Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy engedéke...

Hogyan érjem el, hogy engedékenyebbek legyenek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, soha nem voltam még bulizni. Én úgy gondolom, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy bizonyítsak nekik, jól tanulok, van nyelvvizsgám, dolgozok is, nyelvi érettségim is megvan már. A gond viszont hogy a szüleim roppant módon féltenek, szinte már megfojtanak! Sokszor azt sem engedik, hogy a legjobb barátnőmnél aludjak, akit ismernek 3 éve, rengeteg időt tölt nálunk, (elvileg) szeretik is. Nem szeretnék én Rioba vagy bármi ilyen szórakozóhelyre menni. Csak a barátaimmal bemenni a városba, esetleg a legjobb barátnőmhöz egy "házibuliba", amin otthon vannak a szülei/nagyszülei is, bátyja is. Nagyon rossz hogy mindig, mindent le kell mondanom mert a szüleim nem engednek el. Értem én, hogy féltenek, ez természetes, de ott vannak a barátaim, akiket ismernek személyesen is, együtt mennénk-jönnénk. Szerintetek mit tehetnék még, hogy engedékenyebbek legyenek?
2017. nov. 9. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Amikor ők nem engednek el valahova akkor te kimutatod hogy nagyon rosszul esik vagy hagyod magad és beleegyezel? Természetesen nem azt akarom mondani hogy lázadj a szüleid ellen! Csak azt, hogy a kommunikáció fontos és talán nem látják rajtad hogy mennyire fontos lenne neked kikapcsolódni.

De ezt el kell nekik mondanod őszintén, hogy lassan felnőtt vagy és megérdemled hogy tanulás és munka mellett néha szórakozz, mert nagyon jót tenne neked. Ők is biztos szerettek néha csavarogni a barátaikkal ennyi idősen.

És persze rengetegszer hangsúlyozni hogy bízhatnak benned, vigyázol magadra. Nem esztelenkedni szeretnél csak szükséged van a társaságra mint ahogy minden embernek.

2017. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt már hogy kicsit "lázadtam" de nem tartott sokáig. De mostanában inkább beleegyezek, és visszavonulok :D
2017. nov. 9. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem akkor itt lehet a "baj". Így azt gondolhatják, hogy ez neked egyáltalán nem fontos. Mondd meg kicsit határozottabban azt, amit már az előbb leírtam. Tényleg megérdemelnéd a leírtak alapján, sokan össze tennék a kezüket ha ilyen gyerekük lenne.
2017. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. nov. 9. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
:) remélem sikerrel jársz, ha van kedved majd privátot is írhatsz. 18 éves lány vagyok úgyhogy meg tudlak érteni.
2017. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Ja és még annyit, hogyha nem engednek el valahova akkor kérj tőlük ésszerű magyarázatot hogy miért nem. Az nem elég, hogy féltenek, mert tudsz vigyázni magadra és nem rossz társaságban vagy hanem olyanokkal akiket Ők is ismernek. Mikor éljél ha nem most?

Bocsi az offért, nagyon megfogott ez a téma mert voltam hasonló cipőben :D

2017. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hatos, ja tud vigyázni magára... mindenki így ment el otthonrol, aki aztán hullarészegen koválygott haza, vagy akit megerőszakoltak a buliban.


Jo társaság is naná, ha olyan "kedvesek" és te nem vagy tökös, simán leitatnak (engem is próbáltak nemegyszer, csak elküldtem öket a fxba, de barátnöm ájulásig piált pl).

2017. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ez társaság függő! Az én barátaim nem egyszer bebizonyították, hogy számíthatok rájuk bármilyen helyzetben :)
2017. nov. 9. 23:19
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Én leülnék a szüleimmel egy nyugodt szombat vagy vasárnap délután, hogy megbeszéljük. Felsorakoztatnék észérveket hogy miért szeretnék menni, és példákat arra, hogy valóban megbízható vagyok. Esetleg olyan nagykorú, belevaló rokonod nincs, akivel elengednének?


Én alapvetően szigorú vagyok, de ebben az esetben, hogy jól tanulsz, a nyelvvizsgával és munkával már le is tettél valamit az asztalra, valamint kulturáltan fogalmazol, látszik hogy nem csak azt állítod magadról hogy jól tanulsz mint itt sokan, én megengedném havonta egyszer, ha az előre lefektetett szabályokat betartod.

2017. nov. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7es: ja értem. Akkor a kérdező ne barátkozzon, sőt szóba se álljon senkivel a világon mert fenn áll annak a veszélye, hogy megerőszakolják. Te se menj ki az utcára soha többet, mert múltkor elütötte egy embert. Istenem, imádom az ilyet 😂

Leírta a kérdező, hogy nem szórakozóhelyre akar menni csak kimozdulni, néha ott aludni a barátnőjénél.

2017. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!