Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21. szülinapomon egyedül...

21. szülinapomon egyedül Pestre vásárolni és bulizni, elengednétek? Vagy mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy felnőtt ember vagyok, de még utoljára nyolcadikban jártam a sulival az állatkertben, azóta nem.

Csütörtökre esik, nem tudom, hogy hogyan végzek a sulival, lehet csak pénteken mennék fel délután és másnap reggel jönnék haza. Esetleg egyik barátnőmet elhívhatnám, de jobban szeretnék egyedül lenni, tudtommal itthon sem terveznek nekem semmit.

Arra is gondoltam, hogy bekamuzok valamit, mert menne, hogy megerőszakolnak, drogot kevernek az italodba... Még képes lenne apa eljönni velem.

Szerintetek?


2017. nov. 20. 19:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

28-as válaszoló vélhetően férfi, nem pedig egy ártatlan 21 éves vidéki lány. azért van egy kis különbség.

amúgy sok helyre még napközben sem szívesen megy az ember.

2017. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Ne kamuzz be semmit, semmi értelme, hogy 20-21 évesen ennyire ne érd el, hogy megbízzanak benned.

Szerintem is, ha belefér, inkább keress egy szállást (hostelben pl.), vagy menj haza este. (Szerintem is kényelmetlen lenne várásolni ÉS bulizni)

Így viszont tudsz városnézni délelőtt, vásárolgatni délután, amikor már sötét van, lepakolni a szállásodon, majd minimális cuccal újból felkerekedni, amit érdemes (Duna partján lévő nevezetességek pl.) megnézni kivilágítva is, majd utána bulizni, lehetőleg kulturált, ismert helyen.

Azért ahhoz, hogy megerőszakoljanak és drogot keverjenek az italodba úgy is kell viselkedni. (Kihívó öltözködés és viselkedés, ész nélküli alkoholfogyasztás, a poharad szabadon hagyása, az első aggasztó jeleknél nem megállj parancsolása magadnak, és távozás a helyről...)


Legyél annyira felnőtt, amennyire azt szeretnéd, hogy úgy kezeljenek, és ne keveredj bajba. (Egyáltalán nem lehetetlen, csak normálisan kell viselkedni)


De egyébként, ha anyagilag belefér nektek, és egyébként jó a kapcsolatotok, akkor egyszer gyere el szüleiddel (városnézni, vásárolgatni), egyszer meg egyedül.

2017. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
#32 ezt a sok bölcsességet az erőszak témájáról honnan szedted össze? Ugye tudod, hogy az áldozathibáztatás magasiskolája, amit leírtál? Persze, érthető, mindenki szeretné azt hinni, hogy vele ez nem történhet meg. A nemi erőszak legbagyobb arányban családon belül történik. Baráti társaságon belül is gyakoribb, mint idegenek között. Az meg kész katasztrófa, hogy nem táncolhatsz felszabadultan, mert attól kell félni, hogy valaki tesz valamit a piádba.
2017. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Éjszaka ne mászkálj egyedül, és legyen előre lefoglalt biztos szállásod, aminek a megközelitését tudod. Én 18 éves koromban költöztem föl Bp-re kollégiumba, semmi gond nincs a várossal, csak észnél kell lenni. A zsebtolvajokra ügyelj, a táskádat a "hasadon" hordjad. Alkoholt ne igyál, vagy legalábbis csak gyengét, és biztos helyen vásároltat. Ne kamuzz otthon. Amire készülsz abban semmi extra nincs, az egy hétköznapi tevékenység Bp-en. Én speciel utálom már az összes plazat. De ilyenkor hideg van, nem éppen alkalmas idő a Margitsziget, a libegő, stb. felfedezésére... vegyél egy napos Bp-bérletet, és villamosozzál sokat, én azt imádtam, amikor kezdő budapesti voltam, ülsz, és körbevisz a városon. 6-os, 2-es, 1-es villamos, sokat láthatsz a városból, hideg és fáradtság nélkül. A karácsonyi vásárt nézd meg a Vörösmarty téren, méregdrága, de hangulatos.
2017. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
65%
@34 A magyar szájhagyományon kívül hol léteznek a híres budapesti zsebtolvajok? Még a tágabb ismerősi körömben sincs olyan, akit valaha megloptak volna, egész Magyarországon nem jellemző, több száz kilométereket utaztam vonaton úgy, hogy a másik vagonban volt a nyitott laptopom, mév csak hozzá sem nyúlt soha senki. Imádom ezt a mesterségesen generált alaptalan rettegést.
2017. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
34. Mázlista vagy. Sajnos engem loptak már meg metrón.
2017. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

engem sem loptak még meg, csak iskolában a gyerekek.

meg egyszer egy kávéházban akartak, de lebuktak. naponta bkv-zom, tényleg nem jellemző, vagy csak jól vigyázok a cuccaimra.

2017. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
NEM ENGEDTEK EL
2018. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!