Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim gyerekként kezelnek,...

A szüleim gyerekként kezelnek, akárhányszor hazamegyek látogatóba, pedig önálló kasszán vagyok. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az élet más területén nem, de otthon vagy a családi összejöveteleken gyerek státuszba kerülök. Ha belevágok a szavukba vagy máséba véletlenül (nem szándékosan, de pl. a másik szünetet tart, és azt hiszem, hogy végez) mindenki előtt leszid az apám, hogy mit vágok a felnőttek szavába, de ha én mesélek valamit, eszébe jut valami, akkor a szavamba vá, és mondja a magáét ("Szavadat ne feledd") vagy mindenki előtt kijavítja a nyelvtani hibámat. Ugyanolyan diplománk van, de ő tíz éve nyugdíjas, szóval szerintem az én tudásom azért relevánssabb, mégha ő sokkal tapasztaltaltabb, ennek ellenére minden úgy jó, ahogy ő tanulta 50 évvel ezelőtt, és hülye vagyok. Rám szólnak, ha szerintük nem szedtem eleget az ételből, mindent (sütit, szörpöt) el kell fogadnom, nem ihatok alkoholt a jelenlétükben az engedélyük nélkül, max. megkóstolhatom, továbbá úgy tesznek, mintha aszexuális lennék (szerintem apám meg van győzödve róla, hogy én csak esküvő után fogok szexelni, akkor is csak "asszonyi kötelességből" vagy gyerek miatt).


Az apám 75, az anyám 60.


25/N


2018. febr. 15. 13:31
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Régebben még próbáltam "nevelni", de egy 75 évest már nem lehet megváltoztatni. Anya erre már csak azt szokta mondani, hogy "20 évig élvezhetted az idős szülők előnyét (stabil anyagi körülmények, nagypapás kényeztetés, befolyásos kapcsolatok, művelt, érett édesapa), 20 éves koromtól pedig a hátrányait szenvedjem el (makacsság, zsémbelődés, logikátlanság). Régen ezt viccelődve szokta mondani (ha 20 évig egyedül ehettem a tortát, 20 felett ne csodálkozzak, ha az égett részt is nekem kell megennem). Egyszer komolyabban elbeszélgettünk, és azt mondta, bizony, ha egy 15 évvel idősebb férfihez mész hozzá, akinek van lakása, és akinek már benőtt a feje lágya, azzal is kell számolni, hogy a férj 15 évvel korábban öregszik meg, és azt is el kell viselni.
2018. febr. 15. 14:46
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Egyszer volt már egy hasonló kérdésed? Nem rosszindulatból de nagyon dezsávűm van, főleg az utolsó válaszod miatt :D
2018. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ma regisztráltam :D
2018. febr. 15. 14:57
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Apád lehet demens kezdődően pl. Akkor az szívás, és ne keress logikát a cselekedeteiben.


De nekem inkább úgy tűnik, hogy dedósként kezelnek egy analfabétaként... ismerős helyzet, nálunk addig ez ment, míg ki nem fakadtam, hogy képzeljék, ha el tudok látni egy háztartást meg egy férjet, akkor olyan hülye mégsem lehetek, továbbá, ha nem fejezik be, megszüntetem a látogatásokat mert NEM vagyok erre kíváncsi.

2018. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok a 4es. Így, hogy azt írod, hogy mások előtt rendesen viselkedik, csak a családban ilyen furán, így akkor nem hiszem, hogy demencia.

Egyszerűen csak az öregkor.

Változtatni nem hiszem, hogy lehet, max ignorálod a tiltásokat, meg az utána következő morgást is.

2018. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Nekem édesanyám 48 éves, fiatalos ("lopkodja" a ruháimat, és jól is áll rajta :D), abszolút képben van fejben is, de ő is csinál ilyeneket, bár nem ennyire erősen.


Múltkor felhívott, hogy ma volt apád születésnapja, kislányom. 14 éve elváltak, és éppen apámtól jöttem el. Mondom, anyuka, nem vagyok ám öt éves! :D Erre azt mondta, hogy tudja, de neki akkor is a gyereke maradok.


Egyébként annyi idős vagyok, mint te, külön élek a vőlegényemmel, de ha hazamegyünk hétvégére néha, akkor mindig küld fel ételhordóban kaját, mintha nem tudnánk főzni. :-) Nagyszüleim (80+) MINDENT rám akarnak tukmálni, hogy ki veszi meg, ha nem viszem el, mert így olcsóbb, csak ezt a kis szalonnát vigyem már el, itt egy üveg ásványvíz is... Meg nem kell apádnak ajándék, én már megvettem! - mondta Papám. Olyat vett, amit nem annyira szeret apám, ezért - meg amúgy is - vettem én is ajándékot. Mikor meglátta a kezemben a csomagot, kifakadt, hogy ő már megvette, mondta, hogy ne költsek, rám szakadt tán az OTP, hogy meg tudtam venni? (Pár drágább sör volt, amit kedvel fater, meg parfüm). Plusz, mintha nem lenne keresetem...


De ez a belebeszélés, ha épp én mondok valamit, az nálunk is megvan, én ilyenkor vagy teljesen csendben maradok, és ez egy idő után feltűnik nekik, vagy pedig erélyesebb szólok, hogy még nem fejeztem be, elnézést. Anyumnak van az a mániája, hogy ha elkezdek valamit, és kb sejti, hogy mit is akarok mondani, akkor ő befejezi. Ez pár alkalom után kikészít, olyankor nagyon is szólok, hogy akkor nem fogok beszélgetni, ha nem hagyja befejezni. Ez általában hat.


Szerintem ameddig nem lesz egy nálad fiatalabb (esetleg gyereked), addig ez lesz, mert te vagy a "legkisebb, legfiatalabb". Nálunk is, valószínűleg. Amit tudsz csinálni az az, amit én is: adott helyzetben szólsz. :-)

2018. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg, amit viszont nem viseltem el, ha mondjuk együtt mentünk boltba, vagy épp bent voltunk a városban és hivatalos ügyet intézett valamelyikünk, és együtt mentünk be a hivatalba, stb, akkor MINDIG, szinte már következetesen becézett, mintha direkt csinálná, és úgy beszélt hozzám, mintha fogyatékos lennék. Általában: Tökmag, manó, kicsikém, picim. Én meg ott ülök, 25 éves nő, próbálnék kommunikálni a szigorú arckifejezésű, ingbe, zakóba, blézerbe szorított ügyintézővel és egyszer csak: de tökmag, az nem úgy van... Uhh.. :D Na ezt gyorsan elintéztem, miután ketten maradtunk, rögtön mondtam, hogy otthon felőlem úgy hív, ahogy szeretne, de hivatalos helyen ezt engedje el, mert nem kísérem el, illetve nem jöhet velem akkor. Elengedte. :-)
2018. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%
Na ezért nem kell eröltetni a 10 20 éves korkülönbséges kapcsolatokat mer nem apa hanem nagypapa lesz a pasi a gyereknek, nagypapa felfogással,aki rosszabb esetbe már az a gyerek érettségije körül is demens lesz. :(
2018. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%

Akik most lepontozták az első hozzászólót, azok már felpontoznák szüleik elvesztése után... :)

Csupán ennyit tudok ehhez hozzáfűzni.

(És kívánom így legyen, mert akkor tudják milyen szerető családban élni...)

2018. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
22%
Nem bántásként mondom de azért mert külön kasszán vagy nem jelenti hogy teljesen önelláró vagy. Én ugy vettem ki szüleiddel élsz. Külön lennél lehet jobban felnöttnek tartanának. Persze valahol el kell kezdeni. És ha 50 éves leszel akkor is a gyerekük maradsz. A szülök már csak ilyenek :)
2018. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!