Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ítélnek el engem a szüleim?

Miért ítélnek el engem a szüleim?

Figyelt kérdés

Soha az életben semmi rosszat nem tettem és egy magánéleti dolog miatt már kikészülök idegileg.

Én egy 19 éves srác vagyok és van egy 17 éves barátnőm.

A lány aranyos,szép,és mindenben megért engem.

Egyedüli dolog ami nem tetszik az az ,hogy picit butuska és ,hogy a apja háát.. hogy is mondjam egy alkoholista alpári ember.

Falusi család ezen meg se lepődtem.

DE amikor bemutattam otthon a barátnőmet akkor jöttek a szülői marhaságok ,hogy "jajj ,de buta,meg ne vele éljem le az életemet mert akkor kitagadlak téged".

Az utolsó mondatukon összetörtem belülről és nem értem ,hogy emiatt a magánéleti dolog miatt miért kell elítélni..

A lány tanul nem iszik és eszméletlen kedves.

Kicsit unom már néha ezt világot épp emiatt mert minden áldott nap ezzel morzsolják össze a lelkemet.

Én nem tervezem barátnőmmel leélni az életemet szóval egyáltalán semmi előre tervezett szándékom nincs.

Néha komolyan kötelet tudnék a nyakam köré fonni emiatt...

Nem bírom ,hogy még ilyen idősen is ilyeneket vágnak a fejemhez.

A lány részemről rendben van és nem értem a szüleim miért ilyen ellenségesek.

Tud főzni,takarítani szóval még az alap női feladatokra is képes...

Szerintetek mit tegyek most őszintén?

Mert tanácstalan vagyok és én ezt már nem bírom sokáig lelkileg.



#barátnő #szülő #folyamatos lelki terror
2017. dec. 14. 00:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

Hát,hogy is mondjam édesanyám nagyon elit szóval 2 diplomás ember és ezért áll így a dologhoz.


Ebből is látszik hogy a diplomák száma, vagy egyáltalán a diploma megléte és az intelligencia nincs egyenes arányosságban egymással.


Az meg hogy falusi: És? Én is falun születtem, sőt, szinte már tanyán, mégis lassan meglesz a 3. diplomám is, jó munkahelyem van. Tehát nem kell lenézni azokat akik vidéken élnek, sok esetben sokkal okosabbak és életrevalóbbak mint a városiak. Kikérem magamnak a sztereotípiáidat, mi is mondhatnánk rád nem egy csúnya dolgot mégsem tesszük.


Hagyd ott a lányt, a kérdésedből süt hogy tudat alatt te is lenézed őt. Megérdemel egy olyan társat aki maximálisan elfogadja.

2017. dec. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Most a lany buta vagy meg tapasztalatlan az eletrol. Meg csak 17, ket ev sokat szamit.

Anyad meg haat, varosi majom. 🐒

2017. dec. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem a diplomától meg az iskolától lesz valaki okos. Ismerek én olyanokat, akik szín ötös tanulók voltak, egyetemre járnak, de egy turmix gép használata már nem megy, nem tudja megkülönböztetni a nádat a búzától és abban a hitben él, hogy a jegypénztárban azért vannak emberek, mert azok gépelik rá a jegyre, ami rajta van. (Hány órakor adták ki meg ilyenek és nem érti, hogy miért nem írták át, mikor kérte.) Van köztük városi és falusi is, az nem garancia semmire.


Elég gagyi lehet az ismertségi köröd, ha nagy számnak számít, ha valaki 17 évesen tud főzni és takarítani. (Te tudsz?) Nálunk ez alap, egyik barátnőm ennyi idősen már egyedül élt és nem jelentett neki problémát.


Ha zavar, hogy csesztetnek vele akkor állíts le őket vagy költözz külön és akkor oda se kell vinni szegény lányt. Amúgy sem a szüleidnek kell, hogy megfeleljen, hanem neked. Engem sosem érdekelt, hogy anyámnak tetszenek e a barátaim vagy a páromat. Tudom, hogy nem kedvelte őket, de ez van. Tehet rá megjegyzéseket, meg gúnyolódhat rajtuk, de csak azt éri el vele, hogy jól összeveszünk aztán még ritkábban lát, mint most. Sírhat, duzzoghat, de nem hat meg. Amúgy tudom mit értesz "butácska" alatt. Nekem is van ilyen rokonom. Nagyon kedves, aranyos, megértő, de tényleg nincs rá jobb szó, butácska. (Nem azért, mert tanulatlan, mert nem az.) Ha téged ez zavar akkor keress mást, ha nem akkor meg szard le a szüleid véleményét.

2017. dec. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

11# Szó sincs arról ,hogy lenézem.

Pont ,hogy próbálok neki mindenbe segíteni A-Z-ig,és kitartok mellette,mert eszméletlenül szeret.

Lehet szar az ismeretségi köröm,de nem kevés ezért írtam ,hogy a ténylegesen alap dolgokat hála az égnek el tudja végezni.

Albérletben én is takarítok és főzök magamra fiú és városi létemre sőt egyetem mellett dolgozom.

Engem csak is a szüleim irritálnak a folyamatos zaklatásukkal.

A barátnőmmel mindig jól érzem magamat,szóval 1000% ,hogy nem fog érdekelni a véleményük ezentúl.

2017. dec. 14. 10:50
 15/33 A kérdező kommentje:

12# Az életben tapasztalatlan.

Ezért mondogatják otthon anyámék ,hogy határozatlan és pluszba megtoldják buta jelzővel is.

Én voltam vele étteremben,bankban,boltban és mindenhol tudta a dolgát.

Egyedül ,hogy Ált.isk. magyar 6. osztályos anyagát nem tudja azt ki nem szarja le? Mert szüleim kb. ezen lovagolnak.

2017. dec. 14. 10:54
 16/33 A kérdező kommentje:

13# Hát költözés lesz majd az biztos.

Ahogy elvégzem az egyetemet menekülök otthonról.

19 évem úgy telt el ,hogy mindig megmondták mi a rossz mi a jó és nekem most lett elegem.

Amíg engem nem zavar semmi a barátnőmben addig vele leszek és kitartok mellette.

Engem az apja zavar az ő részükről mert a lányra semmit se költ és elissza a pénzt.

Nem a falusi származása miatt alkoholista hanem azért mert minden nap részegre issza magát munka után és hőbörög otthon főleg a barátnőmmel csinálja ezt.

Szóval engem az a majom se ijesztett el és nem is fog.

2017. dec. 14. 11:00
 17/33 anonim ***** válasza:
56%

őszintén a tény, hogy butának nevezed a barátnődet. már most égő.

Számodra az az erény ,hogy tud főzni és takarítani(ha már nem okos-.-") behalok :D

és akkor mi van, ha már nem emlékszik az általános iskolai anyagra? én sem és mégsem vagyok ostoba

nem kicsit lealacsonyítod a barátnődet(és ehhez a szüleid sem kellettek), ezzel mintegy magasba emelve magad.

megjegyzem: szerintem ugyanazon a szinten lehetsz mint a barátnőd, sőt érzelmi szinten talán még alatta vagy.

2017. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
31%
DE MIERT BUTA???? EZT MEG MONDIG NEM MONDTAD EL NEKÜNK!
2017. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
72%

Mit nem tudott a 6. osztályos anyagból, amin a szüleid lovagoltak?

Nemrég vizsgáztattam felnőtteket, egyik nő olyat nem tudott, amit egyébként általános iskolában kémiából tanulnia kellett. Meg annak a tanfolyamnak is kb. az anyagához tartozott (az előadásokat nem én tartottam, tehát nem tudom, pontosan mi hangzott el).

Kíváncsi vagyok, hiperművelt, kétdiplomás, orrát magasan hordó anyukádat hány ponton tudnám megszorítani az általános iskolai matek, fizika vagy kémia anyagból! :DD


Tanácsom:

1. Keveset járj haza.

2. Sose beszélj a barátnődről. Ha kérdeznek róla, csak röviden válaszolj.

3. Vele viszont tölts sok időt, ismerjétek meg egymást, legyen sok közös élményetek.


Aztán majd alakul....

Nagyobb gondnak látom az alkesz apját. Az otthonról hozott családi minta elég erősen bevésődik az ember személyiségébe (tudod: "Nézd meg az anyját, vedd el a lányát.") De persze ez sem mindig igazolódik be.

Tényleg, anyukájáról mit tudsz? Él? Együtt él az apukájával? Ő nem iszik? Ha találkoztál vele, ő milyen benyomást tett rád?


A kötelet meg felejtsd el! Fiatal vagy, szerelmes vagy (viszonzottan), életed legszebb részénél tartasz! Sok sikert a lányhoz!

2017. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
80%

Még egy apróság.

Azt írtad, hogy a lány "eszméletlen kedves". Ez a fontos!

Ismertem egy építészmérnököt, aki feleségül vett egy orvosnőt. Született egy gyerekük és mire a gyes lejárt, az asszony elhagyta a férjét. A férjet iszonyúan megviselte ez, különösen a kisgyereke elvesztése. Később keserűen mondta nekem: "Inkább ne lett volna ilyen okos, de több kedvesség lett volna benne."

Szóval hidd el, családban élve nem az fog számítani, hogy tudja-e ki írta a Csongor és Tündét (most csak egy példát mondtam), hanem, hogy szeretettel, kedvességgel fog-e viszonyulni hozzád évtizedeken át.

2017. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!