Hogy vegyem rá apát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát de apa nem engedi. Anyát kérdeztem ,ő azt mondta hogyha apát rá eszem akkor igen és támogatja az ötletem. Amikor megkérdezem hogy miért nem akkor azt mondja mert úgyse törődik vele. Mondtam neki hogy akkor először vegyünk egy virágot és ha nem rohad el akkor meglátja. Ebből az lesz hogy nem engedi. Valami tipp?
2017. nov. 25. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Idővel úgyis rá fog maradni és nem akarja ezt. Na meg azzal tisztában vagy, mennyibe kerül egy kutya havonta? Azt szerinted ki fogja fizetni?
2017. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Attól függ mekkora kutya…
2017. nov. 25. 19:56
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért tényleg kell ám velük foglalkozni, pláne egy kutyával.

Nekem egy macskám van és nem kertesben lakom. A kajája havonta plusz az alom egy tizes. Az ivartalanítás egyszeri költség, nem vészes. Évente 1 vírus elleni oltást kap, az 3 ezer, tehát az sem sok. De ha valami betegsége/baja lesz, akkor ott határ a csillagos ég mivel nem támogatott kezelés.

Az almozás nála úgy van, hogy rögtön a pisi-kaki után almot kell cserélni mert nem megy bele újra, pedig szilikonos. Sokszor éjfél előtt jön rá a kakszi, akkor bizony ki kell mászni az ágyból nincs mese.

Utál egyedül lenni és sokat sír ha egyedül marad, aztán elalszik (kifigyeltük).

Utazáshoz meg az embernek magával kell vinnie, vagyis én tuti nem hagynám itthon, hogy majd a szomszéd etesse, mert szenved az állat ha egyedül hagyod hosszú időre.


Most a kutya, ha panelban laksz, le kell vinned 40 fokban is reggel délben este, meg minusz 10-ben, ónos esőben is, betegen is. Ha nincs otthon senki sanszos, hogy vonyítani fog úgy 4-5 órán át, ott meg már képbe kerülnek a szomszédok is.

Ha kertesház akkor kell neki kutyaól. Ja és kakszit kell felszedni utána :)

2017. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted egy kiskutya nem kerül pénzbe, csak a nagy??? Kérdező, te hány éves vagy?
2017. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Gondoskodnék róla meg minden. Egy percre lakik barátnőm általába vele sétáltatnék kutyát mert neki is van. Nem azt mondtam hogy a kiskutya nem kerül pénzbe de nyilván nem annyit eszik mint egy hatvan kilós kutya.
2017. nov. 25. 20:21
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha egy virágot tudsz gondozni bizonyos ideig, és a szüleid látják, hogy lelkiismeretes vagy, akkor talán megenyhülnek.

12 éves koromban egy év könyörgés után kaptam kutyát. Oh, majd én vigyázni fogok rá, etetem stb...

Nos ebből az lett, hogy apám lett a kutya szemében a falkavezér, én csak "a testvére", anyukámat le se sz.rta a kutya (ő sokkal többet volt távol otthonról, mint mi apuval). Én kamaszodni kezdtem, lekötöttek a barátok, a kutyát csak tanítgattam, meg persze néha etettem, bár volt amikor elutaztak anyuék és akkor minden rám maradt.

A lényeg a lényeg, egy kutya rendkívül nagy felelősség egy gyerek számára, és azt tapasztaltam, hogy eddig mindig a szülőkre maradt az összes gond vele.

A mienk beteg lett és meg kellett műteni, és nem én vittem orvoshoz, hanem a szüleim. Gondold át ezt a dolgot, egy macskával talán jobban járnál.

2017. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb módszer, ha tételesen sorolod neki mi mindent vállalsz magadra az állat gondozásából.


-minden héten minimum egyszer-kétszer mész és felszeded a kutyaszart

-ha kertes a ház bármit kiás mégy és betemeted, gereblyézel, sepregetsz, ha bejár a lakásba vállalod a heti egy porszívózást, felmosást

-panelban napi 5 séta és szinte napi szinten porszívózod, felmosod a lakást és a kutya helyét

-mindig ügyelsz a friss vízre, naponta tisztítod az edényeit

stb.

szóval ilyeneket ha megígérsz, máris más szemmel néznek majd a dologra.


És ezen felül még mindig őket terheli a kb 10.000Ft-os havi ellátás(étel,bolha spot-on, stb.), az ivartalanítás és persze ha bármi baja lesz az akár több százezer forint is lehet. Mi 250.000-nél álltunk meg a kis pulikutyusunknál, úgyhogy ne vedd félvállról az anyagi vonzatát.

2017. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de kell neki ettől függetlenül oltás, rendszeres orvosi vizsgálat, kaja, játékok, póráz stbstb. Mindet a szüleidnek kell kifizetni. Ezt hány évesen nem sikerül felfogni? "Csak" macskám van és havi szinten kerül vagy 10 ezer forintba....

Reggel iskola előtt meg garantáltan nem lesz mindig kedved levinni, akkor mi lesz? Odaszarik a szoba közepébe?

2017. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#6 és mégis honnan tudod hogy milyen vagyok ha nem is ismersz?😂
2017. nov. 25. 20:45
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert tipikus max. 15 éves gyerek vagy, aki nem érti, hogy nem.
2017. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!