Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Hogy értessem meg...

Anyukák! Hogy értessem meg vele, hogy nem vele van a baj?!

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves nagylányom,a napokban voltam vele szemésznél,aki lecseszte , hogy miért nem hordja a szemüvegét.Sőt csináltathatunk neki emiatt 30ezerért nagyobb dioptriásat.De engem most a lányom lelke jobban érdekel,mint a dolog anyagi vonzata..Nekem azt mondta(féléve a lányom)hogy azért mert mióta hordta,csak rosszabbul látott szemüveg nélkül,én ezt elhittem neki és engedtem,hogy csak tanuláshoz hordja.. Tegnap megkérdeztem tőle az igazságot, elmondta, hogy évek óta csúnya, pattanásos arcbőre van és hogy szemüveggel meg pláne nincs semmi esélye a pasiknál..Mondtam neki,hogy nekem akkor is ő a leggyönyörűbb és hogy milyen okos, dekoratív lány (tényleg az, vékony,de van cicije, feneke).De elsírta magát,hogy a gimiben csak a bénáknak nincs senkijük,meg majdnem az összes barátnőének is van barátja..Neki még csak általános iskolai gyerekkori szerelme volt ...

Annyira sajnálom szegénykémet :(

Mit tehetnék?

43/N



2018. febr. 8. 23:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!

Nekem is nagyon csúnya volt a bőröm ilyen idősen. De a drogériás termékek nem jók! Csak szárítja az a sok rossz krém és tonik! Elmentem bőrgyógyászathoz és rendbe tudta hozni, pedig én azt hittem esélytelen. De csak a bőrgyógyászat, komoly termékekkel, nem a Garnier meg ilyenek. Nekem a bőrgyógyász mondta hogy ezek konkrétan annak vannak kitalálva akinek semmi baj a bőrével. Az szórakoztat a Garnier meg Nivea lemosókkal meg tonikokkal, akinek problémás annak semmit nem ér, sőt ront!!!! mivel szárít.

Antibiotikumos kezelés kellene, és Skinoren krémet valamint Zynerit ecsetelőt kérjetek, ezek vényre kapható gyógyszerek. Nyárra már gyönyörű bőre lesz a lányodnak!

Én nagyon megértem, az utcára alig mertem kimenni néha, és a vastag smink nélkül még évekig rosszul éreztem magam pedig már szép volt a bőröm. Meg tudja keseríteni az ember életét....:( Minél hamarabb kezeljétek, nincs menthetetlen bőr, csak amelyikkel nem fordulnak orvoshoz! Nehogy heges maradjon neki nagykorára vagy ilyesmi.

2018. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek!Az összes válasz hasznos volt!
2018. febr. 9. 07:09
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a bőrgyógyász hozta rendbe a bőröm.
2018. febr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%
A pattanásos bőrre már leírták a többiek a lényeget . viszont a szemüveghez még annyit tennék ,hogy a pasik nagy része odaa van érte ( sosem értettem miért ) . 5 év után most mentem el újra szemészetre ahol ugy lett beállitva a szemüveg ,hogy nem pontos . Értem ezalatt nem engedték erősebbre hiába mondtam ,hogy egyszerűen nem tű pontos a szöveg előttem . Csak tévézéshez kell használnom meg ilyen dolgokhoz . Az eddigi barátiaim is mindig oda voltak érte . A lencse nekem nem vállt be . Nem birom elviselni ha a szemem közelében kell matatni . Igy csak annyit üzennék a lányodnak ,hogy ne aggódjon ! a szemüveg még jót is tehet vele ! ;)
2018. febr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%
Ez a szemüveg meg pattanás mizéria csak terelés, nem ezeket kell megoldani. A legfontosabb hogy legyen bikája! Hisz már MAJDEM mindenkinek van...kapja a dicséreteket is de "nem hiszi el". Nos amíg Ő nem fogadja el saját magát addig ez a kisugárzásán is ki fog ütközni. Főleg ha cici-popsi rendben akkor kizárt hogy nem veszik észre a fiúk, de szerintem lepattintja őket mert "mit akarhatnának tőlem a csúnya lánytól?".
2018. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Mondd meg neki,hogy előbb-utóbb lesz neki is barátja.Még a legrondább nőknek is van férjük/barátjuk,emiatt nem kell aggódnia.

Egyébként ez a hiszti pusztán azért van,mert a többieknek is barátjuk és ezt adogatják át egymásnak,tudod csordaszellem :D Húgomnál is ez van.Ha az osztálytársinak ilyen-olyan van,akkor neki is kell,mert ha nincs akkor ő gáz.


Nem bunkóságból mondom,de az anyák általában a saját gyereküket tartják a legszebbnek(még ha nem is igaz).Akármilyen ronda is a gyerek,ők szinte mindig azt mondják,hogy ő a legszebb a világon és hogy gyönyörű.


Kontaktlencsét én is javasolnám,ha ennyire zavarja a szemüveg.Az arcára javasolnám a teafaolajat,jó a pattikra.A bolti kencéket meg hanyagoljátok,inkább mossa sima vízzel.


Egyébként ha ennyire kell neki pasi,akkor miért nem kerít magának ? :D Lehet én vagyok ilyen hülye,de ha kell nekem valaki,akkor nem csak állok és bámulom közben meg szidom magam,hogy húú de ronda vagyok,biztos emiatt nem jön ide,hanem felkeltem a figyelmét,hátha.

Ez nem olyan,mint valami rajzfilm,hogy majd a szőke herceg fehér lovon elém vágtat.Miért jönne,ha a létezésemről sem tud ? :D

Egyáltalán tetszik neki valaki,vagy csak úgy mondja,hogy kell neki egy barát ?

2018. febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%
A szemtorna nagyon hasznos, csak szorgalmat és kitartást igényel. Majdnem 30 évnyi szemüveg viselés után is segített.
2018. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
29%

De vele vn a baj, mert ahelyett hogy ÖSZINTÉN elnondta volna mi a baj, hazudott és erre az egészsége ment rá, mef nektek a pénzetek.


14 éves koromrol vagyok szemüveges, de az elsö keretben nem érezten jol magam, ám kamuzás helyett megmondtam apának, mikor 16 lettem, hogy nem tetszik, szerintem nem áll jol, és nézzünk másikat. Nem kell drága csak olyan, amivel jobban érzem magam.


Nem kapta fel a vizet, elmentünk és választottam ujat, ami már 10+ éves (csak a lencsét cseréltetem benne kétévente) mert annyira imádom.

2018. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
49%
A pattanásokra meg bőrgyógyász, kontaktlencse meg kétesélyes, lehet nem birja a szeme majd.
2018. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomóféle kontaktlencse van, valamelyik csak bejön. Az optikában adnak próbalencsét, ha nem bírja, lehet újat próbálni.

15 éves korom óta van lencsém, én is utáltam a szemüvegem, ráadásul ronda is volt, lencse mellett később kaptam még csinos szemüveget.

Mondjuk nekem pasim a szemüveg és a fogszabályzó elhagyása után sem lett azonnal csak 3-4 év múlva, de azóta volt elég jelentkező, nincs semmivel lemaradva 17 éves létére.

2018. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!