Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Hogy értessem meg...

Anyukák! Hogy értessem meg vele, hogy nem vele van a baj?!

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves nagylányom,a napokban voltam vele szemésznél,aki lecseszte , hogy miért nem hordja a szemüvegét.Sőt csináltathatunk neki emiatt 30ezerért nagyobb dioptriásat.De engem most a lányom lelke jobban érdekel,mint a dolog anyagi vonzata..Nekem azt mondta(féléve a lányom)hogy azért mert mióta hordta,csak rosszabbul látott szemüveg nélkül,én ezt elhittem neki és engedtem,hogy csak tanuláshoz hordja.. Tegnap megkérdeztem tőle az igazságot, elmondta, hogy évek óta csúnya, pattanásos arcbőre van és hogy szemüveggel meg pláne nincs semmi esélye a pasiknál..Mondtam neki,hogy nekem akkor is ő a leggyönyörűbb és hogy milyen okos, dekoratív lány (tényleg az, vékony,de van cicije, feneke).De elsírta magát,hogy a gimiben csak a bénáknak nincs senkijük,meg majdnem az összes barátnőének is van barátja..Neki még csak általános iskolai gyerekkori szerelme volt ...

Annyira sajnálom szegénykémet :(

Mit tehetnék?

43/N



2018. febr. 8. 23:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

Köszi annak, aki töröltette a válaszom. Nem reklámnak szántam, még ha annak is tűnt. Nincs érdekeltségem ilyen területen, csak szimpi volt a doktornő oldala, nemrég találtam rá és megörültem neki.

Fenntartom, hogy a szemüveg és kontaktlencse folyamatos viselése nem javít a látáson. A szemtorna, vitaminok, megfelelő táplálkozás, napfény viszont segíthet.

A kontaktlencse nem megfelelő használat esetén elég csúnya dolgokat okozhat, egy barátnőm járt így. Persze biztosan nem gyakori ez, de előfordulhat.

A pattanásokkal kapcsolatban a 8-assal értek egyet.

2018. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

17 éves korom óta hordok kontaktlencsét, hasonló okokból kifolyólag. Életem egyik legjobb döntése volt. Sportolni is könnyebb benne. Betenni reggel 5-10 másodperc (attól függ milyen gyorsan csavarom le a kupakot a tartóról)

:) bátran ajánlom.

2018. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túl van misztifikálva a szemüveg.

Nekem sima mínuszos szemüvegem volt, tehát rövidlátó voltam, egyéb látásproblémám nem volt. A szemészorvos azt mondta, hogy a szemüveg igazából tüneti kezelés, semmi több. Mindegy, hogy hordom, vagy nem, ez nem befolyásolja a szemem állapotát. A szemüveg (legalábbis az én esetemben) csak arra kell, hogy lássam, amire szükségem van (tanórán a táblát, közlekedésben a többi közlekedőt és a jelzőtáblákat, észre vegyem a szembejövő ismerőst stb.).


A kontaktlencséről már írtak mások.

Mivel 17 éves és talán lassan megáll a szeme romlása, ezért még valaminek érdemes utána nézni: lézeres szemműtét. Ez is csupán tüneti kezelés: a szemlencséből lézerrel "faragnak le" annyit, hogy pont megfelelő legyen az éleslátáshoz. Én 25 éves koromban, tehát 20 éve csináltattam meg. Életem egyik legjobb döntése volt. Azóta pedig csak fejlődött a technika! Természetesen nem olcsó, de egyszer kell kifizetni.

2018. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Én is a kontaktlencsére szavazok, ha attól jobban érzi magát.


Azt voszont nem értem, hogy miért lenne gáz, ha nincs barátja. Én is bőven elmúltam már 17 mire lett (most 21 vagyok) és az összes barátnőmnek (sőt az egész osztálynak) volt már, de értelmesek voltak, soha nem cikiztek vele. Én meg alapból olyan ember vagyok, akit nem érdekel a többség és nem kell nekem is valami, csak mert mindenkinek van. Ha valaki kinevetett vagy cikizett emiatt az nem nekem gáz, hanem neki. Egy párkapcsolatot meg alapból nem lehet erőltetni, mert ez nem olyan, mint egy póló, hogy ha mindenkinek piros van akkor veszek én is egyet. És isten őrizz, hogy összejöjjön valami bunkóval, aki csak a feneket meg a cicit nézi, csak hogy ne érezze cikinek magát.

2018. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon pattanasos voltam meg 30 evesen is. Mindent kiprobaltam, de vegul csak az hasznalt, hogy a borgyogyasz felirt egy Isotretinoin hatoanyagu gyogyszert. Ettol elmultak es nem is jott vissza a korabbi allapot. Eros gyogyszer, de nekem csak ez hasznalt, 3 honapig szedtem. Mellette kidobaltam az osszes olyan szepsegapolasi termekemet, aminek az osszetevolistajaban szerepel az alkohol vagy/es a parfum.
2018. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csúnyán, régóta pattanásos, és kozmetikus se segít vidd bőrgyógyászhoz. Unokatesóm valami fogamzásgátlós tablettát kapott, és 1 hónap alatt leszedte neki az összeset.
2018. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is tudom ajánlani a kontaktlencsét!

Ötödikes voltam, amikor először kaptam szemüveget, bár nagyon gyenge volt. Két hétig hordtam. Majd 12 éves koromban romlott a szemem, akkor már nem láttam a táblát, kaptam új szemüveget is, mert az előzőt kinőttem. Egy hónapig hordtam, de mivel iszonyatosan rondának éreztem magam, először csak a tanuláshoz hordtam, majd abbahagytam. Később a szemész engem is lecseszett. Új iskolába mentem, na hát a szemüveg hordása a gólyatáborig tartott. Később megtetszett egy fiú és akkor elkezdett jobban érdekelni a külsőm, tetszeni akartam neki, pláne rondának láttam magam a szemüvegben. Én is pattanásos vagyok, akkor meg mégjobban az voltam és idegesített is a szemüveg, teljesen elvette az önbizalmam. Másfél éve van kontaktlencsém, maga a megváltás. Most már nem tudnék szemüveg nélkül menni sehova, mert 2.75-ös a szemem. Kontaktlencsében látok és nem is veszi el az önbizalmam, nem látszik.

Nem bonyolult, pár napig lassabban megy, aztán egy másodperc az egész.

2018. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!