Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha megtudnád...

Mit tennétek ha megtudnád hogy a 14 éves lányotok idősebb fiukkal kavar?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az alábbi történet ihlette; anyukámnak van egy kicsit fura de nagyon vallásos kolléganője aki mindig az erkölcsről prédikál és a lányát is az erkölcsre, tisztességre és a vallás szeretetére nevelt egész életében.Viszont ugye egy gyerek személyiségét nemcsak a nevelés határozza meg hanem a baráti környezet is.A lány 12 osztályos gimibe jár tehát kezdetektől egy épületbe vannak a kicsik a "nagyokkal".És egy osztálykiránduláson kórházba került mert leitta magát és ezt az anyja megtudta mikor bement érte.Viszont az döbbentette igazán meg amikor közölte vele az ofő, hogy ő megse lepődik ezen ahhoz képest amiket a lánya csinál.Kiderült később hogy a lánya 8.adikosként végzősökkel kavar sokszor barátai rajtakapták őket a suliwcben és sokszor még pénzt is kért a lány egy-egy alkalomért.Mindezt állítólag azért csinálta mert az anyja túl szigorú volt vele és elege lett abból hogy az ő élete a tanulásból állt.

Ez engem eléggé elgondolkodtatott mert én csak pár évvel vagyok a lánynál idősebb, átlagos tanuló vagyok viszont soha nem csinálnék ilyet.Talán azért mert megengedőbbek a szüleim nem csak a jegyeim alapján kazegorizálnak és tudom hogy ezzel ha ilyet csinálnék csak magamnak ártanék.

A szülő helyébe ha kiderülne hogy ilyet csinált a lányod mit tennél:-elgondolkoznál talán mégsem jó ennyire túl szigorúnak lenni esetleg valami mást tennél?


2017. dec. 20. 09:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
35%
nincs 12 osztályos gimi.
2017. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

Ez az, amikor átesik a ló túlsó oldalára. Szigor természetesen kell, de ha már túlzásba viszi a szülő, akkor az a tini tenni fog ez ellen, az szinte biztos.

Az én szüleim engedékenyek voltak, nem igazán tiltottak semmit sem. Most felnőtt nő létemre soha sem drogoztam, nem cigizek, nem iszok, 2 párkapcsolatom volt, amiből az egyik még mindig tartós.

Az arany középutat nem viccből mondják az emberek.

2017. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%

"nagyon vallásos kolléganője aki mindig az erkölcsről prédikál és a lányát is az erkölcsre, tisztességre és a vallás szeretetére nevelt egész életében"


Mondjuk én nem prédikálnék, inkább személyes életemmel szeretnék példát mutatni a gyerekeimnek, de alapvetően én is ugyanerre nevelném. De ezek csak szavak, és pontosan látni kellene mit enged, mit tilt a szülő, hogyan telik a gyereknek egy munkanapja, egy hétvégéje, a nyári szünidője stb.


Ha nyolcadikasként részegre inná magát de úgy, hogy kórházba kerül (remélem nálunk sose történik ilyen), nyilván én is elgondolkodnék azon, mit csináltam rosszul. De óva intenék minden kamaszkorú fiatalt vagy gyerektelen felnőttet az ítélkezéstől! Ha a szülő liberálisabban nevelte volna a gyerekét, és akkor lenne baj vele, akkor meg kárhoztathatnátok azért, hogy miért nem volt vele szigorúbb.

Ezek olyan dolgok, hogy neveled a gyerekedet a SZERINTED legjobb módon, aztán majd 5-10-20 év múlva kiderül, jól csináltad-e. De akkor sem tudod meg, mit csináltál jól és mit rosszul, csak hogy a végeredmény jó lett-e vagy rossz.

És persze utólag már nemigen lehet javítani rajta.


Azért az anyuka helyében az ofőt megkérdezném, hogy ha ennyire sokat tud a gyerek viselt dolgairól, hogyhogy eddig nem jelezte ezt nekem.


Kérdés még az is, hogy mit jelent az, hogy anyuka ilyennek nevelte. Vagyis: apuka hol van? Csak szófordulat volt, hogy a kérdező anyukát említi, vagy nincs apuka? Vagy alig van? Pl. messze dolgozik, vagy nem törődik a gyerekkel?

Egyszülős család mindenképp sérülékenyebb, mintha az apa és az anya is aktívan részt vesz a nevelésben.


Szóval ez az egész sokkal bonyolultabb annál, mint hogy túl szigorú volt-e a szülő vagy sem.

2017. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van több olyan ismerősöm, akit szigorúan neveltek a szülei, mindig tanult, de sosem járhatott el sehová, nem is voltak barátai, nem volt párja, nem volt hobbija stb., konkrétan a tanulásból és a házimunkából állt az élete. Aztán mikor elköltözött az egyetem miatt, akkor mindent szépen be is pótolt... éjjel nappal bulizott, ivott, pasikat szedett fel, vásárolgatott össze-vissza... De olyan ismerősöm is van, aki nem várt eddig, hanem szimplán csak hazudozott és a szülők háta mögött intézte ezeket...a szülők büszkék voltak rá, hogy nekik milyen kis rendes kislányuk van, mert nem tudták, hogy minden hétvégén részegen a discoban tapizza a pasikat és már átment rajta a fél város...Úgyhogy szerintem ez a szigorú, tiltó, “tabus” nevelés nem jó semmire és valószínűleg ilyen kimenetele lesz. Sokkal jobb, ha picit szabadabb teret engednek neki. Például nekem soha nem tiltották se az alkoholt, se a bulikat, se a cigit, se azt hogy legyen barátom és nem várták el, hogy egész nap a könyvek felett ücsörögjek, ennek ellenére nem lettem láncdohányos (sosem cigiztem), nem lettem alkoholista (nagyon ritkán iszok, részeg sem voltam soha), nem rázom a seggem minden buliban (nem is igazán járok), nem dugok fűvel-fával és nem is 6 osztályig jutottam (gimiben kitűnő tanuló voltam, aztán egyetemre is mentem). Úgyhogy szerintem a nevelés is nagyon fontos és ezt nem lehet rákenni a gyerekre vagy a kortárs csoportra, mert önmagában az kevés.
2017. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
26%

10: Nem is írtam ilyet :)

De ilyen minősíthetetlen viselkedésre nem kifogás, hogy szigorúak. Na meg nem is tudjuk, hogy valóban szigorúak-e.

Ha tényleg nagyon szigorúak, és ilyen durva dolgokat csinálhat mégis a lány, akkor ennyi erőből normálisan is viselkedhetne. Hiszen ezt is hagyják a szülei, akkor azt miért ne hagynák, ha csak simán normálisan viselkedne, nem pedig a szigorú elvárások szerint.

2017. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%
A lotyó, az lotyó, bármilyenek a szülei. Hol rendel ez a kiscsaj, befizetek egy körre.
2017. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
40%
Akiben alapból nincs prostivér, azt foghatják akármilyen szigorúan, nem lesz az. Akiben meg megvan a hajlam annak meg ez jó kifogás.
2017. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
70%
A túlzott szigor sem jó, persze, hogy szeretné megtapasztalni azt, amit a szülei annyira tiltanak. Én biztos nem így nevelem majd a gyerekem. Elmondom, hogy mik a fontos értékek az életben, mire vigyázzon, de amint látjuk, abból csak rossz dolog sül ki, ha állandóan azt hajtogatják otthon, hogy csak az erkölcs a legfontosabb. Mindent meg lehet (és vannak dolgok, amiket meg is kell) ismerni az életben ahhoz, hogy egyre érettebb legyél, de a megfelelő időben, a megfelelő helyen és a megfelelő személlyel.
2017. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
27%
Amikor én jártam suliba, de jó lett volna ha vannak ilyen csajok.
2017. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt olyan osztálytársam, akit nagyon szigorúan neveltek. Nem járhatott gyalog iskolába, nem mehetett el soha délutáni barátnős programokra, nem engedték át senkihez, ott alvásról szó sem lehetett, mindig csak a tanulás tanulás... de belőle ügyvéd lett, és nem r..anc.

Szigorúság és szigorúság között is van különbség úgy gondolom. Ha a szülőknek is van mit felmutatni, 1-2 diploma, saját vállalkozások, nyaraló, jacht, (ami itt volt) az valahogy másféle szigorúság szerintem, mint egy vallásos szigor.

Tapasztalataim szerint akik vallásos szigorban nőnek fel, ott kettő véglet van (nőknél, férfit nem ismerek).

Vagy úgy ahogyan itt is, r..anc, lázadó lesz kész passz.

Vagy pedig borzasztóan bezárkózik, mindent bűnnek és rossznak érez amit tesz, aztán még otthon él 45 évesen is, mert fél a férfiaktól, fél az ismerkedéstől stb.

2017. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!