Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyire korláto...

Normális, hogy ennyire korlátoznak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Különös kapcsolatom volt mindig is anyámmal, de mióta "felnőttem" egyre nehezebben bírom. Mindig is korlátozni akart, mindenben. Mit vehetek fel, kivel barátkozhatok, mit ehetek meg... a mai napig. Volt két barátom, mindkettőt utálta és addig ment, míg nem szakítottam velük. Egyszerűen nem tudok ellent mondani neki, olyan hatalma van fölöttem. Ha pedig megteszem, akkor azzal jön, hogy ő miattam beteg és a sírba teszem. Össze szerettem volna jönni az utóbbi volt barátommal, mire közölte, hogy ő nem tudja, én mit gondolok, de úgy, ahogy én kinézek, nem is illek egy helyes, sportos fiúhoz, mégis hogy néznék ki mellette... konkrétan ez óta egyáltalán nincs már önbizalmam és borzasztóan elkeseredtem. Azt hittem, hogy ez változni fog, ha lesz saját keresetem, de már hónapok óta dolgozom, a helyzet pedig változatlan. Ez csak pár dolog a sok közül, de a kérdésem: ti mit tennétek a helyemben úgy, hogy nincsenek már barátaim (nem engedte, hogy tartsam velük a kapcsolatot) és teljesen kétségbeesett és magányos vagyok már hónapok óta :(

2017. nov. 7. 19:56
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Ismerek egy hasonló embert,mint amilyen az "édesanyád". Igaz,engem nem tud bekorlátozni,de nagyon erőteljesen próbál.
2017. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 theradion ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, gondolkozz el azon, hogy egy, egyetlen életed van, és főleg, csak egyszer vagy fiatal. Ebből a fiatalságból már öt teljes évet elvesztettél. Abból, amit leírsz, én nem azt olvasom ki, hogy valaha ki tudnál alakítani egy jó, őszinte, meghitt és meleg kapcsolatot édesanyáddal. Sajnálom, de inkább leszek őszinte: nem tart téged túl sokra, és nem becsül téged semmire. Szabadulnod kell tőle, hogy húsz év múlva ne úgy nézz vissza a fiatalságodra, mint elvesztegetett, tönkretett, rossz évekre. Még lehetnek álmaid, kapcsolataid, harcolj meg értük. Ha bármit segíthetek, írj nyugodtan privátban is!
2017. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Én a helyedben a gyilkosa lettem volna. Bármi áron meg kell védenie magát az embernek,akár agresszívan is.
2017. nov. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Most ez komoly, hogy 23 évesen nem mersz a Sarkad rá állni anyád dal szemben? Mások ezt 14 évesen képesek már megtenni... Mi az, higy hatalma van feletted? 18 éves korod óta semmi beleszólása nincs a döntéseidbe. Költözz el amint megteheted, de addig is igyekezz kiállni magadért és anyád akarata helyett azt csinálni, ami neked jó.
2017. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!