Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogják fel a szüleim...

Miért nem fogják fel a szüleim, hogy ezzel engem szívatnak meg hosszú távon?

Figyelt kérdés

Tesómat eszméletlenül elkényeztették. Nem élt külön tőlük, csak rövid ideig, de akkor is ők pénzelték. Nem dolgozik most sem, maximum pár hétig húzza a munkahelyeken, kevesli még a százötvenezres fizetést is, pedig nincsen csak érettségije és semmi szakmája nincsen.

Persze hogy kevesli, mivel még az otthoni ruhái is drágák, neki ötvenezres cipő természetes, persze szülőktől. Félmilliós laptop, azt is tönkre vágta. Simán elvesz mindent, amiről úgy gondolja neki kell, amikor kamasz lett kulcsra kellett zárni a szobámat, mert lopkodta a dolgaimat és eladta (én vagyok a kisebb).

engem lenéz.

Nem érzi az értékét semminek, mivel megkap mindent, őt sajnálni kell, hiszen nem talál munkát (bár már apám iszonyú ideges rá), sajnos anyám a hunyó. Anyám neki csak egy pénzadó lábtörlő, cseléd. Soha nem köszönti fel, nem köszön meg neki semmit. Különleges dolgokat eszik csak meg, minap kivágta a kukába a lazacot, mert az szar szerinte.

Egyik alkoholista ismerősöm is ilyen volt, most meghalt az apja, aki eddig eltartotta, ment a testvéreihez koldulni, akiket addig leszart. Ettől félek én is.

Testvérem is idősebb már. Én egyszer már megmondtam szüleimnek, hogy nem fogom eltartani. Ment a csodálkozás, hát ügyes ő, majd örököl és abból eléldegél. A fizetését is rendre pár óra alatt elverte.

Azért jött fel ez a dolog, mert az ünnepek alatt értetlenkedtek a szüleim, miért nincsen jobb viszony közöttünk, amikor mondtam az okát, ti. csak akkor keres, ha kell neki valami, akkor megsértődtek.

Valakinek hasonló rokon? Fáj, de tényleg ez lesz a megoldás, elhidegülni még jobban? Köszönöm, kicsit meg vagyok borulva.


2017. dec. 31. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

"Én egyszer már megmondtam szüleimnek, hogy nem fogom eltartani. "


Nem biztos, hogy Neked kell majd eltartani - ezzel a stílussal lehet, hogy keres magának majd egy pénzes pasit és azzal tartatja el magát :-(

2017. dec. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ja, pardon, nem is biztos, hogy lány a tesód :D Lehet, hogy fiú és akkor nem áll a pénzes pasi dolog.
2017. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Férfi már, nem fiú. Volt pénzes barátnője, lehet hülyeség, de még ennek is örülnék, ha kifogna megint valami gazdagabb nőt.

Én is ff vagyok, csak fiatalabb.

2017. dec. 31. 21:30
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Annyira tudtam, hogy le fogjátok húzni az 1-es válaszom... Nem tudom, miért gondoljátok, hogy az, hogy leírok valamit (eltartatja magát), az mindjárt az én véleményem, s azonosulok vele. Hát nem.


Abszolút nem csípem az elkényeztetett embereket - de ha ilyen a stílusa, akkor adja magát a dolog, hogy mit fog csinálni - mint ahogy azt a kérdező már meg is erősítette, szóval nem lőttem mellé :-)

Na mindegy...

2017. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én zöldet nyomtam. Most más kérdéseknél is megy a lepontozás, ne vedd magadra.
2017. dec. 31. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

"Én zöldet nyomtam."

Köszi :-)


" Most más kérdéseknél is megy a lepontozás, ne vedd magadra."


Persze, iskolaszünet van, unatkozik a banda. Annyira átlátszó, hogy mindig iskolaszünetben mennek a lehúzások.

Nagyon sajnálom, hogy ezeknek a gyerekeknek ez a legjobb szórakozásuk, hogy másoknak rosszat csinálnak (pl. nem lehet tudni, mi a hasznos válasz és mi nem)

Annyi más, hasznos, értelmes dolgot lehetne csinálni egy szünidőben.


Bocs, kérdező- kicsit elkalandoztam a témától.

2017. dec. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen hamar csak lehet, szakítsd meg vele a kapcsolatot, és SOHA ne pénzeld, SOHA!!!!
2017. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én apáddal beszélnék a helyedben, ha ő már kicsit jobban átlátja a helyzetet. Kérd meg, hogy hasson anyukádra valahogyan. Ennek így hosszú távon semmi értelme, meddig akarja ezt húzni? Egyszer muszáj lesz megtanulni, hogy el kell tartania saját magát, nem csak a szülők pénzén élni. Én biztosan azt mondanám az ilyen gyerekemnek, hogy 30 napod van munkát és albérletet találni, ha kell segítek, de utána nem vagyok hajlandó eltűrni ezt a semmittevő életet a lakásomban.
2017. dec. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ugyanez a helyzet nálunk is! Amit írtál, szinte szóról szóra minden illik a mi helyzetünkre is, csak mi még fiatalabbak vagyunk. Előre félek, hogy mi lesz később.
2017. dec. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 dettó, bár még csak egyetemista vagyok, de a gimnazista húgomon már most látom, hogy hasonló helyzetbe fog kerülni. Én egyelőre annyit tudok tenni, hogy a szüleimet igyekszem meggyőzni, hogy nem lesz ez így jó... Sz_r ez így, ha a kérdező testvérének sorsára jut, akkor azért segítek majd neki valami kis saját megélhetést összehozni, mert mégis a testvérem, de nem azért tanulom ki a lelkem, hogy a jövőben a saját magamnak is épphogy elég fizetésemből egy ingyenélőt is pénzeljek. Nekem ez korrekt megoldásnak tűnik, ha nem bír megmaradni egy munkahelyen sem, akkor onnantól nem az én problémám, én megtettem a magam részét.
2018. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!