Hogy vegyem rá apát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát de apa nem engedi. Anyát kérdeztem ,ő azt mondta hogyha apát rá eszem akkor igen és támogatja az ötletem. Amikor megkérdezem hogy miért nem akkor azt mondja mert úgyse törődik vele. Mondtam neki hogy akkor először vegyünk egy virágot és ha nem rohad el akkor meglátja. Ebből az lesz hogy nem engedi. Valami tipp?
2017. nov. 25. 19:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy virag gondozasa koszonoviszonyban sincs egy allateval.

Es igen, az ilyen deigeremhogyetetemesfoglalkozomvele kutyak tobbsege a szulo nyakan marad, meg akkor is ha most eskuszol hogy nem igy lesz. Erd be valami ki ragcsaloval kezdesbol, ha tenyleg bizonyitani akarsz.

2017. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a családban nem akar állatot, akkor nem lesz állat. Ehhez közös megegyezés kell. Ha úgy kerül oda állat, hogy valaki negatívan áll hozzá, akkor az feszültségforrás lesz, az állat érezni fogja, hogy nem szeretik, illetve minden esetben ő fogja húzni a rövidebbet, rjta csattan majd minden.


Vajon melyik az erősebb, az önzőséged, vagy a belátásod?


Plusz említetted, hogy a kistestű kutya olcsóbb. Ha kistestűt akarnál, azt tudnod kell, hogy NEM SZABAD kint tartani őket, ahogy a rövidszőrűeket sem, pláne nem hidegben. Kutyaház sem jó, a házba kell beengedni, különben tönkre mennek az izületei.

2017. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért a virág közel sem ugyanaz...

Tipp: kistestű kutyát akarsz, tehát akkor lakásban lesz. Bizonyítsd, hogy törődnél vele.

Napirend: fél órával kelj előbb, mint egyébként szoktál suliidőben. Menj el 20 percet sétálni. Hazaérve, adj friss vizet a képzeletbeli kutyának.

Suli után azonnal menj sétálni fél órát.

Utána porszívózz fel, törölj fel.

Tanulás, majd estefelé menj el egy-másfél órára sétálni.

Utána adj enni a képzeletbeli kutyának majd mosogasd el az edényét, és adj friss vizet.

Késő este lefekvés előtt vidd ki pisilni, azaz menj ki 10 percre.

Tedd ezt minden egyes napon. Ha pl hétköznap így fél hatkor kellene kelned, akkor hétvégén is, szünetben is akkor kell, igazodva a kutyához. Tökmindegy, milyen idő van, mennyire vagy álmos, netán beteg, a kutyát akkor is ki kell vinni.

Ez a minimum felnőtt kutyánál - kölyökkel ennél sokkal több gond van.

Emellett nevelni is kell természetesen, folyamatosan.

Csináld ezt hetekig, hónapokig.

Hétvégén járj el menhelyre önkénteskedni, takarítani, sétáltatni, amit kell.

Ha kitartóan teszed mindezt, talán apád úgy fogja látni, kész vagy a kutyatartásra.

2017. nov. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13-as régen mikor megőrültem egy saját kutyáért, ugyanezt csináltam amit leírtál. Egy hétig bírtam, aztán feladtam.

Azóta inkább megvárom míg családom lesz, és nem tök egyedül lenne rám bízva egy kutya élete. Rettentő nagy felelősség!

2017. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Tényleg az kellene csinálnod, amit a 13-as írt. Szerintem egy hétig se bírnád.
2017. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Valoban igazuk van a hozzászoloknak, nem bántani akarnak téged, csak még ezt nem látod át. Ugyanez a tipus voltam mint te, annyi különbséggel, hogy megkaptam a kutyát. Na, kb 2 honapig volt meg a rajongásom. Azt igértem, hogy enyém a kutya, gondozni fogom, mégis a szüleimre maradt egy idö után. Nem tudom hány éves vagy, de gondolj bele, ha elkerülsz gimibe/egyetemre, kollégiumba/albérletbe, hétvégére jársz majd haza a kutyához, tehát megintcsak a szüleidre marad. A kutya jobb esetben 15 évig elél, magyarán tuti lesz ilyen korszakod.


Probáld ki amit az egyik válaszolo irt, ha 3 honapig csinálnád rendületlenül, akkor megvenném neked a kutyát. Egyébként meg a szüleid ismernek, valoszinü másban is ilyen a hozzáállásod, hamar elmegy a kedved a dolgoktol, azért gondolják, hogy nem valo neked kutya (nem bántásbol mondtam). Ha annyira szereted az állatokat, akkor majd miután különköltözöl a szüleidtöl, szabadon beszerezhetsz magadnak egyet, senkitöl nem kell majd engedélyt kérned.

2017. nov. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Igaz vn ,gyereknek nem kell kutya, ugyis a családra marad.
2017. nov. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Anyum engedné, beszéltem vele. Apával nem olyan jó a kapcsolatom és és mindig azzal jön hogy hatévesen nem gondoskodtam a hörcsögökről és hogy most se fogok a kutyáról.(azóta 7év telet el). Ha befejezzük a felujjitást akkor megkapom a kutyát. Nyilván gondoskodnék róla mert három éve könyörgöm nekik.
2017. nov. 26. 15:24
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 évig könyörögtem bárminemű állatért, legyen az macska vagy hal vagy hörcsög. Megkaptam az első kettőt, el is múlt a varázsa, elkezdett más dolog érdekelni. 13 éves vagy, lassan a pasik fognak érdekelni és a bulik, nem az, hogy iskola után rohanj haza kutyát etetni és sétáltatni. Szerintem aki nincs ehhez hozzászoktatva gyerekkora óta (pl. 6 évesen már simán megkérném a lányom, hogy adjon a kutyának enni, vagy menjünk el közösen sétálni), az nem is fogja olyan odaadással gondozni a kutyust. De ne nekem legyen igazam. Ha felújítás után megkapod a kutyát, akkor mi a kérdés, miért írtad ki ide?
2017. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!