Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. szülinapomon egyedül...

21. szülinapomon egyedül Pestre vásárolni és bulizni, elengednétek? Vagy mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy felnőtt ember vagyok, de még utoljára nyolcadikban jártam a sulival az állatkertben, azóta nem.

Csütörtökre esik, nem tudom, hogy hogyan végzek a sulival, lehet csak pénteken mennék fel délután és másnap reggel jönnék haza. Esetleg egyik barátnőmet elhívhatnám, de jobban szeretnék egyedül lenni, tudtommal itthon sem terveznek nekem semmit.

Arra is gondoltam, hogy bekamuzok valamit, mert menne, hogy megerőszakolnak, drogot kevernek az italodba... Még képes lenne apa eljönni velem.

Szerintetek?


2017. nov. 20. 19:43
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs.
2017. nov. 20. 21:08
 12/38 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem csodálom, hogy nem akarnak elengedni :D

Elmennél az éjszakába egyedül és fogalmad sincs róla, hogy hol fogsz aludni?

A saját városomban nem mászkálnék egyedül sok helyen este/éjjel.

Buliba sem mennék egyedül.

És az lenne az alap, hogy szállásról gondoskodsz legelőször.

2017. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Természetesen fogok, de 3 hét múlva lesz csak.
2017. nov. 20. 21:52
 14/38 anonim ***** válasza:
hát figyu, most hogy rájöttem,mire készülsz, én sem szívesen engednélek el. Idősebb vagyok nálad jóval, van helyismeretem bőven, de így nem mennék el egyedül az éjszakába. Nem is csináltam még ilyet. Jó, ha valaki van, akire számíthatsz. Meg az sem mindegy, hova mész. Mik a terveid?
2017. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Hát vásárolni szeretnék, Westend, Aréna, Váci utca, még nem tudom hova. Meg beülni kávézgatni, kajálni, megnézni pár nevezetességet.

Aztán végül is lehet a késő esti vonattal hazajövök. Úgysem tudnám hova rakni a szatyrokat. :)

Tudom, hogy nem nagy dolog Budapestet látni, de nagyon szeretném.

2017. nov. 20. 23:01
 16/38 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ismerös a helyzeted, nem járok el nagyon sehova, ugyhogy a szüleim biztos furcsálnák ha ilyennel állnék elö, anyukám meg akkor is félt, ha a helyi tohoz megyek ki fürdeni.


Miért egyedül akarsz menni? Én csak ezt nem értem. Szüleid is nyugodtabbak lennének, te is könnyebben tájékozodnál, ha lenne valaki melletted. Ne hazudj nekik, az a legfontosabb. Nyilván nem ebböl kell kiindulni, de ha neadj isten történne veled valami, szegények azt sem tudnák, hogy hol kezdjenek el nyomozni utánad. Egyik orán tanultuk, hogyha elindul az ember valahova, arrol legalább egyvalakit tájékoztasson, bár ez leginkább külföldre vonatkozott.

2017. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
44%
ha napközben csak vásárolgatsz az szerintem is jó ötlet, ahhoz nem is kell kísérő. Az aggasztó inkább az lenne, ha teljesen egyedül belevetnéd magadat az éjszakába.
2017. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
31%

Félelmetes hogy mennyire retardáltak a mai fiatalok..

Ennyi idős koromban már együtt éltem a barátommal,bár gondolom neked még az sem volt sosem,hiszen még kisgyerek vagy 21 évesen.

2017. nov. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
97%
#18: Igen tudjuk. Akik gyakorin vannak, azok mindannyian már 18 éves korukban elköltöztek otthonról, egyből lett munkájuk, tökéletes kapcsolatuk, szuper életük, nulla nehézséggel. Szeretek itt olvasgatni mert jó tudni hogy mindenki milyen szerencsés és életrevaló!:))
2017. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
51%

Menj el nappal vásárolni, kávézzál, plázázzál vagy, amit szeretnél. Ettől 21 évesen nem kéne félned. Én 17 voltam, amikor először utaztam egyedül Pesten. Nagyon fura volt kimozdulni a komfortzónámból, mivel falun nőttem fel és maximum a szomszéd városig utaztam egyedül suliba. Azóta már egyedül voltam többtízezres koncerteken, fesztiválokon, ez már kb. szenvedélyem lett.


VISZONT: a városban (de igazából sehol sem) tanácsos éjszaka egyedül mászkálnod, főleg nőként! Ez az egy, amit mindig betartok: sötétedés után, ha vége a koncertnek, vagy bárhova mennék csak taxi! De a telón vagy alkalmazáson keresztüli taxihívással, csak úgy valaki autójába nem ülök be és nem is teszek nagy sétákat a sötétben. Nem vagyok félős, de az ördög nem alszik. Sokszor hallani rémtörténeteket eltűnt emberekről és azt sem szeretném, ha követne valaki.. az nagyon para lenne.. persze ezek nappal is megtörténhetnek, de a vaksötét éjszaka növeli az esélyt.


Szóval nappal shoppingolj nyugodtan, érezd jól magad! De este legyen veled valaki, lehetőleg férfi.


28/N

2017. nov. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!