Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos ha anyám megsértődött...

Jogos ha anyám megsértődött azon, hogy nem kapott karácsonyra tőlem semmit?

Figyelt kérdés

Most keztem el dolgozni, ő direkt adott karácsony elött egy 10ezrest, hogy akinek akarok vegyek belőle ajándékot.

Mamámnak és papámnak 1-1 márkásabb bonbont választottam, másik mamámnak mivel születésnapja is ilyenkor van egy 3 dologból álló kis csomagot készítettem egyben mind a két alkalomra.

Mivel anyám nem szereti a bonbont és neki is csak azt vettem volna, már felesleges dolgot meg nem akartam ezért nem kapott semmit.

Mind a két mamám és papám is mondta nekik ne vegyek semmit tudják még nincs pénzem ne költsem el rájuk ami van.

Anyámból tegnap bukott ki, hogy ő mennyire zokon vette, hiába adott pénzt, neki mégsem vettem semmit.

Jogosan sértődik meg?

Két hónapja ő a névnapomra nem vett yemmit mert mostanában rossz a viszonyunk, pedig szokott venni



2018. jan. 5. 15:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%

16-os! Nem vagyok szent, de ebben a szituációban nekem is rosszul esett volna, amit a kérdező leírt.


Igen, jogosan sértődött meg! Nem az érték a fontos, hanem a szándék. Ő adott neked pénzt, hogy vegyél a rokonoknak, vagy akinek akarsz ajándékot. Őt meg kihagyod. Hát elég furcsa, mit ne mondjak. Előttem már leírták, hogy a bonbonnál nem áll meg az élet. Egy dezodor, vagy akár más adventi vásáros apróság a figyelmesség kedvéért mindenképpen kijárt volna neki. Függetlenül attól hogy előtte a névnapodra te nem kaptál semmit. Na bumm és akkor mi van? A névnap nem szülinap, nem karácsony, nem ballagás, nem nagy ünnep. Van, aki nem is tartja.

2018. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy bögre + egy tusfürdő jó ajándék lett volna, mindkettő hasznos. A bögrébe lehetett volna szórni pár db szaloncukrot, vagy sütni pár darab muffint, valami dísszel a tetején. Ennyi belefért volna. De utólag már felesleges okoskodni... Jogosan sértődött meg amúgy, próbáld meg elmagyarázni neki, miért döntöttél így, és megkérdezni tőle, hogy engesztelheted ki.
2018. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
44%
21-es! Amúgy a kérdés elég erősen hiányos, mert arról nem regél, hogy karácsonyra kapott e valamit. A névnap szerintem is semmi. Én beleképzeltem magam a helyzetbe, és nem sértödnék meg azon, hogy a 18 éves gyerekem a rokonokra költötte a pénzt, amit arra adtam hogy a rokonokra költse :) Gondolom attól még együtt ettek, stb. Írta, most kezdett el dolgozni is csak. Szerintem ez nem nagy tragédia. Nem mondom azt hogy ha soha nem adna nem érezném szarul magam, de gyakorlatilag még gyerek. Egyébként ez is mutatja mennyire álszent ünnep is ez a karácsony. Vagyis nem az ünnep, az emberek azok. Azért adnak hogy kapjanak is. Itt befejeztem.
2018. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
55%

Lepontozó birkák megint megjelentek. Leirhatná, akár privatban is, higy ez miért hoz boldogságot a xar eleteben.


Amugy igen, jogos.

2018. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jogos. Ha már a többieknek vettél valamit, akkor neki is illett volna készülnöd valami aprósággal. Főleg, ha még pénzt is tőle kapsz.

Nem csak bonbonban lehet gondolkodni, ezerféle dolgot kitalálhattál volna, akár valami saját készítésű ajándékot is, ami nem kerül sokba.

Szerintem bunkó voltál és hiába próbálod kimagyarázni, ez egyszerűen tahóság volt. Legközelebb akkor a pénzt se fogadd el meg az ajándékokat se.

2018. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
91%

23-as, a kérdezőnek nem arra adta az anyja a pénzt, hogy a rokonokra költse, hanem arra, hogy ajándékot vegyen belőle annak, akinek akar. Elég nagy taplóság volt tőle, hogy pont az anyját hagyta ki.

Ráadásul az egésznek csak amolyan "legyen letudva" érzete van, az ajándék értékétől függetlenül. A bonbon pont az egyik legszemélytelenebb, legkönnyebben beszerezhető ajándék, bármelyik sarki vegyesboltban megvehető, ennyi erővel az anyjának is vehetett volna egy szappant, bögrét, sálat vagy valamilyen apróságot egy karácsonyi vásáron. Vagy ha ennyire teher neki még a személytelen ajándék vásárlása is, inkább el se fogadja a pénzt és ne vegyen senkinek semmit.

A sértődés oka nem az volt, hogy az anyja mindenképpen kapni akart valamit és nem kapott, hanem hogy egyedül ő lett kihagyva, ráadásul pusztán nemtörődömségből. Az életkor itt nem magyarázat semmire, ez a kérdező részéről sima tapintatlanság, nemtörődömség meg empátiahiány.

2018. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
92%
Hát, valahol egy kicsit jogos. Az egész úgy jött ki, hogy egyedül rá nem gondoltál.
2018. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
11%
Nem jogos, hogy megsértődött, ő nevelt ilyennek, hogy ne vegyél semmit, és ne is csinálj neki semmit.
2018. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
43%
Erről szol a Karácsony sok helyen sajnos,megjátszáz,hu de szeretlek veszek is vmi szart h letudjalak. :(
2018. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Azért bonbont vettem mert a nagyszüleim azt hozták fel példának, hogy ha nagyon nagyon szeretnék max egy bonbont vegyek.

Nem tudom nektek van-e olyan rokonotok akiknek akármit vesztek vagy nem örül, vagy csak otthon dobálózik nála mert már annyi dísze meg ilyesmilye van, hogy nem tudja hova rakni. Mamámék ilyenek... most egy ezredik darab akármilyen díszt feleslegesnek éreztem, inkább vettem bonbont amit tudtam hogy szeretnek mert szeretik az édességet és meg fogják enni. Adventi vásárban nem voltam. Én is bizonyos szinten bunkóságnak érzem, lehet nem ide tartozik de tavaly jobban volt karácsony előtt pénzem (most elment sajnos másra) de tavaly mindenkinek kb 10-20 ezer forintért vettem ajándékot.

2018. jan. 5. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!