Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem összeomlik a szüleim...

Úgy érzem összeomlik a szüleim élete, mennyire szabad hagynom, hogy az enyém is boruljon ezzel együtt?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok.

Anyukám eléggé leépült egy betegség miatt, valószínűleg hamarosan el is veszíti a munkahelyét, depressziós is. Apukám fizetése elég kevés (80-90e nettó), illetve alkoholproblémái is vannak, ebből nem tudnak kijönni, vagy egy hitelük is (40e).

Anyukám eddig vezetői pozícióban volt, szóval jobb életszínvonalon éltek, de nincs túl sok félretett pénzük (kb 1,5 millió, amiből a hitelre is kell kb 1 millió).

Van mellette egy nagymamám (anya anyukája), aki 10 éve beteg és anyukám ápolja, elvan otthon, de nem tud intézni magának semmit.

Ők vidéken élnek, 60 km-re Budapesttől, én Budapesten élek és dolgozok.

Nekem van egy GYES-en lévő feleségem, és egy 1 éves kisfiam. Feleségem szerint ne menjek bele, hogy állandóan pénzt fogok adni, mert kell a gyerekre is, illetve terveztünk még kistesót is, amit emiatt nem szabadna feláldozni.


Nagyon rosszul érzem magam, már depresszióba estem,hogy hogyan kéne megoldani ezt a helyzetet. Ti mit tennétek?


2017. nov. 26. 16:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

Hol írta kérdező hogy felesége egymás után akar gyereket szülni ,sehol azt írta feleség azt mondta hogy a gyerekre kell pénz inkább mint egy lyukas zsákba öntse pénzt ,

Elkéne gondolkozni ,hogy nagymamát egy otthonba kéne beköltöztetni,ha lehet,vagy egy gondozot fogadni mellé ,anyukád mennyen vissza dolgozni,hitelt meg ha lehet és tudják egybe fizese vissza .

2017. nov. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%
11, a feleség egy évessel van otthon gyesen (gyedre nyilván nem volt jogosult, mert nem volt jogviszony), és már tervezik a következőt.
2017. nov. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul fogalmaztam, GYED-et kap a feleségem. Azt, hogy GYES-en van annak a szinonimájaként írtam, hogy babával van otthon.


A hitelt egyben visszafizetni nem jobb, mint havonta, mert ez egy kedvezményes munkahelyi hitel,ezt már nézték ők is.

2017. nov. 27. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!