Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valamit tenni, hogy...

Lehet valamit tenni, hogy anyukám ne hívjon idegeneket a házunkba majdnem minden este?

Figyelt kérdés

Anyukám műkörmös, itthon dolgozik, ez úgy néz ki, hogy alig van 1-1 este, mikor nem ül a szobaajtómmal szemben valami vadidegen 8-9-ig.

Ráadásul az "ügyfelei" nagyrésze egy percre se bír csendben maradni, félnek vagy nem tudom, nagy hangerőn pletykálnak, nyerítve-visítva röhögnek, páran hozzák magukkal a pasijukat is hogy majd nálunk megvárja amíg kész lesz a köröm, na ők meg húzogatják a foteleket hogy legyen hova ülniük, és kiabálva beszélnek valami marhaságról...

Nem lehet tanulni, olvasni, filmezni, pihenni..

Sokszor addig is van itt valaki amíg vacsorázunk, addig se lehet nyugodtan váltani 2 szót.

Beszéltem már erről anyukámmal, de csak a vállát vonogatja, hogy ilyenkor érnek rá az ügyfelek, ez van..

Lehet valamit csinálni?

Vagy tényleg semmi jogom a nyugalomhoz a saját otthonomban?


2018. jan. 11. 09:30
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

#7

Van tesóm de ő nem ordibál..

2018. jan. 11. 10:02
 12/33 szlory ***** válasza:
87%

Legjobb amit tehetsz, hogy kérsz egy frankó fejhallgatót karácsonyra. Jövő karácsonyra? :D Komolyan, olyat, ami a külső zajoktól jól szűr, nem olyat, ami hangosan tud üvölteni, attól megint csak te járnál rosszul.


Vagy tehetsz próbát hangszóró üvöltöztetéssel, csak az sajnos megint nem minden esetre jó (pl. olvasni te sem tudsz mellette).


Vagy gyógyszertár, füldugó, 200 Ft/pár.


A tüneti kezelésen túl... Figyu. Gyerek vagy. Nagyon szélsőséges helyzettől tekintve még feljelenteni sem tudod emiatt a szülőt - nem mintha ezt szorgalmaznám. Az emberek különbözőek. Anyukád a jelek szerint nem veszi komolyan a problémádat VAGY nem tud vele mit kezdeni. Erről kéne beszélgetnetek, hogy érti-e és miért nem tesz ellene? Nem tud v nem akar? Indokoljátok egymásnak az álláspontokat. Anélkül ugyanis nem vita van, hanem veszekedés. Utóbbi nem konstruktív, sőt, csak ronthat.


ui: nem tudom, hány éves vagy, de kollégiumban lehet, felkötnéd magad... szóval azért nézz magadba is, hátha te vagy túl érzékeny - illetve az idegeid már túlságosan fel vannak spannolva és ezért nem tolerálod semennyire a szitut, csak húzod magad


remélem tudtam segíteni.

2018. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
21%

# 4

Így van kedves kérdező, addig nincs otthona amíg a nevére nem kerül, addig a szüleinél él. De elcseszett egy családod lehet. Családnak nevezitek magatokat, de mindenki magának keres. És apád viszi a rezsit meg az egyéb kiadásokat...

2018. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

#13

Ne nekem mondd, nem az én ötletem volt, de azért köszi! Neki nem gond azért a vállalkozásából kifizetni, én meg szeretem a saját kis pénzemet megkeresni, beosztani magamnak. Anyuval megegyeztek így a pénz dologban, az ő dolguk.

Amúgy minden baj?

- ha a gyerek nem dolgozik akkor az a baj, lusta elkényeztetett dög

- ha a gyerek dolgozik, az baj, mert milyen család már, hogy mindenki magának keres

- ha valaki folyton ott van a családnál, akkor az baj, mert nem átjáróház, útban van, nem lehet pucéran mászkálni, meg fene tudja miket írnak, mikor pl a gyerek áthívná magához a barátait vagy a párját

- ha valakinek nem tetszik hogy valaki folyton ott van, az is baj, mert... Nos indoklás az itteni válaszokban.


Apámat is nagyon zavarja, kíváncsi vagyok, ha az ő nevében írtam volna ki pontosan ugyanezt a kérdést, mennyien adnának nekem igazat. Gondolom sokkal többen.

Csak a gyerek fogja be.


Az otthon az, ahol laksz huzamosabb ideig, ahova kötődsz érzelmileg, legalábbis szerintem, nem tulajdonjogról szól...de lehet én vagyok fura.

2018. jan. 11. 10:38
 15/33 A kérdező kommentje:

#12

Neked köszi a normális választ!

2018. jan. 11. 10:38
 16/33 anonim ***** válasza:
36%

Bocsánat, anyád NEM zsebpénzért melózik, hanem azért, hogyha bármi baj legyen NE legyen kiszolgáltatva apádnak!


Kapjál már a fejedhez! Azért, mert nem ő a "családfenntartó" nem jelenti azt, hogy álló nap vakarnia kéne. NAGYON HELYES, hogy dolgozik!

2018. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg ezt vele.

Keres házban éltek? Nem lehetne kialakítani egy helyiséget neki , ahol dolgozhat és kicsit messzebb van a szobától, esetleg egy külön bejáratú helyiség valahol a kertben?

Nem túl egészséges így otthon dolgoznia és sok veszéllyel járhat.

Szalonban is gyakorirak a lopások és a betörések, nem lehet bízni az ügyfelekben. Hát még ha a házatokba is bejárkálnak, sokszor nem is egyedül.

Nyilván nem mindenki ilyen, de én sem tartom ezt jó megoldásnak, ráadásul titeket is zavar.

A körmösöknek nem kell olyan nagy hely, egy fodrász vagy kozmetikus szalonban simán bérelhetne kevés pénzért egy kis sarkot.

Én biztos nem dolgoznék otthon, csak ha külön bejáratú helyiség megoldható.

De panelben nem nagyon.

Ha nem akar anyukád változtatni,akkor nem tudsz mit csinálni, ez a munkája, ebből él.

2018. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
13%

# 14

Gondolom az szóba sem jöhet hogy dolgozol és beszállsz a közös költségekbe... akkor talán lehetne okod panaszra.

2018. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

#16

Aha, azért mutogatja az új ruháit, kozmetikumjait, kerti cuccait, akármit, amit a körmös pénzéből vett, mert azoktól nem lesz "kiszolgáltatva"...


#17

Kertes ház, kb 10 éve ott tartunk, hogy "majd most nyáron" lesz építve valami kis külön bejáratú hely neki..

Szalonban dolgozott régen egy ideig, azt mondja soha többé.

Csak ez így tényleg zavaró, tesóm készülne a vizsgáira, apu hazaér 12-13 óra munka után és pihenne, én már írtam, és nem lehet...

Mikor porcelánt épít akkor nem lehet megmaradni a házban olyan büdös van, a karácsony előtt használt csillámporokat meg még most is takarítjuk mindenhonnan...

2018. jan. 11. 11:09
 20/33 A kérdező kommentje:

#18

Felajánlottam, nem akarták elfogadni, azt mondták ha beadom a közösbe de ők vesznek nekem mindent, akkor kb ugyanitt lennénk, inkább tartsam meg és osszam be én.

2018. jan. 11. 11:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!