Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyire korláto...

Normális, hogy ennyire korlátoznak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Különös kapcsolatom volt mindig is anyámmal, de mióta "felnőttem" egyre nehezebben bírom. Mindig is korlátozni akart, mindenben. Mit vehetek fel, kivel barátkozhatok, mit ehetek meg... a mai napig. Volt két barátom, mindkettőt utálta és addig ment, míg nem szakítottam velük. Egyszerűen nem tudok ellent mondani neki, olyan hatalma van fölöttem. Ha pedig megteszem, akkor azzal jön, hogy ő miattam beteg és a sírba teszem. Össze szerettem volna jönni az utóbbi volt barátommal, mire közölte, hogy ő nem tudja, én mit gondolok, de úgy, ahogy én kinézek, nem is illek egy helyes, sportos fiúhoz, mégis hogy néznék ki mellette... konkrétan ez óta egyáltalán nincs már önbizalmam és borzasztóan elkeseredtem. Azt hittem, hogy ez változni fog, ha lesz saját keresetem, de már hónapok óta dolgozom, a helyzet pedig változatlan. Ez csak pár dolog a sok közül, de a kérdésem: ti mit tennétek a helyemben úgy, hogy nincsenek már barátaim (nem engedte, hogy tartsam velük a kapcsolatot) és teljesen kétségbeesett és magányos vagyok már hónapok óta :(

2017. nov. 7. 19:56
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igazából megvan a könyv, csak azért nem kezdtem még hozzá, mert úgy gondoltam, hogy a problémáimat nem fogja megoldani. De ha azt mondjátok, hogy tényleg segít, akkor még most neki állok.
2017. nov. 7. 21:02
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak kiváncsiságból kérdezem hogy egyke vagy? Apukád veletek él?
2017. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyke, de egy sokkal idősebb féltestvérem van, akinek már rég külön élete és családja van, az apukám velünk él, igen. Miért?
2017. nov. 7. 21:07
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem e arról (is) van szó hogy: anyukád azért mar el mindenkit hogy otthon tartson..

Ha te nem leszel ott akkor nincs akit irányitson..

2017. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már erre, sőt mondta is. Azt szeretné, ha élete végéig vele maradnék és gondoskodnék róla, ezt nagyon sokszor megemlítette már.
2017. nov. 7. 21:14
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor egyértelmű hogy amint lesz lehetőséged költözz el!!
2017. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hasonló cipőben járunk. En a masik oldalon állok. Egy olyan férfi a párom, aki az anyjaval él. Pontosabban 2 egymas melletti lakasban, de szabad átjarasa van anyukányak, ő mos főz takarít a páromra is. En külföldön élek, 2hetente megyek haza hozzá(juk). Mert hogy ugye ott a mama is. Aki szépen, módszeresen magahoz láncolta a kisfiát, elüldözte az összes eddigi baratnőt, folyton biztatja a kisfiát, hogy menjen csak csajozni, éljen, ne kösse le magát stb. Kisajátította maganak. Ezaltal a párom személyisége a sajat bevallasa szerint is olyan mértekben torzult, hogy azt elképzelni is nehéz. Ugye te nem szeretnél ilyen jövőt magadnak? Azt mondod, érzelmileg zsarol, és célt is ér vele. Ha nem tudsz neki ellentmondani, nincs más út, keress lakhatasi megoldást, akar csak egy szobát is, de menj mielőbb.
2017. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Úgy érzem az én személyiségem is torzult az évek során. Nem tudom, hogy mi lesz ennek a vége, ha itt maradok.
2017. nov. 8. 18:45
 19/24 anonim ***** válasza:

"addig ment, míg nem szakítottam velük"

Aha. Oké.


"hatalma van fölöttem"

Ez nem hatalom. Mentális betegség. Így döntesz.


Önbizalmad magadból fakadjon.


"ti mit tennétek a helyemben"

Máshogy döntenék.

2017. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt elolvasnám a többi üzenetet, megfogalmazom a válaszomat!

Gondolom, a többiek is hasonlóan írtak! Tehát:

Állj a sarkadra! Ne hagyd magad zsarolni, még anyádtól se! Tudom, nehéz ennyi év után megtenni, de meg kell tenned! A saját érdekedben! Leültetni őt, és elmondani neki, hogy ez így nem mehet tovább! Ha nem változik meg, kénytelen leszel őt elhagyni, s lesz ami lesz! Saját lábadra kell állnod és ezzel megszüntetni anyád zsarnokoskodását! De ehhez nagyon fel kell készülnöd, mert ha még ezen a beszélgetésen is hagyod magad letarolni, akkor már tényleg nincs kiút!

2017. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!