Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom kislányával való...

A párom kislányával való kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy 3,5 éves kislánya, akivel nagyon jól indult a kapcsolatunk. Az utóbbi időben, mióta az anyja ellenem és az apja ellen hangolja nem tudom mit tegyek. A kislány megüt ha valami nem tetszik neki, kizavar a szobájából (együtt élünk, közös a kislány felügyeleti joga így ugyanannyit van nálunk mint az anyjánál), undok velem. Persze ott van ugyanakkor hogy ölelget, bújik is. Igazán nem tudom mit kellene tennem vagy máshogy csinálnom. Mindenki azt mondja hogy példaértékű szülője vagyok a gyereknek, szeretem és úgy bánok vele mintha a sajátom lenne.

Az anyjától persze szokott idézni, mint pl ‘Apa szereti anyát, téged nem szeret.’ ‘Anya azt mondta hogy ne szeresselek’

Az anyával nem lehet beszélni, mindent tagad, de tudjuk milyen...


2017. dec. 15. 01:17
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező! Kérdésedre a válasz: Van elég orvos a családomban, hogy jól rálássak. Diplomám nincs belőle, mert annyira nem érdekel, de van ilyen érdeklődésem. Azt hiszem, jobban rálátok mint te meg a sok netről "diplomázott" mai önjelölt szakértő. Az orvosokat is jelentgetik ám agyba - főbe a hozzád hasonló hozzá nem értő agyatlan emberek, ezért igen, sokszor inkább a biztosra mennek és többet írnak a kelleténél. Persze ez önmagában nem káros, de egy takonykórra nem biztos, hogy Cataflamozni kellene kéthetente. És nem, nem láttál még beteg gyereket, különben tudnád, hogy a legtöbb ennyi idős gyerek kéthetente taknyos kb. Az én lányom is és képzeld, egyébként nagyon egészséges. Súlyosabb betegségeik még nem voltak (kopp-kopp), de vészeltek már át húzósabb betegséget 1-2 nap alatt, szövődmények és probléma nélkül. A gyakori takonykór teljesen normális egy ennyi idős gyereknél, mint ahogyan az is, hogy esetleg hány a lenyelt trutyitól. Ilyenkor megkönnyebbül a pocakja, te kis eszes. :) Ez gyerekeknél gyakori, főleg éjjel és reggel. (Amúgy nem azt mondod, hogy nem értesz hozzá? Akkor honnan tudod, mi mitől van? :D) Hogy kit mivel tartanak otthon, azt a legtöbb szülő meg tudja ítélni helyesen. Kétlem, hogy sugárhányva-ájuldozva, 39 fokos lázzal viszi anyuka a gyereket (én is fejbe rúgnám az olyan szülőket, de óvónéni át sem veszi) és nyugodtan tüzet okádhatsz itt. Nem tetszik, hogy valaki nem téged ajnároz, de én speciel pont leszarom az ilyen emberek dühöngését. Tőlem nem fogsz támogatást kapni a gyűlölködésben. Tudjuk, te vagy ott a földre szállt angyal. Szerintem meg azért kapsz agyhúgykövet, mert valaki reális rálátással megírja, hogy azért nem egészen úgy néz ez ki a gyakorlatban... Szerinted az a gyerek, akit havonta 2-3 hétre otthon tartanak minden kis megfázással, hogyan megy iskolába??? Nem fogják engedni, okoska! Nem érik meg az immunrendszere, suliban meg már évet ismételtetnek... Nem tudom, ezekből mennyi jut el csöppnyi agyacskádig. (Nem beszélve arról, hogy egyik munkahely sem tűri a havi 2-3 hetes hiányzásokat -

ez amúgy nem is indokolt. Anyuka munka nélkül aligha tudná eltartani a kicsit, de akkor meg azon sírna a szád, hogy az a "lusta dög" rajtatok élősködik, mi?) A köhögés és a takony önmagában még nem betegség. A láz, levertség stb. már indokolja az otthon maradást. A megfázás még nem. Tudjuk, most jön az a rész, hogy a gyerek vérben forgó szemekkel, halál sápadtan, ájuldozva megy az óvodába... :D Várom sok szeretettel. :D


Itt anyuka iránti gyűlöletedet próbálod kiélni, semmi másról nem szól a dolog. Szép szavakkal, egy oldalról, kiszínezve leírod a dolgokat és várod, hogy más szidja, mert szemtől szemben nem teheted meg. Akkor kibújna az igazi éned. Viszont egyrészt vele ellentétben te NEM vagy anyuka (ezé a kislányé nem is leszel), másrészt SEMMIVEL nem vagy nála különb, hiába próbálsz annak tűnni. Akinek van egy kis esze, átlát a szitán. Ha én mondom ezeket, hidd el, nagy szó, mert én aztán nem szoktam érzelmek alapján ítélni. Abszolút azt mondom, amit látok. És te jó sok hülyeséget összehordasz, látszik hogy semmi rálátásod. Csak gondolom itt is sok a csúnyán elvált / többedik / gyermektelen. Bennük őszinte társra lelhetsz a szidásban, de legalább ne csapd be saját magadat.

2018. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
20%
Ja még annyit: Hatalmas agyatlanságra vall, hogy te MINDENT beadsz, amit az orvos ír. Nekünk írt már megfázásra antibiotikumot és mondta is, hogy csak biztosra akar menni ünnepek előtt. Természetesen nem adtam be. Akkor adtam volna be, ha rosszabbodik valami. Szerintem ilyen felületes ismeretekkel te ne is akarj anyukát játszani. Valami kis alap gyógyszerészetet iskola nélkül is lehet ám tanulni, mint ahogyan bármi mást... Legalább hogy tudd, mi mire való. :) Én még a hatóanyagokat is fejből tudom. Nem kell ehhez diploma, csak ész. Rengeteg a vény nélkül kapható gyógyszer, mi is szinte csak ezeket használjuk, mert TUDOM hogy mi mire való. Az orvos megnézi a gyerekeket, de általában nem is ír mást, miután elmondom, mink van otthon. Néha, ha valami csúnya, pl. torok. Nagy bajok vannak nálad, ha csak mész a birkák után és kizárólag utasításra tudsz egy gyereket kezelni. És így akarod előadni a felelős mostohát? :D Hááát... :D Írd már le kérlek, melyik gyógyszerekről beszéltél. Most már nagyon kíváncsivá tettél... :D
2018. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Látom sikerült megfognod a kérdés lényegét, gratulálok.

Egyébként attól függetlenül, hogy anyukának van munkája mi fizetjük az albérletét és a gyereknek mindenét. Ő minden hónapban szépen benyújtja a számlát hogy mikor mit vett a kislánynak.

Annyira hiányzott egy ilyen ember a kérdésem alól mint te :)

De mivel semennyire nem látod a helyzetet és a kérdésemre se tudtál normális választ adni ezért teszek egy szivességet és figyelembe se veszem azt amit írtál.

És örülök, hogy látatlanba ennyire tudod mennyire beteg és mi baja a kislánynak. És mint írtam...nem 2 hetente jön a takonykór, hanem folyamatosan beteg szeptember óta, ebben már volt tüdőgyulladás, mellhártya gyulladás, stb. És igen. Anyuka akkor is vitte a gyereket ovidába, és igen, én rohantam érte napközbe az ovodába.

De nyilván én vagyok az agyatlan és véletlen sem az aki ilyen hozzászólást ír, de több irvos van a családjában :)

2018. jan. 27. 17:49
 34/42 anonim ***** válasza:
36%
Megértelek kérdéző,mert ismerek ilyen megélhetési anyukát ,akinek eszköz a gyereke,pénzforrás. :(
2018. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
39%
Sajnálom kérdező, akkor sem tudok neked hinni. Mit dolgoztok ti a pároddal, hogy annnyira jól éltek, hogy két családot tartsatok fent? Erős kamus vagy. Szerintem ha akarnátok sem tudnátok annyit fizetni, de ugye közös felügyeletnél (te magad írtad) senki nem nyújt be semmilyen számlát, mert még GYT sincs. Ezt csak az hiszi el, aki hozzád hasonlóan tudatlan. Válaszolni meg persze hogy nem válaszolsz, mert jó dolgokat írtam, nem hülyeségeket. Színezel te, ahogy tudsz.
2018. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Fuvarozó és pályázatíró cégünk van. Én magam pedig szaktanácsadó és pályázatíró vagyok. Egyébként nem illik más pénztárcájában turkálni, de szerencsénkre nem okoz gondot anyuka 70 ezer ftos albérletét kifizetni.

Ha gondolod csatolom a képet a diplomámról és a szaktanácsadói vizsgámról.

2018. jan. 27. 19:03
 37/42 A kérdező kommentje:
Illetve ha gondolod a mediátori megállapodást is, amiben a párom vállalta az albérlet és a magánóvoda díjának fizetését csak hogy anyuka ne vigye el sok kmrel arrébb a kislányt.
2018. jan. 27. 19:05
 38/42 A kérdező kommentje:
Mint mondtam. Attól, hogy te nem tudsz valamit elképzelni vagy elhinni az nem azt jelenti, hogy olyan a világon sincs.
2018. jan. 27. 19:18
 39/42 anonim ***** válasza:
39%

Kérlek, ugyan csatold már. Bár bármit összedob az ember 20 perc alatt.


Színezel, az a lényeg. Lehet hogy anyuka uszít, de te SEMMIVEL nem vagy különb, ne legyenek illúzióid. Szidás helyett kezet is foghatnál vele. Értelmes ember nem gyakorin kér tanácsot ilyen témákkal kapcsolatban, ha meg annyival különb lennél, a gyűlöletet sem itt élnéd ki. Fényezheted magadat, ilyen az emberi természet. Ilyen szimpla gesztusokból eléggé egyértelmű, hogy a párod egy fajtára bukik. Nem kell ezen megsértődni. Én a helyedben még arc nélkül sem szidnám anyukát egyetlen szóval sem. Szeretném a kislányt és egyszerűen nem reagálnék a bántásra. Ezt teszi egy értelmes ember. Pont. Voltam ilyen helyzetben más családtaggal, tudom mit beszélek.


Senki sem turkált a pénztárcádban sem (bár szerintem amit te közösnek nevezel, az inkább a párodé lehet), de ha név és arc nélkül neten teregeted ki a szennyest, ne gondold hogy bárki is finomkodik majd. Hogy Ő mit vállalt, ahhoz neked nem sok közöd van, de még ha létezik is közöttük ilyen megállapodás, ez nem ELTARTÁS, hanem szimpla kényelmi pénz, amiben ráadásul megegyeztek. Indifferens, hogy ki mit gondol róla. Ez köszönőviszonyban nincs az élősködéssel, már bocs. Ha ez neked ennyire rohadtul fáj és böki a csőrödet, mi a búbánatos fxért kezdtél családos emberrel? Valószínűleg nem titkolta, hogy neki már családja van. Ugyanolyan rosszindulatú lehetsz, mint a másik nő (már ha igaz egyáltalán, amiket írsz). Annnyira tipppikus újmaca gyűlölet van benned is, hogy egy szót sem szólhatnál az exre, már bocs. Neked nem tűnik fel, hogy kb. mindent kritizálsz benne? Nem szoktam védeni senkit csak azért, mert ő az édesanya, de a gyűlölködőket mélyen elítélem és te is az vagy. Atyaég... Szegény gyerek. Szép példákat lát. Neked ráadásul még a gyerekekről sincs halvány fingod sem, így még rosszabb verzió vagy.

2018. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
44%
Jajj, bocsánat: a végzettséged lényegtelen, az nem ad észt és jó fizetést sem. Apuka megállapodása szintén nem rád tartozik. A TE konkrét kereseted, főleg a kapcsolat előtt, na az már érdekes lenne... Mert gyanítom, most apuka pénzével legyezgeted magadat és nyilván a megállapodás is izzítja a gyűlöletedet.
2018. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!