Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy cigánylány vagyok. Magyarn...

Barbara930824 kérdése:

Egy cigánylány vagyok. Magyarnak tartom magam. Rendes, dolgos családom van. De a szerelmemmel szakítottunk, mert a családja kitagadja, ha velem marad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy a volt párom szülei nem szeretnék, hogy cigány lánnyal keveredjen az családjuk. Múlthét pénteken, azt mondta Neki az apja, hogy ha velem marad még az esküvőre se jönne el. Kitagadja.Magyarnak tartom magam. Nem fogadnak el a szülők.Nem is úgy nézek ki mint egy cigány. Féhér bőröm van, barna szemeim és hosszú gesztenye barna hajam. Mindig szorgalmas voltam. Három nyelven tudok beszélni. De akármit csinálok nem fogadnak el. Nagyon szeretem ezt a fiút, de azt mondta, hogy nem fog szembe fordulni a családjával, amit szerintem nem is kell. Próbálom feldolgozni ezt az egészet, szörnyen nehéz. Elveszítettem emiatt... Azt mondta, hogy a szülei csak jót akarnak, de igazából 2 szót nem beszélgettek velem mikor átmentem. Sütöttem tortát, vittem anyukájának virágot, apukájának belga sört, mert azt szereti. Próbáltam kedveskedni, de mind hiába. Szerintetek talán egy kicsi reményem lehet?

2017. okt. 31. 10:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
31%
11, de a magyarok a svábnak nem felelnek meg. Tapasztalat.
2017. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
71%
12 Hol tapasztaltad ezt? Én is félig sváb vagyok, de sose panaszkodtunk a magyarokra :)
2017. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
63%
Ha ez nem kamu, arra nem gondoltál, hogy fiú így akart megszabadulni tőled? :D Amúgy nagyon kamu szagú :D
2017. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
2%

Szia Barbihercegnő!


Felejtsd el a gádzsót.

2017. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
77%

De ha nem látszik rajtad és normálisan élsz, akkor a szülei honnan tudják, hogy cigány származású vagy? Nekem is van olyan ismerősöm, aki cigány, de világos a bőre, a vonásai sem cigányosak. Én tuti nem mondtam meg volna róla sohasem. Amikor láttam a szüleit, csak akkor derült ki.

Egyébként meg a fiú miért nem állt ki melletted?

2017. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem itt már nincs esély, de te látod a helyzetet, kívülről ezt nem könnyű megmondani.
2017. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
14%
Magyarul nem tudsz rendesen, az biztos.
2017. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
72%

Semmit,hagyd a fe..be!

Az a fiú nem szeret téged annyira mint te őt és ennyi,értelme így nincs.

2017. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
84%

Miert lenne kamu? En is hasonlo vagyok a kerdezohoz, szinten feher borom van, hajam-szemem barna csak, IT szakon vegeztem kozepsuliban, beszelek angolul es jelenleg tanulok koreaiul, bar sajna nekem a csaladom nem dolgos, de en probalok kitorni.


Kerdezo, ne remenykedj inkabb, ezt a te erdekedben mondom. A parod nyilvanvaloan nem fejlesztett meg ki elegendo erzelmi onallosagot es nem valasztodott meg le a szuleirol. Nem is az a gond, hogy a szulei ellenzik a kapcsolatotokat, elvegre sok szulo ilyen, ha nem a szarmazassal, akkor az iskolazottsaggal van gond, ha azzal sem, akkor az anyagi helyzettel es a tobbi, nehany szulo annyira irrealis elvarasokat tamaszt a gyerekuk parjaval szemben, hogy azt keptelenseg megugrani. Csak arrol feledkeznek el, hogy a sajat gyerekuk sem hibatlan. Kicsit olyan ez nekem, mintha olyan part akarnanak a gyerekuknek, amilyet annak idejen maguknak is szerettek volna, es erre tok jol ra lehet huzni, hogy a gyerekuknek akarnak jot, ez a bombabiztos alibi, mert ugye szulo az mindenkeppen jot akar a gyereknek. Vagy esetleg az o dontesuket is befolyasoltak fiatal korukban es ezt a mintat viszik tovabb.


Ez a jot akarnak szoveg akkora humbug... :D Az, hogy valakinek jot akarok, azt jelenti, hogy: figyelmeztetem az altalam felfedezett esetleges bukkanokra, tanacsot adok neki, hogyan kuszobolhetne ki ezeket. Elmondom a velemenyemet, allaspontomat figyelmezteto jelleggel, anelkul, hogy raeroszakolnam az akaratom. Vegul aki ertelmes(!) ember, az a sajat belatasa es az altalam elmondottak alapjan el tudja donteni, hogy megeri-e szamara belekezdeni a kapcsolatba vagy sem.


Ez, amit sok szulo "jot akarok" cimszo alatt csinal, az befolyasolas, a befolyasolhatosag kihasznalasa, a gyerek altaluk erzett szeretetenek kihasznalasa, a sajat akaratuk raeroltetese. Ha valaki jot akar, az felnyitja a szemed, de az ilyen emberek eppenhogy lecsukjak.


Persze vannak esetek, amikor ugy elcsavarja a gyerek fejet valaki, hogy az nem veszi eszre, hogy a vesztebe rohan, pl ha a masik felnek valamilyen fuggosege van, vagy nagy bizonyossaggal megjosolhato, hogy abuzus lesz a vege, ilyen esetekben lehet, sot, szukseges a kulso befolyas, de a te esetedben ez nem all fent.


Meg olyan is van, hogy tenyleg jot akarna a szulo, de o maga sem tudja, hogy pontosan mit is takar az, hogy jo. Az ember materialis leny, ezert leven, hogy nem tudja, melyebb ertelemben mi is a jo, olyan dolgokra fog gondolni, amiket osztonosen jonak erez, amiket a nagy tobbseg a csillogassal, szepseggel, pozitiv erzesekkel, jo felhanggal hoz osszefuggesbe. Tehat magyar, tehetos, diplomas. Peldaul.


Ne ertsen felre senki, a fent peldakent hasznalt harom "halmaz" kozul egyik ellen sem kivantam beszelni, csupan szemlelteteskent irtam ezeket.


Szulokent azzal teszel jot a gyerekednek, ha:

- tamogatod (es a tamogatas nem egyenlo az engedelyezessel, amikor minden szarba engeded belemenni, de errol irtam fentebb)

- nem krealsz valotlan vadakat, atlatszo kifogasokat, miert nem jo neki a masik

- racionalis maradsz, nem csak kapasbol ravagod valakire, hogy jo avagy rossz a gyereked szamara, hanem vegiggondolod es az alapjan teszel kijelentest

- es ami a legfobb, hagyod szeretni es szeretve lenni


Az a baj, hogy sokan nem esszel, meg csak nem is szivvel, hanem osztonokkel es hozott mintakkal nevelnek. Nyilvan nincs tokeletes szulo, ahogy tokeletes ember sem, es nehez megmaradni azon az arany kozeputon, ami a neveleshez is kellene, de az ilyen esetek, mint pl a tied, kerdezo, elkerulhetoek lennenek, ha nehanyan tobbet hagyatkoznanak a fejukre.


De mindez csak az en meglagasom. Bocsanat a csapongasert, csak mostansag jopar ilyen kerdesbe botlottam, es nagyon erett mar ez a velemeny. :)

2017. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim válasza:
75%
Ja, es az elirasokert is bocsanat. :D
2017. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!