Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám nem szól hozzám....

Az apám nem szól hozzám. Érdemes vele foglalkoznom, vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Két hete összevesztünk, aminek az lett a vége, hogy ránagott, tépte a hajamat, felpofozott, én pedig azt mondtam neki, hogy hagyjon már végre békén. Erre az volt a válasza, hogy elkényeztetett kis pcsa vagyok, és bánja, hogy megszülettem. Azóta egy szót se szól hozzám, vissza sem köszön, mások előtt se. Én próbáltam vele kibékülni, de le se sz@rta.

Az előbb kérdeztem tőle valamit, de nem válaszolt. Már azon vagyok, hogy bármilyen szarul esik is, én sem foglalkozok vele, mert aki annyira nem méltat, hogy meghallgassa a bocsánatkérésemet, arra nem vesztegetem az időt, ha szeretem, ha nem. Vagy mit tehetnék, hogy újra beszéljen velem?


2017. nov. 28. 19:25
1 2 3 4
 31/39 Feelgood35 ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező

A pofozás elképzelhető, hogy jogos volt részéről. De az a minimum, hogy egy ilyen után rövid időn bellül bocsánatot kér tőled és nyit feléd, hogy megbeszéljétek a dolgot. Hisz ő jóval idősebb nálad. Mindezek ellenére te kezdeményezel nála te kérsz bocsánatot és ő baszik kibékülni veled. Szerintem készülj fel a költözésre és arra, hogy SOHA sem lesz egy mintaapukád, akit tisztelned kéne. Elképzelhető, ha majd elköltözöl , majd nyit feléd és jóra fordul a viszonyotok... Én nem hagynám ezt. Én Élete végéig próbálkoztam édesapámnál eredméynteelnül... óriási hiba volt... észre kellett volna rég vennem, hogy nem kiváncsi rám, bármi is történjen. Amíg nála laksz részese vagy az Életének, ha tönkreteszi az életét tönkreteszi a tiédet is... ne hagyd... Költözz el és ha ilyen marad minimalizáld vele a kapcsolatot.

2017. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
79%
Jogos pofozás nem létezik. Menthető felindultság létezHET, de annak nagyon nyomós okának kell lennie, és az illetőnek utána - ha magához tért a sokkból - bocsánatot kell kérnie azért, mert nem tudott uralkodni az indulatain.
2017. nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mit szólt a dologhoz?
2017. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Érdekes volt ezt újra elolvasni. Egyébként a húgomról volt szó, nyolcadikos, és abba a gimibe akarják járatni, ahova én is járok. A húgom gyűlöli azt a szakot, ahova felvették, de apa majd eldönti, mi a jó neki. Szegény húgom már most rosszul van, hogy mi lesz vele jövőre, ráadásul én pontosan tudom, hogy ez tényleg egy szar iskola. Engem is úgy küldtek ide, hogy nem akartam, de elhordtak minden életképtelen hülye nyomorultnak, aki nem elég, hogy felvegyék egy másik suliba, ahova tényleg menni akartam, hozzáteszem, ugyanolyan erős gimi, mint ez. Ez még azóta is bennem van, gyűlölik ide járni, és mikor a húgomnak is elkezdte ezt az életképtelen hülyegyerekes dumát, elpattant valami, és közöltem vele, hogy el tudja dönteni, hova felvételizzen, nem kell neki ez a "biztatás". Anyukám pedig úgy tesz ilyenkor, mintha nem történne semmi.
2018. jún. 9. 19:32
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sose bánd! Igazad volt, és igazából azért nem is kellene bocsánatot kérni, mert igazad van... Elég nagy baj, hogy 17 évesen neked van magasabb érzelmi intelligenciád, mint a szüleidnek. Nem ismerem részleteiben a helyzetedet, ezért nehéz is mit mondani rá, de őszintén kitartást kívánok neked is és a húgodnak is. Tudom, hogy ilyenkor kilátástalannak tűnik minden, mert fiatalok vagytok, és még ki vagytok szolgáltatva a (láthatóan elég korlátolt) szüleiteknek, de semmi se tart örökké! Fel a fejjel!
2018. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
37%

én megvertem apámat ilyen idősen amikor kezet emelt rám

szerintem ha újra ilyen történik akkor valamivel üsd le, persze ha erős vagy akkor puszta kézzel is mehet

2018. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Az önállóság gyorsan átmegy önellátásba.Egy évet még biztosan kibírsz vele.
2018. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd, hogy erzelmileg zsaroljon, ne hunyaszkodj meg elotte.Hiaba az o hazaban laksz, nem viselkedhet igy veled.Velem is ezt csinaltak anno, nem szoltak hozzam napokig es mivel nagyon ki voltam ehezve a szeretetukre, mindent ugy csinaltam , hogy megbocsassanak.Mondanom sem kell, hogy semmi onbizalmam sincs es szorongo felnott lettem.
2018. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha engem csak egyszer is felpofozna az apám nem is akarnék kibékülni vele!

Gondolom ha lepcsázott lány vagy. Normális férfiak nem ütnek nőket, akkor se ha a lányuk. Az ilyen ember nem érdemel tiszteletet.

2018. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!