Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim gyerekként kezelnek,...

A szüleim gyerekként kezelnek, akárhányszor hazamegyek látogatóba, pedig önálló kasszán vagyok. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az élet más területén nem, de otthon vagy a családi összejöveteleken gyerek státuszba kerülök. Ha belevágok a szavukba vagy máséba véletlenül (nem szándékosan, de pl. a másik szünetet tart, és azt hiszem, hogy végez) mindenki előtt leszid az apám, hogy mit vágok a felnőttek szavába, de ha én mesélek valamit, eszébe jut valami, akkor a szavamba vá, és mondja a magáét ("Szavadat ne feledd") vagy mindenki előtt kijavítja a nyelvtani hibámat. Ugyanolyan diplománk van, de ő tíz éve nyugdíjas, szóval szerintem az én tudásom azért relevánssabb, mégha ő sokkal tapasztaltaltabb, ennek ellenére minden úgy jó, ahogy ő tanulta 50 évvel ezelőtt, és hülye vagyok. Rám szólnak, ha szerintük nem szedtem eleget az ételből, mindent (sütit, szörpöt) el kell fogadnom, nem ihatok alkoholt a jelenlétükben az engedélyük nélkül, max. megkóstolhatom, továbbá úgy tesznek, mintha aszexuális lennék (szerintem apám meg van győzödve róla, hogy én csak esküvő után fogok szexelni, akkor is csak "asszonyi kötelességből" vagy gyerek miatt).


Az apám 75, az anyám 60.


25/N


2018. febr. 15. 13:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
96%

"Akik most lepontozták az első hozzászólót, azok már felpontoznák szüleik elvesztése után... :)

Csupán ennyit tudok ehhez hozzáfűzni.

(És kívánom így legyen, mert akkor tudják milyen szerető családban élni...)" Én már elvesztettem az apám. De soha nem értem meg az ilyen aljas "jókívánságokat", gratulálok, egy ilyen ember nekem ne papoljon szeretetről.

2018. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

19-es vesztettem el szülőmet, és?

Mi köze van ennek ahhoz, hgoy nem kell a gyereket hülye életképtelenként kezelni, amikor hazalátogat? Semmi.

2018. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra is úgy gondolom, hogy a kérdező édesapja demens.


Volt ilyen (ill. más okból agyi sérült) idősebb férfi a rokonságomban. A 20-40 évvel azelőtti (ill. még régebbi) dolgok maradtak meg benne. Pl. lányát rendszeresen a húgának nézte, mert ugye a 25-30 évvel korábbi dolgokat tudta felidézni, amikor húga annyi idős volt, mint most a lánya. Sokszor mondta, hogy "ma délelőtt beszéltem anyámmal", aki akkor már évtizedek óta nem élt.


Egyébként idős embereknél normál esetben is úgy kezdődik a memória romlása, hogy a közelmúltra nem tudnak visszaemlékezni. Hibátlanul visszamondja, amit 70 éve verset, memoritert tanult az elemiben, de nem emlékszik arra, amit előző nap mondtak neki.


A kérdező esetében:

Az, hogy pl. a tűzhelyet gyufával meggyújtani nem engedi, ez szerintem azt jelenti, hogy a lányában azt 20 évvel ezelőtti kislányt látja, akit akkor még tényleg óvni kellett az ilyesmitől. Az sem zökkenti ki ebből, hogy maga előtt lát egy felnőtt nőt, aki már biztosan nem annyit tud, mint kislánykorában.

A valóság érzékelésével már gondok vannak.

Szerintem, de persze én laikus vagyok. Jó lenne, ha mihamarabb orvos látná.

2018. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
83%
az én apám 40 éve megmondja még azt is, hogy kell vajas kenyeret kenni..
2018. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Nyilván "jó, gondoskodó szüleid vannak", de az, hogy 25 éves felnőtt nő létedre ne gyújthatsz meg gyufát egyedül? huhh :D
2018. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!