Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. szülinapomon egyedül...

21. szülinapomon egyedül Pestre vásárolni és bulizni, elengednétek? Vagy mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy felnőtt ember vagyok, de még utoljára nyolcadikban jártam a sulival az állatkertben, azóta nem.

Csütörtökre esik, nem tudom, hogy hogyan végzek a sulival, lehet csak pénteken mennék fel délután és másnap reggel jönnék haza. Esetleg egyik barátnőmet elhívhatnám, de jobban szeretnék egyedül lenni, tudtommal itthon sem terveznek nekem semmit.

Arra is gondoltam, hogy bekamuzok valamit, mert menne, hogy megerőszakolnak, drogot kevernek az italodba... Még képes lenne apa eljönni velem.

Szerintetek?


2017. nov. 20. 19:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%

Na meg ha nem ismered a várost, úgy elég nagy butaság lenne rögtön az éjszakába belevetned magad, tök egyedül! Miért nem mész el csak simán délután vagy hétvégén délelőtt/kora du. vásárolgatni, mászkálni, hogy szokd az egyedüllétet a nagyvárosban?! Aztán ha jól érzed magad, akkor menj többször, aztán barátokkal este bulizni. Fokozatosan.

Az nagy felelőtlenség lenne, hogy felutazol aztán azt se tudod merre mész és még szállásod sincs... nem vagyok agyontervezgetős, túlgondolós fajta, de a te elképzelésed túl laza ahhoz képest, hogy nem voltál még egyedül Pesten.

Kérlek, gondold át, amiket írtam és hogy mit szeretnél pontosan.


Előző voltam.

28/N

2017. nov. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlmisztifikálni Budapestet azért. Éjjel meg egyértelmű, hogy sehol sem mászkál egyedül az ember lánya. Én mondjuk vidéken jobban aggódom, ha véletlen egyedül kell sötétben hazamennem, mint Pesten. :-) Pesten mindig van élet, éjjel is, sose vagy egyedül. Természetesen az sem mindegy, hogy egy Újbuda központról beszélünk vagy egy Hős utcáról...


Kérdező: elengednélek, nyilván.


Szerintem amiket te tervezel programok, azok beleférnek egy napba, éjszakázás nélkül. Honnan érkeznél fel, milyen messziről? Legegyszerűbb az lenne, ha korán feljönnél, megnéznéd, ami érdekel, aztán este hazamennél. :-) Vigyél magaddal feltöltött telefont, írj anyukádnak egy smst, hogy jól vagy, töltsd le a BKK alkalmazást a telefonodra, előtte készíts Google Mapsen tervet magadnak, és hajrá! :)

2017. nov. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
48%

" a városban (de igazából sehol sem) tanácsos éjszaka egyedül mászkálnod, főleg nőként!"


Hülyeség. De aki nem ismeri a terepet annak, valóban nem.

2017. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
16%
Igen #19-es,18 éves koromban már dolgoztam,és 20 évesen összeköltöztem a barátommal,mint minden normális ember...
2017. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Mint minden normàlis ember... 😂

És aki mondjuk tanul még, vagy nincs annyira komoly kapcsolata? Nem szentírás, és tényleg nem ismerem Pestet.

2017. nov. 21. 10:06
 26/38 anonim ***** válasza:
51%

Ha leírod, hogy merrefelé akarsz mászkálni, segíthetünk, hogy mennyire biztonságos.


Amiket gyakorlatlanként inkább kerülj éjjel: nyolcadik kerület körúton kívüli része, Népliget környéke, meg minden, ami kihaltabb.

2017. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

"Igen #19-es,18 éves koromban már dolgoztam,és 20 évesen összeköltöztem a barátommal,mint minden normális ember..."


Az én ismeretségi körömben ennyi idősen még egyetemre jár minden normális ember, de ha te annyit értél el, hogy a polcokat pakolhattad a teszkóban, akkor megértem, miért érzel ekkora kényszert, hogy beleköss másokba.

2017. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
76%

Mi ugyanazon a Budapesten lakunk, kedves válaszolók? A világ egyik legbiztonságosabb fővárosa, a legnagyobb kockázati tényező az, hogy lehányja a cipődet egy brit legénybúcsús. Az utazástól rettegés szintje nekem mindig is fura volt Magyarországon. Egy darab hátizsákkal bejártam mindenféle közép-ázsiai diktatúrát, éjjel eltévedtem Delhi egyik nyomornegyedében, Kambodzsában az isten háta mögött szétesett alattam a bringa, aztán mégsem lett a világon semmi bajom, a legkomolyabb atrocitás általában a vasútállomási hiénataxisok részéről fogad.


Kedves kérdező: veszel vonatjegyet, foglalsz egy egyágyas szobát egy hostelben, aztán mászkálsz egyet Budapesten. A Magdolnanegyed meg a Hős utca környékét kerüld el, de baromi könnyű lesz, mert ha várost nézel, akkor a Nagykörúton kívülre aligha tévedsz.

2017. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, én is egyedül szeretek kolbászolni. Nem kell alkakmazkodni senkihez. De szerintem ne a plázákban cseszd el az időt. Ajánlom figyelmedbe a Hop on-hop off járatokat. Ez egy olyan buszjárat, ami a turistalátványossàgoknál áll meg. Amelyik megálló érdekel, ott leszállsz, aztán később visszaszállhatsz. Nézz utána a Budapest-kártyának. Használhatod vele a tömegközlekedést ès sok helyen kedvezményt kapsz vele. Egyes múzeumok ingyenesen látogathatók ezzel a kártyával. Szerintem tervezd meg kb.mit akarsz csinálni, megnézni. Készíts menetrendet. A szállást meg foglald le most. Sok szàlláshely ad előfoglalási kedvezményt. Sokkal olcsóbb lehet előre foglalva a szállás, mintha beesel valahova az éjszaka közepén. Ha azt látják a szüleid, hogy egy gondosan megtervezett utazás lesz, akkor könnyebben engednek el. Ha apukád bírja a tempódat, akkor még az is elsülhet jól, ha veled megy. Leparkolod a fatert az első kocsmánál és kész. ;)
2017. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki egy szállodai szobát, vannak olcsóbb szállodák is Budapesten a központhoz közel. De egyedül, éjjel az utcán nem biztonságos senkinek és hideg is van.
2017. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!