Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon jó kapcsolatom van Én (25L) Anyum ( 46) Sokat beszélgetünk, adunk egymásnak tanácsokat, persze van amikor veszekszünk piti dolgokon, de a kapcsolatunk a bizalomra, szeretetre épül. Sosem kellett hazudnom, vagy titkolnom előtte bármit is, mert az alapelve az volt, hogy mielőtt ítélkezne felettem, előbb emlékezik a saját múltjára, hibáira. Pl: ha egyest vittem haza, akkor meghallgatta miért kaptam, majd közölte, hogy javítsam ki, de nincs olyan szülő aki gyerekként ne kapott volna egyest. Vagy amikor 17 évesen kipróbáltam a cigit, amit megérzett, akkor is csak elmondta mi a hátránya, de ő is kipróbálta, ezért csak megkér, hogy ne cigizzek, de nem tilthatja. Amúgy nem dohányzom. Szoktam kérni tanácsot, és van amikor nem fogadom meg, de meg is beszéljük, hogy én miért nem úgy gondolom ahogy ő. Nincs semmi gond, a tanácsot nem kell elfogadni, elég ha meghallgatjuk. Nos nemrég volt egy hasonló tanács kérés. Anyummal beszélgetve mondtam, hogy szeretnék családot. Férjet, és gyermekeket. Anyum erre azt mondta, hogy bárhogy döntök, támogatni fog, de elmondta, hogy ha ő lenne a helyemben akkor nem szülne soha. Szerinte a gyermekeink már nem fognak békében élni. Anyum szerint ma szociopata társadalomban élünk, ezért érzéketlen, durva, jellemtelen az emberek többsége, mert képtelen a másik ember vagy állat iránt szánalmat, vagy bármi jót érezni. Szerinte ennek az lesz a vége, hogy vagy egy járvány vagy egy háború fogja az emberiséget megtizedelni. Szerinte 20-30 évvel később sokkal rosszabb lesz a világ, és ilyenkor mindig arra gondol, hogy ő már öreg lesz, leélte az életét, de nekem, és a következő generációknak rossz lesz. Ő ezért nem szülne.

Én nem gondolom, hogy ilyen sötét jövő várna ránk, de mégis még ma is elgondolkodtat amit anyum mondott. Ti mit gondoltok erről?


2017. dec. 7. 21:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10%

Tisztelt Kérdező!


1-es válaszoló vagyok.


Nem arra gondolt véletlenül Édesanyád az említett beszélgetés során, hogy talán külföldön "próbálj szerencsét", ne ebben az Országban?


Hadd ne írjam le, hogy mennyire elegem van a "szakegészségügyből"...

2017. dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

23:07-nek igaza van!


A CSALÁDI terveit a PÁRODDAL beszéld meg, és ne anyucival.

Főleg, ha ilyen hülyeségeket hord össze.

BÁRMIKOR lehet járvány vagy háború, ezzel az erpvel Ő miért szült?!

2017. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!