Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy cigánylány vagyok. Magyarn...

Barbara930824 kérdése:

Egy cigánylány vagyok. Magyarnak tartom magam. Rendes, dolgos családom van. De a szerelmemmel szakítottunk, mert a családja kitagadja, ha velem marad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy a volt párom szülei nem szeretnék, hogy cigány lánnyal keveredjen az családjuk. Múlthét pénteken, azt mondta Neki az apja, hogy ha velem marad még az esküvőre se jönne el. Kitagadja.Magyarnak tartom magam. Nem fogadnak el a szülők.Nem is úgy nézek ki mint egy cigány. Féhér bőröm van, barna szemeim és hosszú gesztenye barna hajam. Mindig szorgalmas voltam. Három nyelven tudok beszélni. De akármit csinálok nem fogadnak el. Nagyon szeretem ezt a fiút, de azt mondta, hogy nem fog szembe fordulni a családjával, amit szerintem nem is kell. Próbálom feldolgozni ezt az egészet, szörnyen nehéz. Elveszítettem emiatt... Azt mondta, hogy a szülei csak jót akarnak, de igazából 2 szót nem beszélgettek velem mikor átmentem. Sütöttem tortát, vittem anyukájának virágot, apukájának belga sört, mert azt szereti. Próbáltam kedveskedni, de mind hiába. Szerintetek talán egy kicsi reményem lehet?

2017. okt. 31. 10:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
32%
Kellemetlen , túl teszed magad rajta , az emberek többsége mindenhol korlátolt és önző . 3as válaszoló sok valóságot tartalmaz amit leírtál , de a politikai vezetők között Deutsch T. aki inkább cigány meg a kisebbségi tömörülések . Orbán V - Áder J közük sincs hozzájuk , Erdélyből jöttek , nézd meg a szüleiket képeken . Lázár pedig a nevéből inkább héber de ez sem biztos ...
2017. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
11%
Azt kellett volna mondania a barátodnak,hogy járjatok titokban, és talán azt mondani, hogy a haverokkal megy mászkálni, amikor veled találkozik. Tudom, ez a másik fele nem szép dolog, de a szerelemért, ha tényleg szeret! A másik megy, hogyha világos bőröd van, miből jöttek rá, hogy roma származású vagy? Különben is, attól még, hogy a barátod/ exed szülei rasszisták, a párodnak/exednek még nem kell annak lenni .Amúgy ő ismeri a szüleit, hogy kitagadnák-e. Amúgy 18 éves koráig kötelesek eltartani egyébként, és lehet, hogy csak az apja mondta, hogy kitagadná, az anyja szereti őt, akárkibe szerelmes, elfogadja az érzéseit, a döntését, hogy kivel akar lenni. Meg szerintem amúgy sem tennék ki őt, bár én nem ismerem a szüleit. Egyébként téged elítélnek csak mert roma vagy, de ők meg milyen emberek lennének már, ha ezmiatt kiraknák a fiukat? Saját magukat meg egy ilyen brutál durva dologért nem ítélnék el, de téged meg a származásod miatt szerintük mindenképpen el kell, hát hogy van ez, milyen dolog ez? Kirakni a gyerekedet nagyobb bűn, minthogy ki milyen családba születik, közben meg a származás nem is bűn. Csak vannak ilyen népbeli emberek, meg amolyan. De ha jó ember vagy, és jó nevelést kaptál , illedelmes voltál velük, miért nem fogadnak el? Hát ez több mint kiábrándító és elszomorító, elkeserítő. S a barátod miért nem várakozik, és szakít inkább később a szüleivel? Meg tényleg, akkor minek kellett amúgy a barátodnak közölnie, hogy roma vagy; vagy hogy nem ismerte annyira a szüleit, hogy tudja róluk, hogy rasszisták? Ajj már, elszomorító ez a helyzet. :S Lesújtó :( Kár, hogy a barátod nem mert kiállni érted. De hát valamilyen szinten érthető is a félelme, én nem ismerem a szüleit.
2017. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%

"12 Hol tapasztaltad ezt? Én is félig sváb vagyok, de sose panaszkodtunk a magyarokra :)"


Nem írok helységnevet, de még a más származású svábokat is nehezen fogadták be.

Nekem dédnagyszülők voltak sváb származásúak, így negyedrészt vagyok kb. sváb is, de a családunkat magyarként datálták, mivel volt olyan is aki felvidékről jött közülünk.

A mai napig van olyan, aki nagy hangon mondja, hogy ők hamarabb voltak itt mint a magyarok. Mivel németeknél élek, és voltam látogatóban, az utcán megkérdezte, hogy jobb-e, mert ugye az őshazában az uralnál nem lenne olyan jó. Ez mondjuk nagyon a véglet, de azért a volt barátnők szülei mindig próbáltak ratam fogást keresni.

Az egyikkel még úgymond baráti a kapcsolat, és meghaltak a szülei, és mindjárt elkezdtek a rokonai károgni, hogy na most a férje majd jól elverheti a pénzüket. (ugyem magyarhoz ment hozzá, ő csak ahhoz ért szerintük)


De mondhatom hogy a szomszéd sváb városból házasodott a falunkba egy echte sváb nevű haver. Azt moondta, neki is volt vagy 10 év , mire elkezdték befogadni, és szóbaállni vele.

2017. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 MR.X. ***** válasza:
33%
Nekem is magyarként a barátaim 90%-a cigány, és az Én szüleim sem bírják őket. Ez sajnos ilyen...Hogyha szeret a párod, akkor inkább Téged választ mint a családját.
2017. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
70%

Ha a helyedben lennék nő létemre nem futnék egy olyan kocsi után ami nem vesz fel, ha akar valamit a fiú akkor majd keres.

Ismertem, ismerek valakit, távoli rokon, a kapcsolat nem szoros. A fiú beleszeretett egy cigány lányba/nőbe, az anya ellenezte a kapcsolatot, az állandó dumálással sikerült elérnie, hogy szétmenjenek. Ennek tudják be (nem tudom lehet e hinni benne), hogy a fiú vagy ma már "öregember" a piához nyúlt, alkesz lett, és örök magányban élte le az életét.

2017. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Aki meg csak annyit ragadott meg az egészből,hogy ,,mi az a 3 nyelv" és ,, magyarúl sem tudsz" annak gratulalok...


Nagyon hasznosak voltak a tanácsok, igazatok van. Én elmondtam Neki, hogy cigány vagyok, úgy gondoltam ebben nincs semmi szégyelnivaló, hiszen normális vagyok és úgy kell elfogadni, ahogy vagyok. Elég szomorú és dühítő az egész szituáció. Valószínüleg elég gyáva alak, ahogy mondtátok. Minden hozzászóláson elgondolkoztam és nagyon hasznosak voltak.

2017. nov. 1. 03:01
 27/39 anonim válasza:
25%

A legjobb ha elfelejted ezt a fiút.

Ugyanígy jártam én is, csak itt én voltam a "fehér". A fiú szülei találkozni se voltak hajlandóak velem, mert megmondták, hogy azt kell elvennie a fiuknak akit a szülei választanak neki a széles rokonságból.

A srác persze nem állt ki mellettem, így én hagytam el.

2017. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én egy cigány lányba lettem szerelmes, de örült módon, sajnos egyoldalú érzés, viszont tudom, hogyha a kapcsolatunkból kialakult volna valami barátságon kívül, akkor én is a szüleimmel fordultam volna szembe az elején, de nem érdekelt volna, tudom, hogy elfogadták volna előbb-utóbb, hogy a fiuk így érez valaki iránt.


Nekik a boldogságom állt volna előtérben idővel, mint az előítéletek. Egyébként a lány, családjával együtt, egy rendes, jómódú, tanult család. Sok magyarnál jobb pár lehetett volna a lány, mert csodálatos teremtés, de sajnos nem belém lett szerelmes. :) Igen, még friss a seb.


Szóval, amit mit akarok mondani, azon kívül, hogy eldaloltam a szomorú történetemet? Ha igazán szeretnék a fiukat, nem érdekelné őket szerintem, hogy cigány, afgán, spanyol, görög vagy bármi más származású a lány, ha szereti és a lány is szereti a férfiút, csak boldog legyen.

2017. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
4%

"Az hogy cigány, nem jellemhiba. A hazudozás ellenben óriási."

Olvasd el a kérdést figyelmesen. Magyarnak tartja magát. Ha m,agyarnak tartja magát valaki és mellesleg magyar állampolgár, akkor nincs jogod kétségbe vonni, hogy magyar.

Bárki vallhatja magát bármilyen nemzetiségűnek a hatályos jogszabályok alapján. Sőt! Más neműnek is és kérhet új nemet is, hivatalosan másik személyi számot, nevet és nemet. Csak egy nyilatkozat kell hozzá.


Kedves kérdező! Nyugodtan vallhatod magad magyarnak, ha annak érzed magad.

2017. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
25%
Azért lett lepontozva a válaszom, mert a kérdező szerelmének szerintem nem igazán fontos a fiuk? Vagy pusztán túl visszamaradott, rasszista emberek? Véleményt nem nagyon lehet nyilvánítani ezen az oldalon az biztos. :D
2017. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!