Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsátható ez valaha?

Megbocsátható ez valaha?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, anyukámnak ez az első unokája. Izgatottam jelentettük be neki, de amit azután kaptunk... napokig csak bőgtem. Úgy állított be minket, mintha felelőtlen 16 évesek lennénk, akiknél csak becsúszott. Ellenben mi 27 és 28 évesek vagyunk, nettó 700ezer ft a bevételünk, van egy hitelmentes lakásunk és autónk és több, mint másfél éve próbálkoztunk a babára.

Ilyeneket mondott nekünk, hogy “ti tiszta hülyék vagytok” “na elmentek a pi..ba” “belegondoltatok miből fogjátok felnevelni” stb...

Párom azzal próbált vigasztalni, hogy ez csak az első sokk meg majd megenyhül, de én úgy érzem soha nem akarok vele erről többet beszélni.

Anyósom meg olyan lelkes, hogy már azt is eltervezte, hogy a babakötvénybe fizetget majd havonta... nekem meg megszakad a szívem, komolyan, anyám elrontotta ezt az egészet.


2018. jan. 16. 13:21
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Ami még rosszul esik az az, hogy van egy fiatalabb barátnője, akit ver a pasija, mert őrülten féltékeny és a csaj most terhes és tőle mindig megkérdi telefonon, hogy “hogy van a kismama?”. Azóta is mióta tudja, hogy én is babát várok ;(
2018. jan. 16. 16:32
 32/43 anonim ***** válasza:
74%

Édesanyád gyerekként kezel, ezen nincs mit szépíteni. Nem fogja fel, hogy felelősségteljes felnőtt nő vagy, a pároddal együtt jó anyagi helyzetben, és érzelmileg is megértetek egy gyerekre (hiszen ezt bizonyítja, hogy akartátok és terveztétek).

Idővel, nagyon sok bocsánatkéréssel, és tettekkel bizonyított megbánással (nem anyagiakról beszélek hanem szeretetről és törődésről) esetleg megbocsátható, de jelenleg minden okod megvan, hogy haragudj.

Viszont gondolj arra is, hogy haragod őrizni annyi, mint más hülyesége miatt magadnak ártani. Várjátok örömmel a babát, szeressétek nagyon, és édesanyádtól amíg nem változik, igyekezz minél nagyobb távolságot tartani. Idővel be fogja látni, mennyire megbántott.

2018. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
5%
Jól van csavard még a sztorit....
2018. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
30%
Hgy van a kismama?” Megverve :O Az nem érdekli Anyukádat h a barátnojét utik terhesen. Van itt azt hiszem gond nálatok.
2018. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
34: azt nem tudom, hogy most terhesen is veri-e, korábban volt rá precedens. Csak nem értem ők miért alkalmasabbak szülőknek, mint mi :(
2018. jan. 16. 16:45
 36/43 anonim ***** válasza:
52%

azt nem tudom, hogy most terhesen is veri-e, korábban volt rá precedens. Csak nem értem ők miért alkalmasabbak szülőknek, mint mi :(

Ez a megszokott magyar családmodell. Idegbeteg verekedő szulok. Nem a nyugodt a légkoru családmodell van nálunk elonyben,ez megszokott sajnos itthon.

2018. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
59%

Ha ilyet mondana anyám és így beszélne velem, többet nem emelném rá a telefont. És nem, nem bocsátanám meg soha, mert ez a legnagyobb tahóság. Minden körülmény adott a babához, boldogan megosztjátok vele a hírt, erre elküld titeket a p*csába?? Milyen ember az ilyen?


Ha jönne és bocsánatot kérne és látnám, hogy igazán megbánta, akkor talán idővel enyhülnék, de az biztos, hogy soha nem felejtém el, mindig bennem maradna a dolog.


Mondjuk én 26 vagyok és egyelőre nem tervezek gyereket, de amikor szóba jött, akkor anyám is mondta, hogy "még eszembe ne jusson, mert még túl fiatal vagyok hozzá", holott ő 22 évesen szült. Nekem is jó munkám van és tehermentes lakásban élek, mégis ezt mondta.

2018. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
11%
Lehet csak meg akarnak kimélni,attol amin átmentek fiatalon,hisz a gyerek nem plüss amit a sarokba teszek,és elég rendesen tonkre vágodik a megszokott élet.
2018. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
85%

Az anyádra most jött rá az élhetnéke.Most 55 évesen 20 évesnek érzi magát, ne haragudj,hogy ezt irom,de egy buta liba.Ne foglakozz vele és "talán még irigy is rád".

Aztán majdha leesik a lábáról az ilyenek panaszkodnak,hogy a gyerekeik felé sem néznek.


Az anyósoddal meg szerencséd van,becsüld meg!

2018. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom a párod szülei a tehetősebbek. Mint írtad, nem túl nagy gazdagságban nevelt fel, lehet, hogy frusztrálja, hogy ő majd kevesebbet tud adni az unokának, mint férjed anyja. Félhet attól, ha egyedül maradsz, megszűnik a jólét, persze ne így legyen. Na, meg amit írtak, hogy nem érzi magát öregnek, nagymamának. De van nagyon sok, szuper, fiatalos nagymama is. Erre valahogy vezesd rá.
2018. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!