Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzelmileg zsarol anya, mert...

Érzelmileg zsarol anya, mert el akrok költözni?

Figyelt kérdés

Jaj már nem tudom mit tegyek...folyamatosan azzal jön hogy ezért neveltellek fel hogy itt hagyj 0 pénzzel, meg hogy nem ezt várta tőlem stb...

Most szereztem egy új munkahelyet, és a barátommal szeretnék albiba költözni be a városba.

De persze anya egyből elkezd velem flegmázni, hogy szép vagyok így lelépek stb....

Amikor más munkahelyem volt, mindig haza adtam neki x összeget, amig ugye itthon laktam.


De most már el szeretném indítani az életem végre 25 évesen...

Erre ezt kapom, hogy így akar tőlem ugy mond elválni, hogy hozzám vág minden rosszat, hogy én kb mitképzelek magamról hogy elmerek költözni stb...

Meg hogy én vagyok a rossz hogy itt hagyom stb...(pedig eddig 4en voltunk egy háztartásban is, de egyke vagyok...)


Segítsetek hogy mit mondjak neki, vagy hogy értessem meg vele, hogy önálló szeretnék lenni, de a pénzzel zsarol "hogy jajj így is k***a keveset segítettem neki eddig stb..."...

:(



2017. okt. 3. 15:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatsz neki bármit,folytatni fogja az érzelmi zsarolást,így ha engedsz neki otthon leszel te még 40 évesen is. Van amikor nincs más megoldás,csak elhatározni magad, összepakolni és elköltözni a barátoddal. Édesanyád meg előbb-utóbb csak megbékél.
2017. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a válaszokat!

Persze mondtam neki, hogy hétvégente meg fogom látogatni, szóval attól nem kell tartania hogy nem fog látni, meg ha neki is kedve van, engem is meglátogathat a városban, csak 10 km-re költözök el :)

Normálisan beszélgettem vele, nem vártam volna azt, hogy ezzel jön "hogy ezt érdemli"..pedig már sejthette hogy egyszer csak eljön az idő, hogy felnövök és önálló akarok lenni..

2017. okt. 3. 16:51
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj a zsarolásnak, állj a sarkadra! A párkapcsolatod is rámehet, ha anyudnak engedsz. Ő nem dolgozik?
2017. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyud a te korodban már mondjuk a saját háztartását vezette, érdemes visszakérdezni. És te mit is csináltál 25 évesen? A nagyinál laktál, tényleg?
2017. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Csak a pénzed fog neki hiányozni.

Költözz el mielőbb, ha találkoztok utána, akkor se hagyd, hogy érzelmileg zsarolni próbáljon. Hidd el, gyakori lesz nektek az a heti egy találkozás.

Amúgy meg én megkérdezném, miért is kéne segítened? Ő vállalt gyereket, ami kötelezettségekkel jár. Nem valami kölcsönös szolgáltatás, ami után egész életedben hálálkodni kéne egy ilyen szívtelen, önző, kizsákmányoló anyának, aki a gyerekében is csak a hasznot látja.

2017. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, Pistivel 2-3 éven belül házasságot, babát szeretnénk, Te sem gondolhatod, hogy úgy vágunk majd bele, hogy előtte nem éltünk együtt." Ezt akkor is elsütheted, ha eszed ágában sincs családot alapítani, de arra, hogy leszakadjon rólad, első lépésnek jó lesz. Végülis mit tud erre mondani, hogy márpedig ő megtiltja, hogy feleség/anya legyél egyszer? Csak nem...
2017. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen teljesen normális, hogy önálló életet akarsz kezdeni. Ha rászorul, és van miből, akkor persze támogathatod. De gondolom, azért van valami jövedelme neki is.
2017. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jaj ezt velem is próbálta, akinél laktam.


Decemberben a költözésem napján kiléptem az ajtón, kapott egy puszit és eljöttem.

Ha előtte tudnád, milyen hisztik mentek és üvöltözések a semmiért. Jézusom. De végülis csk azt érte el vele, hogy minél előbb le akarjak lépni :)

Megkönnyítette a dolgomat.


Én a helyedben nem foglalkoznék anyámmal, hanem elmennék. Majd megbékél.

2017. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Anya is dolgozik normálisam apával osztoznak a fizun + mama is velünk lakik, szóval nem értem miért hiányozna neki az a plusz pénz...


Utána már azt mondta, hogy: "ha tényleg elmész, remélem majd néha gondolsz rám, és támogatsz egy kis pénzzel.."

Hát mondom nem tudom hogy foglak támogatni amikor én is csak minimált keresek, de atól adjak haza...:/ Eskü nem értem!!!

Vagy talán irigy rám, és pénzt akar tőlem el venni hogy nekem kevesebb legyen? :O

2017. okt. 4. 14:32
 20/21 anonim ***** válasza:

:O

és ha neked lesz szükséged pénzre, ő is fog támogatni? esetleg csak kölcsönt fog adni? hihetetlen egy nő -.-"

2017. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!