Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy normális családban mennyi...

Egy normális családban mennyi pénzt illik hazaadnia a felnőttkorú, keresőképes gyereknek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 160 ezer forintot keresek havonta ebből 30-at fizetek számlára, és 30-at egyéb dolgokra.

50-et félreteszek, és a maradék 50-et úgy ahogy magamra költöm.(illetve fenntartom a kocsimat, és tankolom a munkába járáshoz)


Mindezt úgy,hogy az alkoholista apámmal élek, aki alkalmi munkákból él, nagyjából 60-70 ezret keres havonta, és saccperkábé 40-50-et iszik el belőle.

A lényeg,hogy ő mindig panaszkodik,hogy keveset adok haza, mert úgy véli,hogy nekem őt el kell tartanom öregkorára, hisz szerinte ez az élet rendje (55 éves).

Erre mindig csak azt tudom mondani,hogy nem én akartam őt, hanem ő engem, úgyhogy eszembe sincs "eltartani" őt.

Persze a legfőbb oka ennek az életmódja.

Aláírom,hogy nem sok ez a pénz, még a fizetésem fele sem, de ő nem ismeri azt,hogy pénzt félretenni.Ha van el kell költeni, mert mi értelme rajta ülni?Ez az ő életfelfogása.(ha meg beüt a szar akkor kuncsorogva kölcsönkérni bárkitől aki még ad)

Kérdésem,hogy egy normális családban ki mennyit ad haza a szüleinek, avagy mennyit adna akár az én keresetemből, ha nem alkoholra menne a pénz?


2017. nov. 24. 15:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
19%
A saját pénzét itta el és nem a tiédet.
2017. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Mert ilyen egy felelős szülő...látom nagyon pörögtök ezen a pénzen, beszéljek még a lelki részéről?

Mert a pénz egy olyan dolog ami nincs 100%-ig elveszve, hisz itt a ház, tudok én is félretenni így, ennyi juthat még.

A többit nem lehet jóvá tenni, nem lehet semmin sem változtatni, a lelki sebek megmaradnak.


Az az érzésem,hogy írhatok bármit, sosem fogjátok megérteni milyen egy alkoholista...

2017. nov. 24. 17:36
 23/37 anonim ***** válasza:
89%
Ha édesanyád nem él, akkor már nem az apádé a ház, hanem közös, mert örökölted a tulajdonjog egy részét. Szóval jogosan laksz benne. Én a helyedben nem is adnék pénzt a kezébe, úgyis elissza, inkább abból a pénzből eleve az aktuális számlákat fizetném ki, illetve kaját vennék otthonra. Az alkoholisták ilyen szempontból nagyon veszélyesek tudnak lenni. Pont nemrég egy ismerősünk járta meg nagyon, mert a nyugdíjából minden hónapban odaadta az alkoholista fiának a pénzt, hogy az fizesse be neki a rezsit, és most jönnek a felszólítások, mert kiderült, hogy hónapok óta egyetlen számlát nem fizetett be, minden pénz a kocsmában végezte.
2017. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
20%

Oké, értjük, alkesz szemetlada. Még jó, hogy van egy háza és megengdi hogy ott élj. Aki irta, hogy a fele az anyja után a kérdezőjé: valóban, lehetséges hogy a kérdező 50%bán tulajdonos örökség útján - ebben az esetben viszont az apanak arra az 50%rá özvegyi haszonélvezeti joga van, ergo bármikor kiteheti a kicsi fiat, ha úgy gondolja.

Nem éltem alkesszel, nem is fogok, ellenben éltem anyámmal felnőttként: xar volt, de nem szidta lépten nyomon, hiszen hálás voltam, hogy van hol lakom, inkább vállaltam plusz munkát és mentem albérletbe amint tudtam

2017. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
24%

"látom nagyon pörögtök ezen a pénzen"


Kedves, te magad írtad ki pénz témában a kérdést. Min pörörögjünk? Ma rakottkáposzta volt az ebéd. Ki szereti?

2017. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
34%
Nem ez az élet rendje. Az az élet rendje, hogy a saját családot tartsd majd el később.
2017. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
28%

"Igazából én jól érzem magam ebben a házban, és itt is akarok lakni, amíg el nem patkol ez az alkoholista "


Kérdező, undorító vagy. És mielőtt nekiállsz picsogni hogy itten senki sem tudja milyen egy alkoholista, közlöm veled: de , PONTOSAN tudom milyen, Húsz évig éltem egy fedél alatt az erőszakos, alkoholista apámmal. De ettől még felfordul tőled a gyomrom. Lehet hogy apád alkoholista, de te egy arrogáns, haszonleső dög vagy aki azt lesi mikor fordul fel az öreg - persze jobb lenne ha úgy fordulna fel hogy nagy rakást pénzt is hagy rád ugye? Azzal ellentétben amit hiszel a jó szülőnek sem az a célja hogy kuporgasson, megvonjon magától mindent élete végéig, csak hogy a gyerekének legyen mibe beleülni. A jó szülő célja hogy embert neveljen a gyerekéből, aki nem másokon akar nyerészkedni, és elég erős hogy ne szoruljon senkire.


Ha apád alkoholista, akkor igenis lépj le otthonról ahelyett hogy gyűlölnéd, meg megvetnéd őt és a halálát lesnéd mint valami dögkeselyű.


"Erre mindig csak azt tudom mondani,hogy nem én akartam őt, hanem ő engem" A tinik szoktak ezzel érvelni mikor csesznek bármiben segíteni a családjuknak, meg ki akarnak követelni valamit tök érdemtelenül. Nőj fel, építsd az életed- az apád nélkül.


És igen, a költségeket figyelembe véve teljesen reális ha hatvanezer forintot hazaadsz.

2017. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%
Ezek szerint sokan nem tudják itt milyen egy alkoholistával élni, de a szája az mindenkinek nagy
2017. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Senki sem várta, és kérte volna el,hogy kuporgasson.

Ha egy üzletember lett volna, akinek a rossz befektetése miatt megy el a pénze, és "veszi el a gyerekeitől" az olyan.Jót akart, a családjáért kockáztatott.

A devizahitel és társai szintén ez a kategória.

Ő viszont tudatosan alkoholra költötte, minden egyes pénzét, mindent felélt, mindent elvert, olyan dolgokat is amik 100 éve a családunk birtokában voltak.Ezt ki fogja pótolni, vagy hogy lehet?Vajon mennyire járult hozzá a stresszes életmód a rákbeteg anyukám halálához?Valószínűleg e nélkül is meghalt volna, de hogy ez hozzájárult, és elvette tőle azt,hogy az utolsó éveit boldogságban élje meg, az fix.

Apám mindezt úgy adja elő,hogy ő mindent, de mindent megtett anyukámért.Baj,hogy ezt nem tudom elhinni, és hogy gusztustalan hazugság?Hogy az élet minden terén hazudik, mentve magát, hogy ő soha a büdös életben semmiről sem tehetett?Ilyen egy felelősségteljes szülő?

Őt eltartották a nagyszüleim, azaz a szülei amíg kellett, ezt tőlük tudom.

Nem 18 évesen kezdett el dolgozni, azt elhihetitek.

A pénz az egyetlen amit "visszanyerhetek" még, semmi máson nem tudok változtatni abból amit ő tönkretett.

Nem szeretném egy albérletbe locsolni a pénzem feleslegesen, hogy 40-50 évesen is ott álljak hogy a főbérlő akkor dob ki amikor akar, kereshetek másik házat, és így tovább....és abba esetleg belegondoltatok,hogy vele mi lenne ha itt hagynám?Hogy élne meg 70 ezer forintból, ha abból 50-et eliszik?Persze biztos ez is hazugság.


Ezerszer kívántam már a halálát, de biztos csak azért mert én vagyok a hálátlan, pedig ő mindent megtett értem.

Nem leszek boldogabb attól ha lesz egy házam, vagy ha ő meghal...attól leszek boldogabb ha minél több szép emléket "visszaállíthatok" a múltból, de ezek csak fizikális dolgok lehetnek, és ezért fontos nekem.

Nem ismeritek az életem, nem tudjátok min mentem keresztül miatta, engem nem azért csúfoltak mert kövér vagy szemüveges voltam, engem olyan dolgok miatt bántottak folyamatosan amikről nem tehettem.

Rengeteg jóból maradtam ki az ő életvitele miatt.

2017. nov. 24. 19:33
 30/37 anonim ***** válasza:
80%

Emberek, halljátok magatokat? Ki lehet próbálni milyen egy rothadó dögszagú utolsó tetű mellett élni, biztos akkor is ekkora lenne mindenkiben a hála.

Egyébként az örökség ezen a szinten már csak kb. nagyon enyhe kárpótlás a tönkrevágott családért, évekért, mindenért.

A másik dolog hogy az élvezeti joggal mindenkit ki lehet dobni, csak a tulajdonost nem. Ugyanakkor élvezeti jog nem biztos hogy kerül a friss tulajdonra, a másik fél lemondhat róla.


Kérdező: Apád ezt csak azért meri megtenni mert nő vagy és nincs aki az asztalra bsszon. Megjegyzem, az ilyen nem apa. Én már kitapostam volna a belét, akkor nem merné sajnáltatni magát.

Ez egyébként tapasztalat, az ilyen tetveken uralkodni kell. Ha azt választotta, akkor éljen úgy mint egy féreg.

2017. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!