Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha egy nagyobb...

Mit tennél ha egy nagyobb összeghez jutnál és a szüleid avval keresnének meg, hogy vásárolj nekik a Rózsadombon lakást mert mindig is ott akartak élni?

Figyelt kérdés

Nagyobb összeghez jutottam, igy vásároltam magamnak lakást és autót. A szüleim pár napja értesültek az anyagi helyzetemről és megkerestek azzal az indokkal hogy vásároljak nekik lakást a Rózsadombon vagy a Vár kerületben. Mindig is azon a részen szerettek volna élni, de nem tehették meg. Nekem kötelességem segíteni őket, mert felneveltek és ez sok pénzükbe került.

Zárójelben, miután leéretségiztem kijelentették ők nem tudnak költeni rám és felesleges tanulni.



2017. okt. 27. 14:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

én a helyedben vennék egy lakást rózsadombon, és kiadnám nekik albérletbe


vagy ráíratnám egy hajléktalan nevére, mellé beköltözhetnek ha annyira oda akarnak menni

2017. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
37%

nem kamu ez véletlenül? naaa, miiindegy...

volt egy régi dal, énekeld el nekik:


"kabáton a gomb az, vagy rózsadomb"

2017. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Wekerle kertváros, nem olyan rossz hely, ha mindenképpen kényszert érzel, akkor újíttasd fel teljesen a házukat, aztán vagy élnek ott tovább boldogan, vagy azt kezdenek a házzal, amit akarnak. Kispest nem a legolcsóbb hely, amúgy sem, a lelkiismereted is letudva. Ennél többet biztos nem tennék. Máskor tartsd titokban mennyi pénzed van!
2017. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%

Azok után, hogy kijelentették, hogy "felneveltek és ez sokba került", a nagy francokat.

Ez csak kihasználás. 18 évesen nem támogattak, gondolom örültek, hogy már nem kell a "gyerekre pénzt költeni", most meg hirtelen fontos a család, mert a gyerek milliomos...

Én anyumnak biztos segítenék, de ebben a szituációban, amit vázoltál kérdező, a te szüleidnek biztos nem. Pláne nem egy luxusnegyedben.

Könyörgöm, ha a mostani házukat sem bírják fenntartani/felújítani, miből tartanának fent egy nagyobb, drágább lakást?


Biztos, hogy nem vennék nekik semmit.

2017. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%

Ha úgy gondolod ezzel leróvod a háládat nekik akkor minden rendben

van.Amennyiben ez egy utasítás,mondjál nemet.Minnél előbb

tisztázd Velük a helyzetet.

2017. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%
Inkább tedd rendbe nekik a mostanit. 2 gyerekem van, örülnék a sikerüknek, nem várnék majd el semmit, nem azért szültem őket. Ha meg maguktól nem segítenének, már eleve én rontottam el valamit.
2017. okt. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%

Én vennék, igaz, anyámnak kérnie sem kellene. Ha akkora összeghez jutnék, amiből futná, az első dolgom a lakásvétel lenne, nem csak magamnak, de neki is. Magamtól is nagyon jól tudom, mennyire utálja azt a lakást, ahol én felnőttem.

Mondjuk mivel a fenntartás rájuk hárul, én leülnék velük beszélni, hogy biztos jól meggondolták-e, nem attól lesznek burzsujok, hogy jó helyen laknak. Plusz megmondanám a max keretet, ameddig nézelődhetnek, aztán válasszanak.

2017. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem így álltak volna a 18 éves korhoz és mindent megtettek volna, akkor talán vagy valahol máshol igen. De ahhoz előre tudni is kellett volna erről a vágyról és akkor magunktól is jön a gondolat. Ellenben azt nem tehetik meg, hogy így elvárják.
2018. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!