Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekem ordit örjöng mit...

A gyerekem ordit örjöng mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sok frusztració eri azt hiszem az apja mellett es neha a suliban mikor nem úgy törtennek a dolgok ahogy akarja es itthon rajtam veri el a port , ejjelekig cirkuszol , hiaba kerem h a szomszedok feljelelenthetnek csak meg hangosabban ordit , semmi nem segit , hivja ejjel a skypeon anyamat aki neki ad igazat h miert bosszantom .

Bosszantja a hòher , ma azon volt a vita h felebredek ejjel arra h meg ipadezik es mondom te nem alszol erre nagy cirkusz lett h miert nem szóltam neki h kesö van , es orditozas , skypeolas , anyam rögtön a partjat fogta h minek kötekedek a gyerekkel , nem igaz ebböl semmi, nagyon sok frusztraciót duhöt nyelek es kötekedest turök el , artatlanul .

Anyam szerint egy kötekedö rohadt monstrum vagyok es azert ordit a gyerek.

Sose kötekedek mindig a gyerek kezdi a cirkuszt es mindig ejjel vagy estére . Lassan 11 eves lany.

Igy elek evek óta habar mindent megadok neki egyedulallokent semmi köszönet , csak annyit varok el töle h legyen kedves es mashol idegenekkel az is , csak itthon valtozik at ilyenne , es mar szorul össze a gyomrom mikor jön haza , olyan mint egy börtön az eletem , le is köt , teszem is a dolgom szivesen de köszönet sincs , mintha az agressziv volt ferjem jönne haza , elegem van , tehetetlen vagyok.

Úgy adta az isten h mindent amit tettem eddig az eletben , hiabavaló lett , semmibe nem lett köszönet , minden porrá vált , a lanyomert is erön felul teljesitettem de pont h itthon örul meg es ordit a semmiert, ejnek evadjan , mikor mondom a szomszedokat meg hangosabban kezdi !

A szuleim is csak marnak es mindennek elmondanak mert igy a gyerek orditasa alkalmat ad nekik h belémgázoljanak .

A gyerek nem nyilik meg ha kerdem mi baja ki bantja , nem az a tipus aki itthon mesel pedig szivesen adok tanacsot neki , nem tudom mi van lehet egy baratnöjebe csalódott aki hatat forditott neki .

A netet nem tudom lezarni elöle mert addig orditana amig a szomszedok összefognanak ellenem

Mit lehet tenni ha minden jószandekom ellenere mindenki ellenem van es senki nem meltanyol ? Mar csak a halál a menedékem



2018. jan. 21. 00:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
14%
A szuleid ellened vannak, a volt ferjed ellened van. A szomszédok ellened vannak,a gyereked folyamatosan uvolt,es senki se áll melléd még a szuleid se,nem lehet h neked van itt problémád? Amúgy meg ezt beveszi vki. Kamuu.
2018. jan. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%
Utokso, mar mert o lenne a hibas? Mert a tobbsrg azt mo dja? Oke h demokracia van de tobb hulye ember van mi t okos a rosdzakarasrol ne is beszeljunk. Az emberek 80 szazaleka fektekenykefik es utalkodik. Nincs mevelegedve a fos magyar eletevel es masok karara jatszik h jibvan erezze magat.
2018. jan. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Elsőként neked kéne egy anyai pofon, hogy helyrerázza a meszet az agyadban.

1. A mártírokat az oroszlánok szeretik. Qurva gyorsan rázd le magadról ezt a szerepet. Nem áldozat vagy, hanem egyedül álló anya. Na, akkor ennek megfelelően kéne viselkedni! (Én is váltam, nem a máséval verem a csalánt.)

2. Anyáddal közlöd, hogy állítson magán. Nem vagy kíváncsi a véleményére, a gyereket te neveled, neki nem osztottak lapot. Vagy akkor mutassa meg, hogy kell csinálni: mehet hozzá az unoka lakni. Ez is egy működő opció.

Iszonyatosan lerombolja a tekintélyed, ha mindig megvédi a gyereket veled szemben. Ne hagyd!

Azt tudtad, hogy a Skype-hoz kell az internet? Wifi kikapcsol, állítást be új jelszót, aztán probléma megoldva.

Be se engedd, amíg ellened beszél.


2. Ezt a neveletlen, elkényeztetett kölyköd ellen is használd nyugodtan. Este lenyomod a netet, kütyüket elveszed, kilenckor takarodó. Nekem sokat pattogna meg ordítana, akkor kilenckor a villanyórát lenyomom. Nem egy 11 éves taknyos parancsol.

Azzal kezdeném, hogy holnap reggel elmondom, hogy új seriff van a városban, új szabályok, úgyhogy készüljön fel lelkileg, hogy neki most sz.ar lesz. Ha próbál változni, akkor kicsit, ha lázong, akkor nagyon. Segít neked a házimunkában, tanul, szót fogad, este alszik: van net, mobil, tablet meg a phaszom. Ha nem, akkor nincs. Ki kell érdemli.

Tedd ki a legfontosabb új szabályokat a falra is!


Aztán egy erős detoxikálás. Ha jól viselkedik, akkor este 7 és 9 között lehet netezni, visszakapja a kütyüket. 9-kor kiteszi az asztalodra, alváshoz nem kell. Ébresztőóra is van, nincs semmi kifogás.

Ordít? Olyan vödör hideg vizet öntenék a nyakába, hogy lesne. Mire feltörli, addigra lehiggad. Vagy megy a következő vödör víz, a szobájába. iPod, ruha, játék, minden úszni fog.


Pattog a szomszéd? Idejéből kitelik. Hidd el, hogy baromira elege van: állandóan hallgatja, hogy éjjel-nappal ordít a gyereked. Bacol megnevelni. Persze, hogy nem leszel a környéken a kedvenc szomszéd.

Te ordítasz? Nem. Hívd oda a taknyost, hogy a szomszéd őt keresi. Lehet, hogy hamarabb lerendezi a szomszéd az ordítást, mint te. Beszélje le vele.


Amint a csicskából az anyja leszel, el lehet kezdeni beszélgetni. Addig nem fog menni. Te se fecsegsz a mosógépnek meg a lábtörlőnek. Hát a gyerek se.


3. Egyedül ezt te nem fogod tudni kezelni. Nevelési tanácsadó, család gondozó, pszichológus: kérj segítséget! Nem kell aggódni, nekik ez a dolguk, ők ezt tanulták. Te meg nem.

2018. jan. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Haladjunk sorban. Előszöri is állj le mások hibáztatásával. Már rögtön az elején az apjára meg a sulira mutogatsz, holott ezt te rontottad el. Látom nagyon fontos, hogy mit szólnak a szomszédok, félsz, hogy kiderül, hogy milyen sz.rul neveled a gyereket. Felejtsd el a színjátékot, amit a külvilágnak akarsz előadni! Ki a fontosabb? Mi az, hogy nem veheted el a netet tőle? Ez is csak azt tükrözi, hogy ő irányít, aminek a kialakulása a te felelősséged, hiába próbálod másra kenni. Hogy van az, hogy körülötted mindenki hibás, te oedig a szegény áldozat vagy? Ha ennyi gondot okoz a nevelése, akkor bízd az apjára. Az öngyilkossági kártya bedobása is azt mutatja, hogy te egy önző ember vagy.

Ébredj már fel a picsogásból és állj a sarkadra. Ne a sültgalambot várd.

2018. jan. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk első lépésként vegyél el tőle minden internetezésre, kapcsolattartasra használható eszközt. Elmomdod a gyereknek, hogy innentől bizony betartja a szabályokat, vagy ugrott minden extra az életéből. Nyilván 11 évesen már felnőttnek tartja magát -az én lanyombol kiindulva. ..-viselkedjen ahhoz méltóan.

Amyaddal ülj le és kozold vele, hogy innentől vagy téged támogat a kislány elott minden dontesedben ami a gyerekkel kapcsolatos, vagy a budos életben nem állsz vele többet szóba.

2018. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Pakold össze és mehet az apjához vagy a nagyanyjához.Lehet észbekapna mindegyik ha ott őrjöngene.
2018. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
33%

A 13. hozzászóló jól megfogalmazta.

Szard le a szomszédod, és az anyád véleményét!


Jó módszernek tartanám, hogy amikor elkezd üvöltözni, nem szólnék egy szót sem, hanem felvenném videóra. Majd mondjuk másnap közölném vele, hogy elküldöm x-nek vagy y-nak, hogy milyen gyerek. Vagy megfenyegetem, hogy felteszem a youtube-ra, hogy hagy nevessenek az osztálytársai rajta. (Persze ne tedd fel sehova! Vagy küldd el egy kamucímre, amit csinálsz!)


Jó módszer, ha így terrorizálod: akár több estén keresztül folyamatosan 50-60x lejátszod jó hangosan a hisztijét. Ha reklamál, hogy hagyd abba, mondd, hogy nagyon bírod, hogy ezt csinálja, legyél iszonyú ironikus.


Nálam anno az vált be, amikor hisztisen üvöltött, bőgött a gyerek, folyamatosan mondogattam neki, hogy hangosabban, mert nem hallom. Rövid idő múlva csend lett. Tudomásul vette, hogy nem ő az úr a háznál.


Viszont egy-két hétre nyugodtan küldd el anyádhoz. De fordulhatsz nevelési tanácsadóhoz, mert 11 évesen még képes megszeppenni, ha nem a környezetében élő rápirít.

2018. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
47%

Ha az anyuka idegileg labilis, a gyerek is az lesz. Tegyük fel, hogy igaz, hogy erődön felül mindent megadtál neki az elmúlt tizenegy évben, viszont egyetlen apróságról megfeledkeztél: a gyereknek nem csak szeretet kell, hanem szabályokra és következetes nevelésre is szüksége van. Ha nem tudja, hol vannak a határok, amiket nem léphet át, ez az eredménye.

Pszichológus talán esetleg, de attól tartok, az is késő. Az elmúlt tizenegy évben kellett volna csinálni valamit.

2018. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
92%
Szeretném a kérdezőt megkérni, hogy 1-2-3 hónap múlva írja meg, hogy mit döntött. Mit fogadott el, és mit használt fel innen. Hogyan alakult a helyzetük?
2018. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Kérdező, nem vagy egyedül! Hasonló a helyzetem, 13 éves lányom van. Apuka távol, külföldön, de van egy 3 éves kicsi lányom is. A gyerekeknek ugyanúgy megvan mindenük. A nagylányon kitört ugyanez a dili, éjjelig netezés, visítozás, hiszti, követelőzés, pökhendiskedés, a kicsi állandó szekálása. Másokkal kedveskedik, és az anyukám a fő bizalmasa. Gondolhatod, én is hazajöttem a melóból, éhesen, fáradtan, és már jött is a napi esedékes cirkusz. Persze idegenekkel nagyon kedves, és bárkinek panaszkodtam egy szót is, mindenki azzal jött, hogy kizárt, hogy ez a kislány otthon így viselkedjen. Tényleg már én is teljesen tehetetlennek éreztem magam. A pofozással nevelésnek nem vagyok híve, ráadásul a 13 éves gyerek egy fejjel magasabb nálam... Pár hete azt találtam neki mondani, hogy ha nem képes értelmesen kommunikálni, nem beszélek vele, nem szólok hozzá, se kedvetlen, se kedves, se semmilyen nem leszek. Amikor rájött, hogy nekem aztán visíthat, meg se hallom, hihetetlen hamar abbamaradtak a hisztik. Nem volt közönség, akinek műsorozhatott volna. Másfél napig bírta, utána hű de kedves lett hirtelen!Persze eleinte kaptam hideget-meleget de meg se hallottam, rá se néztem. Csak a hűtőajtóra ragasztott papíron kommunikáltam vele olyanokról, mint pl. az iskolai ebédbefizetés. A netet viszont kilenckor kikpcsoltam, itt nem érdekelt, hogy durrog. Persze ment rinyálni anyukámhoz, ővele viszont addigra lebeszéltem, hogy tisztára tönkremegyek ebbe az örökös cirkuszba, ez senkindk se jó. Szerencsére anyu erre vevő volt mindkettőnkre tekintettel. És még ha a gyereket vigasztalja is, intse meg arra, hogy a.kicsit fékezze magát, 13 évesen nem csecsemő, b.hívja fel a figyelmét arra, hogy mennyi mindent megteszek érte. Szóval a dührohamoknál hallgatási fogadalmat tettem, a netet elzártam, és a mamával beszéltem. Sokat javult azóta a hangulat, hogy tudja, hogy ha idiótán viselkedik ezekre számíthat...
2018. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!