Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Téged vertek időnként gyerekko...

Téged vertek időnként gyerekkorodban a szüleid büntetésképpen?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran illetve miért kaptad? Mivel kaptál ki?


És Te, ha már vannak gyerekeid, ma hogyan fegyelmezed őket? Meg visszatekintve felnőttként esetleg szülőként, mit gondolsz arról, ahogy téged fegyelmeztek annak idején a szüleid? Mondjuk, ha kaptál verést akkoriban, jogosnak gondolod ma felnőttként vagy elítéled és vigyázol, hogy neked sohasem borulhasson el annyira az agyad, hogy üssed a gyerekedet?



2018. jan. 7. 09:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
35%
Na, gondoltam hogy lepontoznak csak mert jogosnak érzem utólag hogy megvertek. Akkor mesélek: Konkrétan abból lett a verés, hogy nekitámadtam a saját anyámnak, mert nem vette meg azt amit akartam. Apám akkor ütött meg úgy hogy a fal adta a másikat, De a nagy "gyerekvédők" szerint biztos meg kellett volna simogatni apámnak a buksikámat, hogy utyulu-putyulu, nem szép dolog kezet emelni anyádra, csak mert a számlát fizette be ahelyett hogy megvette volna neked azt a micsodát a rezsire szánt pénzről... És igen, tettlegességig fajuló hisztinél én is lekennék akkorát a gyereknek hogy a fal adja a másikat. Nehogy már rendben legyen az erőszakos követelőzés, csak mert még nincs tizennyolc éves valaki..
2018. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon ritkán kaptam egy nyaklevest, mert idióta voltam. De semmi több. Azokra viszont visszatekintve szükségem volt.
2018. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%

Igen, előfordult. Más világ volt, teljesen természetesnek számított, ha a szülő, pedagógus megverte a gyerekeket. Ez egy elfogadott nevelési eszköznek számított, ma már nem az. A tesómnak már vannak gyerekei, egy pofont sem kaptak soha.

7-es, remélem, csak iróniának szántad az utolsó mondatot.

2018. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
98%

Hát sajnos , a szulö gyakran veri el a feszultseget a gyereken, ha a fönökkel vannak konfliktusai , vagy penzgond van , kit kell ütni , aki nem tud visszaütni , aki gyengébb és tutti semmi következménye nem lesz, na ki az , hát a gyermek , az ki van szolgáltatva .... csúnya de igaz

Az ilyen szulöknek hátat kell forditani mert ha meg akarod magyarazni mit tesz , es meg akarod erteni ott a kockázat h a sajat gyerekeddel is ugyanazt fogod tenni , tehat el kell határolódni a tetteiktöl valamikepp

2018. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
72%

3 pofont kaptam 18 éves koromig apámtól, már nem emlékszem miért. Nincs gyerekem, de ha lenne akkor csak akkor ütném meg ha nagyon rosszat csinált.

30/F

2018. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
98%
Soha nem vertek,sohasem kaptam pofont.Elég volt annyi ahogy anyám rám nézett.Nem akarok gyereket,de ha lenne akkor sem ütném meg.
2018. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
37%

"Az a generació felnött es sokan közuluk maig nem tudjak elkepzelni hogy lehet gyereket nevelni ütleg nélkul , mert ök is igy nöttek fel ,"


Ez így nem igaz. SOha nem vertek, és ismerős gyerekeket sem.

2018. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
86%

Ha veszekszünk, anyám a pillanat hevében kioszt 1-2 pofont. Régebben (mikor még erősebb volt), volt zuhany alá rángatás,kényszer hideg zuhany, hajcibálás.. Egyébként néha megérdemlem, mert mondjuk veszekedés közben rondát mondok rá, tényleg tiszteletlen vagyok vele szemben.

Apukám soha nem ütött még meg engem

Én nem akarok gyereket, soha.

17/l

2018. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
73%

Igen parszor kaptam, de kb mind megerdemeltem.

Pont ahogy en sem simogatom meg a torkaszakadtabol hisztizo gyerek fejet es engedek a kovetelmenynek, ha a nem-bol, meg a hangosabb Nem!-bol sem ert akkor igenis enyhebben, de racsapok EGYSZER! a kezere vagy tenyleg lightos pofon. Ez a kulombseg az orakig tarto hiszti es a 2 percig tarto siras kozt.

A sok anyatigris nyugodtan lepontozhat.

2018. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
98%
Nem volt divat nálunk a verés. Leültettek és beszélgettünk. Mindig beláttuk, hogy mit csináltunk. Egyszer kaptam ki anyámtól. Én sem fogom verni a gyerekeimet. Lehet, hogy lenne olyan szituáció, de ahhoz nagyon csúnya dolgot kellene tennie. Egy átlagos gyerek nem tud olyat tenni, hogy megverjem. A veréssel, csak a hazudozásra neveli az ember a gyerekét, nem arra, hogy ne csináljon hülyeségeket. Ez ez én véleményem. Láttam rá pár példát.
2018. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!