Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a 25-30 éves fiatokról kiderülne, hogy egy 14-15 éves barátnője van?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti!

2017. okt. 2. 23:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 Mansour ***** válasza:
0%

"Ebből is kiderül hogy gyerek a válaszoló, különben nem írna ilyen marhaságot."

Na, ez esélyes, bár én sajnos azt tapasztalom, hogy manapság már felnőttek is mondanak ilyen marhaságot...

2017. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
71%

"Ebből is kiderül hogy gyerek a válaszoló, különben nem írna ilyen marhaságot." - Minden relatív:)))

53/F

Tudod, nem feltétlen tizenéves az, aki nem lelkesedik a "rendpárti-tekintélyelvű-konzervatív" gondolatvilágért és lelkületért.

2017. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 Mansour ***** válasza:
100%

Abban sincs semmi nevetséges, ha valaki másra akar kenni valamit. Főként amikor egy elszúrt dolog miatt a bűntudattól, a kétségbeeséstől menekülve teszi ezt. Ráadásul itt nem is "rákenés"-ről lenne szó, hanem jogos hibáztatásról, mivel a szülőnek igenis van felelőssége a gyerek sorsát illetően.


"mindenkinek joga van a saját hibáihoz is."

Ne is tudom, szerintem erről a jogról sokan szívesen lemondanának... De ha már egy ilyen jogot adunk az embernek, akkor szerintem úgy helyes, ha megadunk mellé minden lehető segítséget, hogy mégis elkerülje a hibát.

Tudom, hogy kegyetlen a világ, és hogy az a valódi, biztos tudás és tapasztalat, amit az ember a saját kárán szerez, de azért vagyunk emberek, és azért élünk családban, hogy egymásra odafigyelve tudjunk azért egy kicsit enyíteni az élet kegyetlenségein.

Egyébként is mindenben a legjobb a középút. A gyereket nem jó mindentől óvni és beszűkíteni számára minden lehetőséget, de nem jó teljesen szabadjára engedni sem, hogy mindent a saját kárán tanuljon meg. Az ideális út a kettő között van.

2017. okt. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
32%
"Ne is tudom, szerintem erről a jogról sokan szívesen lemondanának... De ha már egy ilyen jogot adunk az embernek" - adni nem tudunk, van neki, attól fogva, hogy megszületett... az ember ugyanis a hibáiból tanul, aki a hibázástól akarja megóvni, az valójában a tanulástól óvja meg. Más kárán ugyanis - akármit is mond az erre vonatkozó közhely - csak igen szőrmentén lehet okosodni. Tudod, RÖGÖS út vezet a csillagokig...(hogy mondjak egy másik közhelyet)... ami kezdődik valahol ott, hogy az emberfia sok seggre esés árán megtanul felállni, és elindulni:)
2017. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 Mansour ***** válasza:

"az ember ugyanis a hibáiból tanul, aki a hibázástól akarja megóvni, az valójában a tanulástól óvja meg. Más kárán ugyanis"

Szóval azt mondod, hogy az ideális gyereknevelés abból áll, hogy biztosítjuk a gyerek számára a szabadságot, hogy a saját hibáiból tanulhasson? Lehet, hogy nem jól értelek, szóval valóban ezt állítod?

2017. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
30%
Igen, valami ilyesmi... mondjuk úgy, hogy sok tanács, de minimális tiltás.
2017. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 Mansour ***** válasza:

Sejtettem, szóval mégsem TELJES szabadság (mondjuk az irreális is lenne...)

Így már nem állnak olyan messze az álláspontok, esetleg az arányokon lehetne vitatkozni (hogy mennyi is az a minimális, de mindenképpen szükséges tiltás). Meg esetleg arról, hogy a magyarázatok, tanácsok és az esetleges tiltások a különböző életkorokban milyen formában történjenek.


A neveléssel kapcsolatban nekem egyébként az az alapelvem (és ennek a helyességéről abszolút meg vagyok győződve), hogy mindennek az alapja a szülői példa. Magyarázhatsz bármit a gyereknek, vagy tilthatsz bármit, vagy alkalmazhatsz bármilyen modern nevelési módszert, ha te nem úgy csinálod, mint ahogy a gyereknek mondod, ha te nem úgy viselkedsz, mint ahogy a gyerektől elvárnád, akkor nem ér semmit az egész.

2017. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
#67, TELJES szabadsága nincs senkinek egy társadalomban, ez úgy vélem, evidens... mindannyiunknak meg van tiltva egy rakat dolog, a gyereket is beleértve... és nyilván ezen tilalmak egy jó részével én is egyetértek, szerintem is rendben van, hogy tilos gyilkolni, rabolni, másoknak szándékosan kárt okozni, stb, stb. Viszont én ma a tizenévesekre vonatkozó tilalomfákat inkább tartom soknak mint kevésnek, inkább veszel el belőle, mint hogy hozzá adjak, mert nyitja a rendelkezésemre álló összes bicskát, hogy egy mai tizenéves számára kevesebb jog és több elvárás van, mint anno nekünk a puha diktatúrában.
2017. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
... ja, a második bekezdésben meg teljesen igazat adok neked... (bár én ezzel főleg a vallási szektásokat szoktam piszkálni, hogy milyen alapon meri elvárni tőlem valaki, hogy ne öljek, aki vízözönnel és döghalállal írtja a népeket...:)
2017. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 Mansour ***** válasza:

Hát én azt tapasztalom, hogy a normálisan gondolkodó (nem valami ideológiai szekértáborba zárt) emberek alapvetően nagyon hasonlóan gondolkodnak mindenről. Az, hogy kinek mi nyitogatja a bicskát a zsebében, az az egyéni sérelmektől, negatív tapasztalatoktól függ, amit az ember megélt. Emiatt bizonyos kiejentésekre, megfogalmazásokra hajlamos az ember élesebben reagálni.


A tizenévesekkel kapcsolatban egyébként igazad van. Furcsa is ez, ebben a mai világban, ami a szabadságot és az emberi jogokat (látszólag) elsődleges fontosságúnak tekinti.

2017. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!