Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekvállalás tényleg nem...

A gyerekvállalás tényleg nem szól másról, csak lemondásról?

Figyelt kérdés

Idővel (3-5 év) szeretnék gyereket. Nem azért, mert társadalmi nyomás, vagy mert másoké milyen cuki, hanem mert csak szeretnék és kész.

Viszont amikor olyanokat olvasok, hogy a gyerekvállalás igazából másról sem szól, csak a lemondásról, felejtsd el az új ruhákat, a nyaralást, a pihenést, a szabadidőt, a szexet, a kettesben töltött időt, mindent, mert innentől te már csak anya vagy, és életed végéig az is maradsz. Illetve előbb-utóbb mindenki megbánja.


Ti, akiknek már van gyereketek, esetleg fel is nőtt már, valóban így látjátok?


2017. nov. 23. 21:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
53%

SOHA nem bántam meg!

Biztos volt az életemben lemondás is, de nem vettem észre, csak boldog voltam/vagyok a gyerekeimmel, most már az unokáimmal is.

2017. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
46%

"Illetve előbb-utóbb mindenki megbánja. "

Soha senkitől nem hallottam, hogy megbánta volna, hogy gyerek született hozzájuk. Lemondás van, de meg sem érzi az ember 1. mert nem ér rá búsulni 2. mert sokat kap a gyerektől. sokat lehet tanulni is tőlük. :)

2017. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
51%

Csak nem a patent egyesület idióta dumáját olvastad, amiben azt írta, hogy az anyák a vécére járnak bőgni és mindegyik megbánta, hogy szült?


Nem tudom hányas: nálunk apa viszi ki bekötni a két kicsit, én meg öltöztetem. Ezt a formációt hívják családnak.


Kérdező: ez nem igaz. A gyerek pluszt ad. Olyan érzelmi, szellemi és fizikai erőidet fogod megismerni, ami gyerek nélkül rejtve maradna. Olyan érzelmi löketet tudnak adni, amit semmi sem pótol. Kivéve azoknak, akik a szexbe vannak beleőrülve és őket már csak az érdekel és csak az irányít. De egy épelméjű embernek a gyerek öröm. A többi meg csak önző hülye.

2017. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
21%

A gyerek vállalás az élet alfája és omegája...


Vagy mégis mit gondolsz kérdező, mi az élet értelme ? Az új ruhák vásárlása, a henyélés, a kefélés fűvel-fával ?


Te inkább ne is vállalj gyereket kérdező... öregedj meg egyedül.

2017. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki csak magára gondol? A gyerekvállalásnál nem azt kéne eldönteni, hogy neked miről kell lemondanod, hanem hogy a gyereked csak egy újabb fogyasztó lesz a túlnépesedett Föld hátán, vagy esetleg haszna is lesz. A gyerek nem háziállat vagy játékszer, hanem születésétől fogva önállóan gondolkodó, érdeklődő lény.
2017. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
69%

Lemondás akkor ha nincs pénzed.

Mindent meg tudsz csinálni gyerek mellett is ha van pénzed. Jut új ruhára,nyaralásra,pihenésre, szabadidőt is tudsz vásárolni magadnak és úgy hívják hogy babysitter. Ez is csak pénz kérdése...

2017. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
61%

Ki hogy éli meg.. Én nagyon családcentrikus vagyok, imádom a gyereket. Olyan tipus vagyok hogy ahova a gyerek még nem mehet, oda én sem akarok. 100x fontosabb hogy a fiammal legyek ha baja van, minthogy wellnesezni meg szaunázni járjak, nem is hiányzik. De imádom látni az arcát amikor kisvasutazunk, strandolunk, játszóházba megyünk, állatokat nézünk stb. Azt hogy nem nekem veszünk 100.-ik cuki felsőt hanem a gyereknek ruhát/pelust/kisautót még külön örömnek is élem meg. Imádom ahogy örül a dolgainak, amikor az új kisautóval alszik vagy az új 'tatoos' (traktoros) sapkáját kéri a játszóra. Pihenésnek minden nap 9kor kelünk, délbe aludhatok vele ha akarok és már 6kor húz az ágyba hogy 'alzás! Alzás!' (alvás), pedig mindketten tudjuk hogy 9nél hamarabb nem alszik. A kettesben töltött idő is csak rajtatok múlik, biztosan lesz olyan nagyi/rokon/barát/barátnő aki vigyáz a gyerekre 1-2 órát, bár nekünk a 9-11 közötti közös filmezés, beszélgetés, vacsi, néha egy kis romantikus pezsgőzés, pezsgőfürdőzés, vagy közös csokifalás amikor a gyerek nem látja is teljesen elég :D

Persze minden kornak más a szépsége, ahogyan más a nehézsége is, de én eddig mindig megtaláltam miért csodás anyának lenni, mégha vannak olyan napok is amikor alig várom hogy hazaérjen az apja. 'Itt a fiad!' és már megyek is takarítani inkább 😄😅


Persze azt is megértem amikor valaki nehezebben él túl 1-1 nehézséget és olyan anyával már találkoztam aki maga alatt volt, mert összejöttek a dolgok, nem gondolta hogy ennyire nehéz lesz, de olyannal még nem aki megbánta hogy gyereket vállalt.

2017. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
61%

Ha a megfelelő partnerrel válalsz gyereket és a megfelelő időben, tehát mikor már elég érett vagy rá, mind szociálisan, mind anyagilag, mind érzelmileg, stb. akkor észre sem veszed a változást.

Az első két évben nem mentünk ugyan kirándulni, de ez inkább miattam volt. Vannak ismerőseim, akik pár hónaposan már tengerhez mentek probléma nélkül. Azóta évente többször is megyünk és nagyon élvezzük. Gyerek nélkül egyszer mentünk két napra. Soha többet. Egész idő alatt mindenről az jutott az eszünkbe, hogy a tőrpének mennyire tetszene. De ez szintén a mi természetünk miatt van így.

Aki tényleg előre gondolkozik, annak nem lehetnek anyagi gondjai, nem okozhat problémát új ruhát venni. Csak mondjuk inkább megállsz a gyerekrészlegen és magad helyett a kicsinek veszed meg a 25. ruhácskát :-)

Szex?! Két évig egy szobában aludt velünk a lányunk. Mégsem okozott sosem gondot. Felfedeztük a lakás többi részét. Ki mondta, hogy csak az ágyban szabad? :-)

2017. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Metionin ***** válasza:
98%
Nyilván rengeteg lemondással jár de szerintem nem ez a gáz, hanem hogy sokan úgy vágnak bele a gyerekvállalásba, hogy majd milyen szép rózsaszín lesz, hogy minden gond elszáll ha rájuk mosolyog a tündéri arcocska...aztán amikor kialvatlanul, sebesre szoptatott mellel az éjszaka közepén cserélik a pelenkát, vagy később állandóan a kicsi hisztijét hallgatják, vagy amikor rájönnek hogy tanulni kell vele vagy amikor beteg a gyerek és mégis menni kell dolgozni, stb. akkor eltűnik ez a rózsaszín köd és rájuk zuhan a hideg valóság. Viszont aki tudatosan vállal gyereket, az előre tájékozódik és nem rózsaszín köddel indul neki, hanem tudja hogy ez ezzel jár és ha a gyerek által nyújtott öröm számára többet jelent, akkor be fogja vállalni a kellemetlenséget is. Szerintem a gyerekvállalás egy csomag, a jó dolgokkal együtt jár a lemondás és aki bevállalja a gyereket, annak tisztában kellene lennie a csomag teljes tartalmával. Most hogy kinek hogy jön le ez az egész, azt egyszerűen el lehet képzelni egy mérleggel. Egyik oldalra a kellemetlenség, másik oldalra a boldogság. Vegyünk engem, aki nem szereti a gyerekeket: nem akarok terhességet, nem akarok szülni, nem akarok szoptatni, nem akarok kisbabát, nem akarok ovishisztit, nem érdekel hogy mi volt az iskolában, nem kell huszonix év felelősség. Mivel a gyerek által biztosított dolgok számomra nem adnak boldogságot, a boldogság oldal sajnos üres marad, eredmény, nem vállalok gyereket. De ha olyasvalakit veszünk, aki szeretne, akkor az egész másképp pakolja meg a mérleget. Ott a boldogság oldalra bekerülnek a gyerekkel töltött jó pillanatok, az első lépései meg az anyai büszkeség meg minden, amihez én nem értek de az anyukák hajtogatják hogy az milyen jó. És aki szereti a gyerekeket, azoknak általában a pozitív oldalra billen a mérleg, tehát a lemondások ellenére bevállalják a gyereket a boldog dolgokért amik járnak vele. A baj tényleg csak ott van, ahol előre megpakolják a boldogság-serpenyőt, aztán csak lesnek amikor rájönnek hogy van másik oldal.
2017. nov. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Nyílván van lemondás, mivel az életed nem önmagadról és a párodról fog kizárólag szólni, hanem mindenben a gyerek érdekeit kell figyelembe venni.Vannak rossz napok, de valójában sok minden szervezés kérdése. Nekem nem kellett lemondani a férjemmel töltött időről, szexről, ruhákról, fodrászról stb. egy valamiről viszont igen: az alvásról. Kezdetben hasfájás allergia miatt majd jött a fogzás. Mindig van valami ami miatt éjszaka nem sokat alszunk. Sokszor éjfélkor felkel és hajnali 3ig/4ig ébren van vagy éjfélkor alszik el. Nehéz, de megoldom, a férjem sokat dolgozik és egyéb segítségem nincs. De az biztos, hogy mikor rossz fát tesz a tűzre majd rám mosolyog minden haragom elszáll. Minden fáradságot megér a gyermekünk, nem bántuk meg, hogy lett és amúgy sem ő akart lenni, hanem mi akartuk, így természetes, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy boldog legyen. Azt viszont kijelenthetem, hogy a kezdeti időszak nagyon nehéz, egy jól muűködő, stabil kapcsolatot is próbára tesz!
2017. nov. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!