Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valamit tenni, hogy...

Lehet valamit tenni, hogy anyukám ne hívjon idegeneket a házunkba majdnem minden este?

Figyelt kérdés

Anyukám műkörmös, itthon dolgozik, ez úgy néz ki, hogy alig van 1-1 este, mikor nem ül a szobaajtómmal szemben valami vadidegen 8-9-ig.

Ráadásul az "ügyfelei" nagyrésze egy percre se bír csendben maradni, félnek vagy nem tudom, nagy hangerőn pletykálnak, nyerítve-visítva röhögnek, páran hozzák magukkal a pasijukat is hogy majd nálunk megvárja amíg kész lesz a köröm, na ők meg húzogatják a foteleket hogy legyen hova ülniük, és kiabálva beszélnek valami marhaságról...

Nem lehet tanulni, olvasni, filmezni, pihenni..

Sokszor addig is van itt valaki amíg vacsorázunk, addig se lehet nyugodtan váltani 2 szót.

Beszéltem már erről anyukámmal, de csak a vállát vonogatja, hogy ilyenkor érnek rá az ügyfelek, ez van..

Lehet valamit csinálni?

Vagy tényleg semmi jogom a nyugalomhoz a saját otthonomban?


2018. jan. 11. 09:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
95%

Akkora kretenek vannak itt, hogy az kegyetlen. felvazolt a kerdezo egy helyzetet es mindenki belekepzel mindent..meg mi az, hogy egy gyereknek nem lehet otthona? Pofam leszakad.

Kerdesre a valasz: apukádat gyozd meg, hogy most mar tenyleg alakitson ki egy "szalont" anyadnak, ne ugy, mint 10 eve minden nyaron. Mivel leirasod szerint ot is zavarja a helyzet nem lesz nehez ravenned, csak sulykold bele szorgalmasan.

2018. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%

21-esnél a pont!


Mellesleg kíváncsi volnék, hogy az ezerféle hatóság, amelyik beleugat a vállalkozók dolgába, hogyan hagyhatja, hogy ilyen viszonyok között működjön egy műkörmös.

Vagy teljesen illegális az egész?

Pl. maszek orvosnál (akár szemész, akár fogász) kötelező külön beteg WC-t üzemeltetni. Nem jó az, amelyikbe a többi családtag jár.


Ha apukád vállalkozása eltartja az egész családot, akkor ennyi év alatt összeszedhetettek volna annyit, hogy a műkörmös szalon és annak váróhelye tisztességesen meg legyen oldva, ne a saját ház előszobájában üljenek, ahonnan a szobák, konyha stb. nyílnak. A zajtól függetlenül tényleg ez olyan, hogy semmi intim szférája nincs az embernek, ha kilép a szobájából.

Ha ebből élnének, akkor átmenetileg meg kéne értenie a családtagoknak, amíg össze nem jön belőle annyi, hogy tisztességesen ki legyen alakítva a hely, addig ezt el kell viselni. De itt - a kérdező leírása szerint - egyáltalán nem erről van szó.


Szerintem apukáddal beszélj erről, vagy hármasban beszéljetek, hogy hogyan lehetne hozzáépíteni házhoz, vagy átalakítani, vagy az udvaron külön erre a célra felépíteni egy épületet.

2018. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

#21

#22

KÖSZÖNÖM!


Hát ez a dolog hivatalosan "nem létezik" (amúgy ezen túl nem kóklerségről van szó, anyunak minden papírja és képzettsége megvan, hogy körmözzön, ügyes is)


Pénz lenne rá igazából, csak mindig van ami fontosabb, tavaly a fürdőszoba lett átalakítva, idén a nappali lesz...

Már mondtam sokszor nekik, de azt mondják, majd ők eldöntik, hogy mit csinálnak. Meg hogy nem lenne rossz, de van ami fontosabb...

Apu is mindig morog emiatt, de nem lehet meggyőzni anyukámat..

Pár éve már majdnem nekiálltak, mamám (anyu anyukája) telkén van egy kis házikó, ami nincs használva semmire, azt akarták helyre pofozni, mama benne is volt, de aztán kitalálta hogy neki az mégis kell, azóta ugyanitt tartunk.

2018. jan. 11. 13:04
 24/33 anonim ***** válasza:
98%

Hát, ha illegálisan működik, akkor nagyobb baj is lehet belőle.

Először ugyebár az, hogy egyáltalán működik. Másodszor meg az, hogy nem adózik utána.

Ha kis, zárt közösség tud csak róla, akkor kicsi a lebukás esélye. Gondolom, akkor erre utaló felirat sincs a házon.


Viszont ha pl. hivatalosan kinyit egy műkörmös öt utcával arrébb, és ő kiszagolja, hogy ide is járnak (pl. egy vendége megemlíti), akkor a körülményekből elég könnyen rájön, hogy 99%, hogy illegálisan működik a konkurenciája és könnyen lehet, hogy bejelenti a hatóságokhoz. Ami az ő szempontjából teljesen érthető is, hisz nyilván sokkal olcsóbban tud dolgozni az, aki nem költ a szabályszerű kialakításra, tehát ez a hivatalosan dolgozó műkörmös szempontjából tisztességtelen árelőny. (A számla nélküli díjat nem említem, mert gondolom ő is ritkán ad számlát. :DDD)


Visszatérve az alapkérdésre: sajnos, úgy látszik, apukádat ez messze nem zavarja annyira, mint téged. Akkor ui. a nappali felújítása lenne hátrébb sorolva.

Számomra elszomorító az a hozzáállás, hogy majd ők eldöntik, mi a fontosabb. Eszerint az nem fontos, hogy te otthon érezd magad. Rendkívül önző hozzáállás!

Sok dolgot eldönthet a szülő, aztán ne csodálkozzon, hogy a gyereke, amint tud, hanyatt-homlok menekül otthonról - és ritkán jön látogatóba is.

2018. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#24

Nincs felirat, semmi, fix vendégköre van, de mindenki tud róla, kicsi helység ez... Vannak cifrább dolgok is itt, az illegál autószerviz az utca végén pl szerintem gázosabb :D

Azt mondja hivatalosan nem érné meg.


De ha apumat nem zavarja, akkor meg miért morog nekem meg a tesómnak folyton, meg miért vitatkozik emiatt anyummal?

2018. jan. 11. 14:35
 26/33 anonim ***** válasza:
8%

A sok buta tudatlan kisgyerekek lepontoztak, mindjárt elsírom magamat :D

Nézzetek utána a törvénynek mielőtt idepofátlankodtok! Amíg nincs az ingatlanról tulajdoni lapod addig nincs saját tulajdonod. Addig a szüleidnél élsz és kész!!!

2018. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
61%

Az ingatlan és az otthon nem egy és ugyanaz, Dr. Agy

Mivel én sokáig a nagyszüleimmel éltem, oda tértem haza iskola után, ott ettem, aludtam, sz@rtam, tanultam, láttam/láttuk vendégül a barátaim és éltem az életem nekem gyermekkoromban igenis nagyanyám ingatlanja volt az otthonom. Gyökér.

2018. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
De engedjük már el ezt, az "otthon" nem egy tulajdoni lap.....
2018. jan. 11. 16:51
 29/33 anonim ***** válasza:
4%
Utolsó! Te kis hülye gyerek! De nem szólhattál bele a magánéletükbe, mivel "csak" ott laktál de nem birtokoltad az ingatlant!
2018. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem normális dolog hogy anyukád ennyire nem védi a privát életét,szféráját.Ül az asztalnál a vendéggel,vihorásznak,közben a férje meg a gyereke eszik,fürdik,otthoni dolgokat csinál mindezt idegenek szeme láttára,ráadásul este is.Olyan mintha átjáróház lenne,vagy egy kocsma.Semmi privát élet,rohadtul zavarna engem is.Az otthon legyen otthon,ahol nyugalom van.Sok mindent gyerekként nem tehetsz,de én megpróbálnék erről anyámmal beszélni,ha kell minden nap rágnám a fülét,hogy tartsa már annyira tiszteletben a családot,hogy legalább valami külön helységet kialakít magának.Bár azt se értem hogy miért nincs erre igénye,mert ez valahol igénytelen is.Én tuti ha ezt csinálnám,vágynék egy külön kis kuckóra,amit szépen berendeznék,kipakolnám az összes cuccomat szépen,és higénikus környezetben végezném a dolgomat.Nem a lakás közepén,főleg hogy még szagokkal is jár.
2018. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!