Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon jó kapcsolatom van Én (25L) Anyum ( 46) Sokat beszélgetünk, adunk egymásnak tanácsokat, persze van amikor veszekszünk piti dolgokon, de a kapcsolatunk a bizalomra, szeretetre épül. Sosem kellett hazudnom, vagy titkolnom előtte bármit is, mert az alapelve az volt, hogy mielőtt ítélkezne felettem, előbb emlékezik a saját múltjára, hibáira. Pl: ha egyest vittem haza, akkor meghallgatta miért kaptam, majd közölte, hogy javítsam ki, de nincs olyan szülő aki gyerekként ne kapott volna egyest. Vagy amikor 17 évesen kipróbáltam a cigit, amit megérzett, akkor is csak elmondta mi a hátránya, de ő is kipróbálta, ezért csak megkér, hogy ne cigizzek, de nem tilthatja. Amúgy nem dohányzom. Szoktam kérni tanácsot, és van amikor nem fogadom meg, de meg is beszéljük, hogy én miért nem úgy gondolom ahogy ő. Nincs semmi gond, a tanácsot nem kell elfogadni, elég ha meghallgatjuk. Nos nemrég volt egy hasonló tanács kérés. Anyummal beszélgetve mondtam, hogy szeretnék családot. Férjet, és gyermekeket. Anyum erre azt mondta, hogy bárhogy döntök, támogatni fog, de elmondta, hogy ha ő lenne a helyemben akkor nem szülne soha. Szerinte a gyermekeink már nem fognak békében élni. Anyum szerint ma szociopata társadalomban élünk, ezért érzéketlen, durva, jellemtelen az emberek többsége, mert képtelen a másik ember vagy állat iránt szánalmat, vagy bármi jót érezni. Szerinte ennek az lesz a vége, hogy vagy egy járvány vagy egy háború fogja az emberiséget megtizedelni. Szerinte 20-30 évvel később sokkal rosszabb lesz a világ, és ilyenkor mindig arra gondol, hogy ő már öreg lesz, leélte az életét, de nekem, és a következő generációknak rossz lesz. Ő ezért nem szülne.

Én nem gondolom, hogy ilyen sötét jövő várna ránk, de mégis még ma is elgondolkodtat amit anyum mondott. Ti mit gondoltok erről?


2017. dec. 7. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
A "szociopata társadalom" fogalmán egészen pontosan mire gondolt? Mondott konkrét példákat, élethelyzeteket az élettapasztalatai alapján?
2017. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos igaza van anyukádnak.
2017. dec. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Soha nem bocsátanád meg anyádnak, hogy majd 60-70-80 évesen otthon fogsz ülni vénlányként magányosan egy sötét szobában és merengenél azon, hogy mi mindenből maradtál ki. Anyád ha szeretne nem is mondana neked ilyeneket, mert gonoszság egy fiatal életkezdő ember életkedvét elvenni csak azért, mert neki nincs. Siránkozzon magában, téged meg hagyjon a világfájdalmával békén. Különösen érzéketlen dolog a saját sarjának mondani, hogy nem kellett volna gyereket szülnie.
2017. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ma 21:45

Én normálisan kiírtam egy kérdést. Így normális válaszokat várok. Ha nem tudsz szöveget értelmezni akkor ne válaszolj. Főleg az anyámról ne írj rosszat, mert nem ismered, nem ismered a kapcsolatunkat, és én sem szidom az anyudat!

Ha értelmezted volna amit leírtam, akkor ott van, hogy támogat a döntésemben, csak beszélgetésünk közben kérdeztem ő mit tenne. Elmondta, hogy mit tenne ő, de nem azt mondta, hogy ne szüljek! Ezt ugye felfogtad?

Legközelebb ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor lapozz egyet, és menj máshová.

A többieknek köszönöm a választ.

Első válaszadónak: Valami ilyesmi viselkedésről is beszélgetünk mint a ma 21:45 személy. Aki végig sem olvassa, nem érti, de rögtön érzéketlenül kötegszik, mert tudja a monitor végéről senki nem tudja, hogy milyen szánalmas ember is ő. Anyum erre is mindig azt mondja, hogy ne szidjuk, inkább sajnáljuk szegényt"

2017. dec. 7. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
A világ olyan, amilyenné tesszük. Én súlyosan hátrányos helyzetű voltam, a mélyszegénységből jöttem. Ma vállakozásom van és két csodaszép gyermekem. A kilátástalan időkben én se hittem m, hogy egy nap mindez a csoda nekem is elérhető lesz.
2017. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha maga csak dicsőíteni akarja a szent "anyuját", akkor ne írjon ki kérdést! Megkérdezte, mit gondolunk, megírtam! Ha nem kíváncsi más véleményére, ne kérdezzen! A maga érdekében írtam a választ! Engem maga ne sajnáljon le, az anyja meg aztán végképp ne szánalmasozzon! Szánalmas az, ha valaki 46 évesen úgy gondolkozik, hogy ő már leélte a életét, és az is szánalmas, ha valaki 25 éves korában nem a barátjával beszéli meg a családtervezés kérdéseit, hanem anyuci szoknyájába kapaszkodik!
2017. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ma 23:07

Tényleg szánalomra méltó ember vagy.. Ezzel én be is fejeztem. Nem vitázom, és nem magyarázkodom olyanokkal, akikkel nem érdemes. Sajnálom, hogy ilyen kicsinyes, szánalmas alak, de hát ez a maga élete. Nem kell válaszolnia, mert innentől kezdve nem érdekel mit ír. De leírom úgy, hogy megértse: Nem fogom elolvasni. További szép estét neked.

2017. dec. 7. 23:50
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
23,07-nek tökéletesen igaza van! Rég kihalt volna az emberiség, ha azért nem születtek volna gyerekek, mert a szülők bizonytalannak látták a jövőt. Kérdező azt hiszed, hogy ezek a mondatok, amiket Anyukád mondott nem hangzottak el 30, 50, 100, 500, 1000 és akárhány ezer évvel ezelőtt is? Mindig, minden korban voltak, akik sötétnek látták a jövőt és a világvégét várták. Ha tanultál történelmet, nem egy fáklyásmenet volt az emberiség múltja! Gondolkodj!És Anyukád milyen jövőt szán Neked gyerek nélkül,legalább vele leszel még 30 év múlva is? Ezek szerint Ő azt is megbánta, hogy Te megszülettél? Ha a közelmúltra gondolunk pont 25 évvel ezelőtt még a rendszerváltás sokkjából kezdtünk ébredezni, senki sem tudta mi lesz 30 év múlva. Akkor aztán nagyon le kellett volna csökkennie a születésszámnak, ha Anyukád logikáját követjük. Megkérdeztél és én ezt gondolom erről.Ha tetszik, ha nem.
2017. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is fura, hogy ezt elsősorban anyukáddal beszéled meg és nem a pároddal.

Gyerekvállalásról meg csak annyit mondanék, a történelem során mindig születtek gyerekek, máskülönben rég kihalt volna az emberiség. Születtek a sötét középkorban, háborúban, mindenféle helyzetben. Ilyen az élet. Útat tőr magának minden helyzetben.

Az, hogy gyerekemnek milyen élete lesz, az adott körülmények mellett függ a szülőktől is.

Anyukádtól önzőség volt ez a tanács.

2017. dec. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyám is kb. így látja, és ha mindenben nem is értek egyet vele, a mai tapasztalataim alapján meg lennék lepve, ha békében leélhetném itthon az életem.

Noha nekem végül nem lett gyerekem, ennek semmi köze nem volt anyám véleményéhez, az emberek viselkedéséhez vagy a világ helyzetéhez. Ha úgy alakult volna, szerettem volna, ez ösztön - amúgy sem szabad olyan dolgoktól való félelemben élni, amire nincs ráhatásunk.

Meg kell tenned a saját közvetlen környezeteden belül, amit tudsz, felkészülni arra, hogy egyszer beüt valami krach, ahogy tudsz, és remélni a legjobbakat.

38N

2017. dec. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!