközött, hogy 15-25, vagy 15-"15-18" korosztállyal szexel. Mert azért ha a saját korosztályával van, akkor már a fele társaság nem sírna itt, hogy szexel a gyereke.

Csak szerintem pont egy semmit nem tudó, céltalan, még azt sem tudja mit akar az életben, élni akar még, csajozni akarni vágyó tini srác fektetné meg a lányt, aki ezzel még inkább össze törhetné a lány szívét. Minden korosztályban vannak olyanok, akik csak kihasználnák a lányt. Viszont bármelyik korosztályban lehet olyan, aki nem.

Ez vonatkozik egy felnőttre is.

Én pl az a kategória vagyok, aki nem akar gyereket. Nem vágyom rá. Ezért nekem mindegy valahol, hogy kivel vagyok.

Természetesen olyannal leszek együtt, akivel élvezem is az életem. Akivel el tudok lenni.

Egy felnőtt meg már valahol megtudja teremteni a megfelelő életkörülményeket arra az esetre, ha tényleg együtt maradnak, és össze akarnak majd költözni, akkor már előfordulhat, hogy valamilyen alap már le lesz téve.

De egy vele egykorúval meg meg kell szenvedni az élet adta nehézségekkel. Mert ha együtt maradnak, együtt néznek szembe a felnőtt lét nehézségeivel.

De ezzel szembe egy felnőtt, aki már dolgozik, tud segíteni, hogy a lábára álljon.

Szerintem a szerelem nem egy korfüggő dolog.

Sok felnőtt ember vagy, aki gyerekes, nem igazán mondható igazi felnőttnek.

Én is ilyen féle vagyok. Számítógépes játékokkal játszok, animéket nézek. Szeretem a sima meséket is.

Most kezdtem el motorozni is, mert elkezdett érdekelni.

Egyszerűen nem tehetek róla, hogy jobban eltudok beszélgetni egy fiatalabbal, mint egy felnőttel.

2017. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 Mansour ***** válasza:
31%

"na, ez lenne az az eset, amikor csak kinevetni tudnám az illető fiatalt... a két eset ugyanis döntően más, akinek nem szólnak a dolgaiba, az ugye ettől nyugodtan korlátozhatja ÖNMAGÁT, amiben csak akarja..."

Hát, kösz... Erre mondtam én, hogy egy gyerekre nem szabad nagyobb felelősséget ráterhelni, mint amennyivel meg tud bírkózni. Te meg pont ezt csinálnád, rányomod a felelősséget, döntsön ő, korlátozza magát ha úgy látja jónak, aztán meg ha nem jól alakulnak a dolgok, még jól ki is röhögöd, hogy milyen béna, hogy elszúrta...

Nos, a szülőnek pont az lenne a dolga, hogy ilyenkor közbelépjen. Nem csak a magyarázat nélküli tiltás és a mindent ráhagyás létezik, ezek egyaránt szélsőségek. Egy normálisan nevelt gyerekkel meg lehet beszélni a dolgokat, és jó esetben soha nem fajulnak odáig a dolgok, hogy valamit konkrétan tiltani kelljen. A gyereknek az a legfontosabb, hogy azt érezze, hogy a szülő mindig mögötte áll, mindig számíthat rá. Aki semmibe nem "szól bele", az nagy eséllyel nem is tudja ezt az érzést biztosítani a gyerekének. Szóval a gyerek életébe bizony "bele kell szólni", csak az nem mindegy, hogy hogyan...

2017. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
17%

"na, ez lenne az az eset, amikor csak kinevetni tudnám az illető fiatalt... a két eset ugyanis döntően más, akinek nem szólnak a dolgaiba, az ugye ettől nyugodtan korlátozhatja ÖNMAGÁT, amiben csak akarja..."


Ebből is kiderül hogy gyerek a válaszoló, különben nem írna ilyen marhaságot.

2017. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
66%

" korlátozza magát ha úgy látja jónak, aztán meg ha nem jól alakulnak a dolgok, még jól ki is röhögöd, hogy milyen béna, hogy elszúrta..." - nem ezt mondtam, azért SENKIT se röhögök ki, mert valamit elszúr. Azért, ha valamit elszúr, és utána másra akarja kenni, na azért IGEN.

"(Ne szólj bele, semmi közöd hozzá! - pár év múlva meg: Miért nem szóltál akkor? Miért hagytad, hogy ezt csináljam?) " - na, ez lenne az az eset, amikor csak kinevetni tudnám az illető fiatalt..."

Elszúrni mindenki szúr el dolgokat, és mindenkinek joga van a saját hibáihoz is.

2017. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!