Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekvállalás tényleg nem...

A gyerekvállalás tényleg nem szól másról, csak lemondásról?

Figyelt kérdés

Idővel (3-5 év) szeretnék gyereket. Nem azért, mert társadalmi nyomás, vagy mert másoké milyen cuki, hanem mert csak szeretnék és kész.

Viszont amikor olyanokat olvasok, hogy a gyerekvállalás igazából másról sem szól, csak a lemondásról, felejtsd el az új ruhákat, a nyaralást, a pihenést, a szabadidőt, a szexet, a kettesben töltött időt, mindent, mert innentől te már csak anya vagy, és életed végéig az is maradsz. Illetve előbb-utóbb mindenki megbánja.


Ti, akiknek már van gyereketek, esetleg fel is nőtt már, valóban így látjátok?


2017. nov. 23. 21:13
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami, akkor ez tényleg fejben dől el. Nekem szerencsés volt a helyzetem, jóval idősebb vagyok a tesóimnál, pontosan tudtam, mivel jár egy kisgyerek. Huszonévesen szültem, sose érdekelt a divat, soha nem sminkeltem, nem is híztam el, a lánykori farmer miniszoknyámban és egy egyszerű pólóban, copfba kötött hajjal is megfordultak utánam a pasik, kétgyerekes anyaként. Alaposan kibuliztam magam a családalapítás előtt, kifejezetten élveztem a nyugit otthon, amikor megszülettek, az igazi barátok, barátnők nem maradtak el utána sem. 2-3 évesen vittük a kicsiket olcsó nyaralásra, sátorral, vagy rokon kis présházába a Balaton-felvidékre úgy, hogy kútról húztuk a vizet, lavórban mosdottunk, de nagyokat kirándultunk gyönyörű tájakon. A mai napig emlegetjük azokat a nyarakat.:-) Ami nem volt, nem is hiányzott, tudtuk, hogy szép lassan felépítjük az egzisztenciánkat. Fáradtságot éreztem néha, azt, hogy valami fontosról lemondanék, azt soha. Szerencsénk volt a nagyikkal is, akik egymással versenyeztek az unokákért, így néha csináltunk magunknak egy-egy "kettecskés" hétvégét. Rengeteget nevettünk a benyögéseiken, és kicsiként is meg tudtak lepni. Volt, hogy VHK-t hallgattunk végig, amíg Horvátországba értünk, a srácok 4-5 évesen rázták magukat rá, másnap pedig egy jó órát üldögéltem a kicsivel egy templomban, mert az orgonista éppen próbált az esti hangversenyre, és a gyerek mindenáron be akart menni, áhítattal hallgatta Bachot. Ahogy nőttek és önállósodtak, mi is egyre több programot csináltunk nélkülük, a gyerekért aggódás, törődés egy életen át tart, de az az időszak, amíg nagyjából folyamatos jelenlétet igényelnek, igen gyorsan elrepül.:-) Amitől még értelmezhetetlen számomra ez a "megbánás", az az, hogy én jobban örülök minden jónak, sikernek, amit a gyerekeim elérnek, mintha velem történt volna. Nekem nem állt módomban annak idején külföldön tanulni, itthon végeztem az egyetemet, ők voltak kint ösztöndíjjal, fantasztikus érzés volt - nekem.:-) De ugyanígy ők is örültek és büszkék voltak ránk, ha a karrierünk új lépcsőfokára értünk, vagy ha kettecskén mentünk egzotikus helyekre, és küldtük a fotókat, videókat a családi csoportba. Egyszóval, én úgy érzem, hogy azt a pluszt, amit a gyerekeink adtak az életünkhöz, semmivel nem lehetne pótolni, viszont semmi olyan nincs, amiről miattuk lemaradtunk.
2017. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
75%

"Azt a pluszt, amit a gyerekeink adtak az életünkhöz, semmivel nem lehetne pótolni, viszont semmi olyan nincs, amiről miattuk lemaradtunk."


Szívemből szóltál, utolsó. :)

2017. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
27 válaszolo,olyan nagymamákra értetem akik örömel segitenek az unokára vigyázni ,mert vanak ilyenek ha nem is sokan .akik nem ilyenek azokat nem is kell ilyenre megkérni .
2017. nov. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan ember, aki alkalmas szülőnek, és van, aki nem. Akik alkalmasak, azok közül meg van, aki a párjával nem tud kommunikálni normálisan. Na, aki alkalmas is szülőnek meg a környezetével is normálisan kommunikál, az nem fogja lemondásnak érzékelni mindezt, mert 1) közben mérhetetlen örömöt ad neki a gyerek, és egyes áldozatokat is tud értékelni, 2) tudja úgy alakítani az életét, hogy ne kelljen teljesen lemondani sem a romantikázásról, sem a szexről (nyilván itt nem a szélsőségekre gondolok, pl. nyilván nem nagyon tudnak annyit dugni, ha 1 szobába szül a nő egy gyereket, ill. akkor bajosabb, ha súlyos betegen születik a gyerek). Én látok olyan családokat, ahol max. egy-egy pillanatra, elkeseredettségben "bánták" meg a gyereket, de amúgy óriási szeretetben, harmóniában él a család minden tagja, Van, ahol meg, ugye nem, mert anyu-apu nem tud kommunikálni azzal kapcsolatban, kinek mire lenne szüksége a kapcsolatban (pl. anyu ne hagyja el magát gyerekszülés után, apu meg segítsen be a gyerekkel), vagy szülőnek tök alkalmatlan ember vállal gyereket csak a társadalmi vagy anyu-apu elvárása miatt...
2017. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!