Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsátható ez valaha?

Megbocsátható ez valaha?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, anyukámnak ez az első unokája. Izgatottam jelentettük be neki, de amit azután kaptunk... napokig csak bőgtem. Úgy állított be minket, mintha felelőtlen 16 évesek lennénk, akiknél csak becsúszott. Ellenben mi 27 és 28 évesek vagyunk, nettó 700ezer ft a bevételünk, van egy hitelmentes lakásunk és autónk és több, mint másfél éve próbálkoztunk a babára.

Ilyeneket mondott nekünk, hogy “ti tiszta hülyék vagytok” “na elmentek a pi..ba” “belegondoltatok miből fogjátok felnevelni” stb...

Párom azzal próbált vigasztalni, hogy ez csak az első sokk meg majd megenyhül, de én úgy érzem soha nem akarok vele erről többet beszélni.

Anyósom meg olyan lelkes, hogy már azt is eltervezte, hogy a babakötvénybe fizetget majd havonta... nekem meg megszakad a szívem, komolyan, anyám elrontotta ezt az egészet.


2018. jan. 16. 13:21
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
20-as: ezt csak arra értem, hogy nekem nem arra kell anyám, hogy rásózzam a gyereket, ha moziba akarunk menni, ahogyan itt írták.
2018. jan. 16. 14:15
 22/43 A kérdező kommentje:
Ez egy anonim oldal. Ha nem tetszik valami, lapozz. Te is nagyon felnőttként viselkedsz.
2018. jan. 16. 14:26
 23/43 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem érdekli csak most szembesül vele, hogy megöregedett és nagymama lesz. Ne fújd fel....ez legyen a legnagyobb problémátok. Aut nézd mid van ne azt az egyet ami rossz.
2018. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%

Biztos sz@r érzés volt. Most így belegondolva anyám ezt mondta volna tuti nem állok szóba vele egy darabig.

Szerintem, tudom nehéz, de hagyd ezt most annyiban. Foglalkozz magatokkal, anyukád meg hadd élje a világát. Esetleg ha úgy hozza majd a helyzet, szembesítsd vele hogy ez neked rosszul esett. Ha felteszi ugyanazt a lemezt, kimérten közöld vele, hogy a saját korábbi, friss házas, kisgyerkes életének kudarcait, negatívumait vetítse ki rátok. Talán elgondolkodik rajta és miután kiszórakozta magát még lehet belőle aramyos nagymama.

2018. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Akkor egyszer és utoljára leírom, hátha felfogod: én nem “pofázom ki” anyámat. Sehol nem írtam róla rosszat. Nem is haragszom rá. Elszomorított a viselkedése, mivel -mint minden normális ember- arra számítottam, hogy örül majd élete első unokájának. Nekem ez egy hatalmas dolog, mivel majd’ két évig azt hallottuk a dokiktól, hogy tuti nem lehet gyerekem, legalábbis természetes módon... a párom után ő nekem a legfontosabb.


Nem ócsárolom és “ki sem tagadom”, sőt... pont azért esik ilyen rosszul, mivel az anyám... és nem is azon sajnálkozok, hogy nem lesz kire sózni a gyereket, ha nekem jobb programom akadna.


Másrészt meg írtam már, hogy anonim oldal: 1. itt senki nem tudja ki vagyok és ki az anyám - ergo nem rontom a “hírnevét”. 2. nem fogom az orra alá dörgölni, hogy nézd miket írnak rólad ismeretlenek a neten. 3. a kérdésem nem is erre vonatkozott, senkitől sem kértem, hogy szidja anyámat. Ezt a legtöbben fel is fogták.

2018. jan. 16. 14:53
 26/43 anonim ***** válasza:
6%

1. Miért jelentgeted a válaszaim, ha provokálsz?

2. Nem ugy volt hogy nem sülyedsz le a szintemre?

3. Miért nem viselkedsz felnött módjára, ha állitolag 27 éves vagy?

4. Még.mindig nem irtad le, miert vagyok frusztralt....

5. Végig nezted a válaszokat? Nezd meg őket, és akkor gondolkodj el. Mar ha sikerül....

2018. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
25%

Talán, mert bevillant neki, mennyit aggódott érted, milyen nehéz is gyereket nevelni, hogy életed következő 30 éve be van táblázva.

A babák, nem olyanok, mint a pelenka reklámban.

Nem gondolkozhatok az ő fejével, de hidd el, megbocsájtható.

Van akinek rögtön az ugrik be: jaj de jó! Másoknak-akik már neveltek fel gyereket- a féltés, aggódás (érted is!!),ami most elnyomja benne, hogy örülni tudjon.

Egy szülő megőrül, amikor terhes a lánya. A féltéstől. Saját magát nem féltette annyira, mint most a kislányát.

Csak tippeltem, a választ egyedül ő tudja. Egy beszélgetést megér, ha már mindketten lehiggadtatok.

2018. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Uccsó: remélem csak erről van szó :( bár ennyi erővel anyósomnak extra morcosnak kéne lennie, mivel neki a kisebbik gyereke fogyatékos, tehát neki még durvább élmény volt a gyereknevelés.
2018. jan. 16. 15:12
 29/43 anonim ***** válasza:
89%

Tudok olyan párról, akik hasonló korúak és az esküvő utáni kérdésekre készséggel válaszoltak, hogy igen, terveznek babát. Erre az egyikük anyja kifakadt, hogy nehogy már, ehhez ő túl fiatal és minek kapkodni. Sok éve együtt vannak, kipróbált kapcsolat, de az anyukának egy van a majdn 30 éves gyereke mellett egy kései, 10 éves fia és emiatt is úgy érzi, hogy öregíti a szituáció.


A pár sem örült a reakciójának, de ettől függetlenül belevágnak és ha anyuka nem akar, akkor nem is lesz nagymama. Majd évek múlva kapkodhat, hogy na most már felkészült, becsatlakozna...

2018. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
56%
Egészséges babát !!! Gratulálok !!!!!! Lehet anyukád megilyedt :)
2018. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!