Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom kislányával való...

A párom kislányával való kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy 3,5 éves kislánya, akivel nagyon jól indult a kapcsolatunk. Az utóbbi időben, mióta az anyja ellenem és az apja ellen hangolja nem tudom mit tegyek. A kislány megüt ha valami nem tetszik neki, kizavar a szobájából (együtt élünk, közös a kislány felügyeleti joga így ugyanannyit van nálunk mint az anyjánál), undok velem. Persze ott van ugyanakkor hogy ölelget, bújik is. Igazán nem tudom mit kellene tennem vagy máshogy csinálnom. Mindenki azt mondja hogy példaértékű szülője vagyok a gyereknek, szeretem és úgy bánok vele mintha a sajátom lenne.

Az anyjától persze szokott idézni, mint pl ‘Apa szereti anyát, téged nem szeret.’ ‘Anya azt mondta hogy ne szeresselek’

Az anyával nem lehet beszélni, mindent tagad, de tudjuk milyen...


2017. dec. 15. 01:17
1 2 3 4 5
 21/42 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

"Az ‘édesanya’ nem adja be a gyerek gyógyszereit ha beteg, inkább betegen is viszi oviba, csak ne kelljen vele otthon maradnia"


Ez három teljesen külön dolog.



"Az ‘édesanya’ nem adja be a gyerek gyógyszereit ha beteg"

- ez gáz. Honnan tudjátok?


"inkább betegen is viszi oviba"

- ez attól függ, hogy mennyire beteg és fertőz-e.


"csak ne kelljen vele otthon maradnia"

- ez meg erősen munkahely függő

2018. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Betegen nem visszük oviba,csoda h influenza járvány van..
2018. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Csak a múltkori eset mondjuk. A hétfőn kiváltott gyógyszereit akkor bontottam fel mikor nálunk volt a kislány. Csütörtökön. Valamint volt már hogy megjelöltem az üveget, és amikor legközelebb jött a kislány 1 ml se hiányzott a gyógyszerből.

Munkahelyfüggő: Jelen esetben nem, csak ha teheti inkább beviszi oviba minthogy én maradjak vele itthon és velem legyen a kislány. Nagyjából ennek is köszönhető, hogy szeptember óta folyamatosan beteg.

2018. jan. 26. 16:02
 24/42 anonim ***** válasza:
0%
Ez kiskorú veszélyeztetése,védőnő gyámügy.. Kislány ha felnő biztos megfogja köszönni Anyukájának,csak azt lehet nem teszi ki Anyuka az ablakba.
2018. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg a kérdező túloz. Ha annyira gázos lenne a helyzet, már nem lenne a gyerek anyukánál. Most komolyan, ne már... :D Mindenkitől el lehetne venni a gyerekeit ennyi erővel, mert minden családban vannak mások számára bicskanyitogató felfogások. Persze a megmondók a saját szemükben még a gerendát sem, ugyebár... Gyógyszerekhez: Én sem adok be mindig mindent, mert sokszor tényleg felesleges gyógyszereket is írnak. Biztosra megy az orvos, a legtöbben meg csak azért mennek, mert igazolás kell. A takonykórok gyógyszer nélkül is kilábalhatóak otthon. Ha megy a gyerek oviba meg apukához, annyira beteg nem lehet. Felkelni sem tudna. A kérdező még képen sem látott beteg gyereket, de sokan a kommentelők közül sem. Pár köhintés meg egy kis takony még nem betegség. Tudjuk, mindig ki lehet színezni arc nélkül, nincs tétje. Némelyik ember rohadtul tud unatkozni... :D
2018. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


És szerinted az rendben van, hogy a gyerek szeptember óta folyamatosan beteg? Már ne is haragudj, de igen láttam beteg gyereket. Vagy te biztosan jobban tudod hogy ez a kislány mennyire (nem) beteg. 3,5 évesen biztos brahiból kezd el hányni a köhögéstől. És nem. Nem 1-1 gyógyszert nem adott be. Hanem konkrétan EGYET SEM.

Az megvan hogy ez az ország mennyire anya párti? Hogy minek kell történnie hogy egy gyereket elvegyenek az anyától? Meg hogy mennyi ideig tart egy gyermekelhelyezési per?

Attól hogy valamit te nem tudsz elképzelni az nem azt jelenti, hogy túlzás vagy hogy nem létezik.

2018. jan. 26. 22:25
 27/42 A kérdező kommentje:
Valamint nem a gyerek megy oviba ha beteg, hanem az anyja viszi. Az apukás részhez... Itt nem a szokásos 2 hetente 1 hétvégét van a gyerek az apjánál, hanem közös felügyelet van egyenlőre, és a megállapodás úgy szól hogy UGYANANNYIT van a kislány itt, mint az anyjánál.
2018. jan. 26. 22:29
 28/42 A kérdező kommentje:

És ahogy te is leírtad. A takonykór gyógyszer nélkül is kilábalható lenne otthon. Csak ott kezdődik a probléma hogy szó sincs kilábalásról, mert anyuka beviszi az oviba. Ahol tovább fertőz ő is és őt is fertőzik. Na már most ha szeptember óta beteg szerinted mennyire erős az immunrendszere és mennyire nem kap el semmi mást az oviban?

Egyébként minden valamire való állami óvodában nem hagyhatod ott a gyerekedet betegen. Akkor sem ha kicsit, és akkor sem ha nagyon beteg. A magán ovi más. Ott a pénzre mennek.

2018. jan. 26. 22:34
 29/42 A kérdező kommentje:

Egyébként had kérdezzem meg, rendelkezel orvosi, esetleg gyógyszerészi diplomával hogy el tudd dönteni melyik gyógyszer felesleges?

Én nem. Úgy hogy amit a gyerekorvosunk felír neki azt be is adom.

És édesanya sem rendelkezik hasonló végzettséggel.

2018. jan. 26. 22:36
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Pedig akárhogy is nézzük az orvos sokszor felesleges hulyesegeket ír fel.
2018. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!