Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam/fogadjam el,...

Hogyan dolgozzam/fogadjam el, hogy anyámnak rengeteg férfival volt dolga?

Figyelt kérdés

Már most szeretném leszögezni, hogy nem, nem kamu a kérdés!!


Édesanyám egyedül nevel/nevelt fel, mert apámmal egy kalandnál több nem alakult ki köztük. Anyum mindig is "jómadár" volt, rengeteg férfival volt már dolga. Tőle fiatalabbakkal, idősebbekkel, és még nős emberekkel is. Én sajnos ezekkel tisztában vagyok, mert volt hogy itthon is simán szexelt férfiakkal. Ez nekem annyira ciki, és szó szerint szégyellem magam emiatt. Persze értem én, vannak neki is igényei, ez természetes, de mindenkivel?!?! Sokszor megfordult már a fejemben, hogy azon nem idegeskedik, hogy teherbe esik, vagy elkap valami nemibetegséget? Mikor olyan 6 éves voltam már volt abortusza, akkor is a tesója vigyázott rám. (Megtaláltam a papírját...) Nekem még szükségem van anyámra, nem szeretnék tizenévesen árva maradni.

Szeretem anyámat, mert mindent megad nekem, de ettől a férfiügyeitől a falnak megyek... Hogyan dolgozzam ezt az egészet fel?


2018. febr. 4. 18:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én nem ítélem el. Csak az a baj, hogy a gyerekkorom úgy nézett ki, hogy apám nincs, anyámnak "becsúsztam", és nulla példát láttam tőle. Beszélgessek vele... hogy? Azt nem kérdezi meg hogy vagyok... Sose beszélgetett velem semmiről, tanácsot nem tudok tőle kérni. Anyagi támogatáson kívül nem igen tudok rá számítani semmiben... Fontosabbak voltak neki mindig a kalandok, mint én.
2018. febr. 4. 19:02
 12/21 anonim ***** válasza:
33%

Elég agresszív vagy, ahoz képest, hogy még gyerek vagy és nem sokat láttál az életböl, illetve fogalmad sincs a valóságról!


"Nem ütöm bele anyám dolgaiba az orrom, csak nagyon nem tudom elfogadni azt, hogy anyámat mindenki.....! "


DE, ezzel éppen beleütöd az orrod, ugyanis a szexuális élete mindenkinek szigorúan nmagánügye, és ugyanannyira nincs beleszólásod, ahogy anyád sem szólhat majd bele abba, hogy neked kivel és milyen kapcsolatod lesz, ha lesz valamikor.


"Fogamzásgátlót nem szed, arról tudnák."


OFF: tudnék! ON: ugyan miért tudnál róla? Nekem általában a táskámban volt a fogamzásgátló és senki nem tudta - akinek nem mondtam meg -, hogy szedem vagy sem. Te sem tudhatod, hogy ha szedi, akkor hol tartja a tablettát!


"Biológia óra rémlik? Az óvszer sem véd minden betegség ellen, nyál által is el lehet kapni bármit."


Igen, képzeld el, nemcsak te hallottál valamit biológiából, mások is, és az óvszer igen jól véd a legtöbb esetben. A nyál éppen nem túl alkalmas fertözések átvitelére, mert erösen fertötlenítö hatású!


"Egyébként nem kutatok anyám dolgaiba, véletlen bukkantam rá. Mivel tudod Ő az ANYÁM, és vele lakom, a papírjainkat egy helyen tároljuk."


Azt nem hiszem, hogy attól, hoyg valakivel egy lakásban élsz, még minden papírt egy helyen tartotok - máscsak azért sem, mert különben ha valamire szükség van, sokkal nehezebb megkeresni -, de ettöl függetlenül is, ami nem a te papírod, azt milyen alapon olvasod el? Attól, hogy nincs eldugva, még magánirat, amit senkinek sincs joga megnézni engedély nélkül.


"17 éves vagyok."


Ennél fiatalabbnak gondoltalak a kérdésed alapján, sokkal éretlenebb vagy a korodnál.


"Arról már hallottál hogy áttétes méhnyakrák? Nem egy nő halt már bele, az is nemi úton terjed..."


Igen, képzeld el,erröl is hallottam, söt én azt is tudom - veled ellentétben -, hogy ehhez egyetlen partner is elég, hogy elkapja valaki, másrészt meg az óvszer ez ellene igen jó hatásfokkal véd.


Szerintem jó lenne, ha megpróbálnál érettebben állni a témához és nem anyád magánéletével foglalkozni, hanem olyasmikkel, amikhez van közöd, illetve a te dolgod!

2018. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha vele nem tudod megbeszélni, keress egy rokont, akivel sikerülhet. Jó, ha kibeszéled magadból. Akár az iskolapszichológust is érdemes felkeresni.

Mindenesetre gondold át, hogy mi az, ami az ő életéből a te életedre nézve tanulság lehet, és határozd el, hogy te hogyan fogod élni az életedet, aztán tartsd is magad ahhoz, amit az eszed diktál most, ne rohanj majd folyton a hormonjaid után akkor, amikor szerelmes leszel. Őt nem fogod tudni megváltoztatni, főleg visszamenőleg nem tudod jóvátenni helyette a dolgokat, de nagyon fontos, hogy te majd máshogy csináld. És azt most kell, most lehet elhatározni, amíg még nem vagy szerelemes, mert ha már a biokémia diktálja a tempót, sajnos az fog beugrani tudat alatt, hogy tulajdonképpen úgy is lehet, ahogy ő csinálta, úgy is van élet.

Nem arról van szó, hogy ítéld el őt. De tanulj a hibáiból.

2018. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember csak magáért vállalhat felelősséget.

Mások miatt nem szégyenkezhetünk.


Az önmagában nem feltétlen szégyellni való,hogy sok férfival volt.

Az nem mindegy milyen körülmények jártak ezzel.

Pl nős férfivel kavarnia gáz,abortuszra menni felelőtlen szex miatt gáz,nemibetegséget elkapni azért,mert nem akart védekezni,gáz,gyereket elhanyagolni pasik miatt gáz.


Ha csak simán dugott volna független pasikkal,biztonságosan,attól még lehetett volna,akár még példás anya is.

2018. febr. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
82%

Nem tudom miért kell ezt a gyereket letámadni a kérdéséért, mi az, hogy nincs köze hozzá? A gyermeke, igen is sok köze van hozzá. De legalábbis nagyban érinti. Tudom, hogy nehéz lehet. Én most valami hasonlóba csöppentem bele. 40+ vagyok és nő. 2 éve vagyok együtt a barátommal. Párom gyerekei élik most át ezt. Kb a sztori röviden. Apu és anyu között megromlott a viszony, egy házba éltek, de már külön. Együtt laktak a gyerekek miatt. A nő először kezdett pasikat összeszedni. A gyerekek halották a szomszédoktól, hogy anyucit pasik kisérgetik haza, kapu előtt vad csókolózás, mindig más pasi. Barátom is elkezdett keresni valakit, de neki nem a mennyiség számitott. Azért persze ő lett a szar, ő a megcsaló, a nő nem. Gyerekeket uszitotta az apja ellen, persze azok visszahallották mindenhonnan, hogy anyu miket csinál. Had ne mondjam, hány pasi üldözte, hány pasi várta, hogy hazaérjen a munkából, de ő kivette a szabadságot, és otthon az ablakból leskelődve várta, hogy eltünjön egyik másik a ház elől. Utána barátom elköltözött. Aztán összeszedett egy pasit, akit ő komoly kapcsolatnak nevez, de csak 3 havonta jár oda megd*ni már 4 éve. Persze mellette tart még pasikat, mindig mással járkál a városban kézenfogva. Volt olyan akit magahoz költöztetett, de amikor jött a tartós kapcsolatbeli párja, akkor gyorsan kidobta azt a másik szerencsétlent. Had ne mondjam, hogy ez a nőszemély a régi közös gépükön rejtett mappába miket hagyottt. Biztos megfeletkezett róla, de amit ott találtunk, azon lehidaltunk. Annyi vibrátoros, maszturbálós, b*szós videót és fotókat magáról és az aktuális hapsiairól. Párom ledöbbent. Lehet, hogy megromlott a viszonyuk, de nem ilyen volt a nő. A gyerekek persze, hogy szeretik a szüleiket, de igenis fájhat és érdekelheti őket, hogy mit miért csinálhatnak. Hidd el mindent tudnak. Tudod hányszor meséltek a gyerekek, hogy anyunak megint új barátja van, és nem a boldogság szólt belőlük. Sok fura részletet is mondtak. De hidd el, rossz a gyereknek ez, Tudjátok, hány ember pletykál róla ebben a kis városban? Tudom azzal nem kell foglalkozni, de a gyerekeknek rossz lehet rosszakat hallani az anyjukról, hogy be van skatulyázva az édesanyjuk egy olcsónak. Szégyelnek róla beszélni. De minden hétvégén nálunk vannak. De érezni azt a szégyenérzetet rajtuk. Nehéz mert mindenki tud mindent, és a gyerekek ezt tudják.

Szóval ez bonyolult, nem lehet úgy tenni mintha nem lenne ez a gond, és igenis a szülőknek felelősségteljesen kellene nevelni a gyermekeiket. Egy ilyen viselkedéssel olyan lelki sérülést okozhatunk egy gyereknek, mert nem mindenki tud átsiklani egy ilyen dolog felett.

Kitartást neked, és próbáld ezt túlélni, szerintem azzal ha anyáddal beszélsz erről semmi se oldódik meg, sajnos. Neki az a természetes. Ebbe ne menjünk bele miért. Inkább foglalkozz jó dolgokkal, hogy a te életed tartalmasabb legyen.

2018. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a normális kommenteket az utolsó három válaszolónak! Hálistennek még vannak rendes emberek itt, akik nem csak az észt tudják osztani, hanem tanácsokat is adnak!

Valakivel megpróbálok erről beszélni, de csak olyannal akiben megbízok.


#15. Nagyon sajnálom a párod gyerekeit, sajnos átérzem a dolgot, hiszen én is ebben a helyzetben vagyok:/


Hogy miért támadnak le? Mert szerintük itt minden tinédzser/kamasz hülye, akiket semmi nem érdekel, legfőképpen a szüleik élete... Mert ők az okos felnőttek, akiknek tökéletes az életük, és előszeretettel kritizálják a gyerekeket. Csak ahogy a Te párod gyerekeinek is szégyen az anyjuk viselkedése, úgy nekem is az! Nem éppen a legjobb dolog egy olyan édesanya gyermekének lenni, aki mindig más férfiakkal megy el... De sokan a kérdésemet sem bírták értelmezni, ahol megírtam ezt: "Persze értem én, vannak neki is igényei, ez természetes, de mindenkivel?!?!" Na ez úgy senkinek nem tűnt fel... és én vagyok a rossz, mert aggódom anyumért, és hát ugye én még csak egy 17 éves szűz kislány vagyok, akinek semmi köze ahhoz, hogy az édesanyja mit csinál...

2018. febr. 5. 08:40
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek igen is van köze KÖZVETVE az anyja szeyuális életéhez, mivel függ tőle.


Amikor kérdező elköltözik és saját élete lesz, az aggódás a szeretett személy felé megmarad, ami tök normális.

Ez gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, h amikor kirepül a csemete és saját önálló életet kezd, attól nem szűnik meg a szülei szeretett fiának/lányának lenni, aki számíthat adott esetben a szülei támogatására (nem feltétlen anyagiak), de ebbe az is beletartozik, h a már felnőtt gyerekük meghallgatja a szülei véleményét is, és nem pedig belepofázásnak veszi.


Na, most itt a kérdezönél ugyanez a helyzet, csak fordítva. Miért ne aggódhatna a saját anya miatt?

2018. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
Próbálj meg pozitívan gondolni rá, mert ha nem sikerül, akkor is így kell elfogadnod
2018. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Tehát 17 éves vagy. Megértem, hogy ennyi idősen fájdalmas és fura a felismerés, de még túl fiatal vagy hogy ezeket megértsed.

Anyád magánéletéhez ilyen szinten nincs is közöd és változtatni te ezen nem tudsz, neki magától kell változnia.

2018. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
29%
Attól mert anyukádnak ilyen férfiügyei vannak, még szeret téged és felnevelt normálisan. 17 évesen tudom azt hiszed, hogy mennyire érett és tapasztalt vagy, mert mindenki azt hiszi ennyi idősen, de te még nagyon fiatal vagy és nincs elég élettapasztalatod, majd kb. 25-30 éves korodban jössz rá, hogy bizony ez a "nagy erkölcscsősz" hozzáállás amit előadsz, az kamu, mert mindenki kavar össze-vissza, csak sokan tagadják és nem dicsekednek vele.
2018. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!