Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok, ha a fiatok...

Ti mit szólnátok, ha a fiatok lány szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy milyen válaszokat fogok kapni, de kíváncsi vagyok, hogy itthon, Magyarországon mi erről a vélekedés...


Én egy 18 éves fiú vagyok. Tehát fiúnak születtem. Évek óta tudtam, hogy valami nincs rendben velem. Motiválatlan, kedvetlen, szorongó, betegesen magába forduló voltam amióta elkezdtem kamaszodni. Igazából már több éve, hogy először átfutott az agyamon ez a transz dolog, de mindig próbáltam elnyomni és elrejteni ezt az érzést, aminek következtében többször próbáltam már meg öngyilkos is lenni. Néhány hete azonban (igazából nem tudom minek a hatására) végre bevallottam magamnak, hogy én lány akarok lenni. Pontosabban én már most is 'egy lány vagyok, csak fiú testben'. Miután végre őszinte lehettem magammal, végre elkezdhettem lányos dolgokat csinálni, amiket mindig is akartam (női ruhák, kozmetika, nőies testbeszéd, nőies megjelenés... stb.). Igazából ennek következtében jöttem rá, hogy akármennyire is próbáltam tudat alatt elrejteni ezt a dolgot, elképesztően sok esetben lerítt rólam, hogy valami nem okés velem. Tehát mondhatni a környezetem sem egy férfias úriembernek ismer, hanem kicsit furának, kicsit "melegesnek" tart mindenki. Ez csak mostanában esett le, hogy valószínűleg csak nekem volt ekkora meglepetés, hogy lány szeretnék lenni, mások már sejthették, hogy mi a helyzet.


Amióta tehát coming outoltam magamnak nagyon jól érzem magam. Szabad és motivált vagyok, van kedvem élni, vannak terveim és vonz az élet, miközben mindeddig taszított minden, ami nem a számítógépem.


Szerencsére eléggé feminin alkatom van, nagyon kisfiús az arcom, alacsony vagyok és vékony, tehát nem nézek ki hülyén, ha kicsit lányosabban öltözöm, igazából még jól is áll.


Szeretnék ezzel továbbmenni a közeljövőben. Tehát hormonterápia, műtétek és satöbbi.


Mindettől függetlenül nem igazán vonzódom a férfiakhoz, tehát a "meleg fiam van" kifejezés nagyon nem illik rám.


Igazából ismervén édesanyámat ha majd elmondom ezt neki (ami még több hónap), nem fog kiakadni, mert toleráns és meg fogja érteni, hogy én fiúként egyszerűen nem érzem jól magam, nem tudok így élni. Egyébként ő is sejti már, hogy valami nem szokványos velem kapcsolatban, de ő a melegségre tippel.

Apa véleménye pedig igazából nem nagyon érdekel, ő egy alkoholista, igazából ha elmondanám ezt neki, akkor a felét nem értené, a másik felét elfelejtené mire befejezem a mondandómat.


Igazából ezzel a dologgal nem ártok senkinek, sőt... Mivel boldogabb leszek, így produktívabb, hasznosabb is. Máskülönben, ha fiú maradnék elkerülhetetlennek látom az öngyilkosságot, a depressziót vagy esetlegesen a börtönt.


2018. febr. 16. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
71%
Nem olvastam el az egész sztorit, de engem nem zavarna, ha a fiam lány szeretne lenni, vagy a lányom fiú, nekem mindegy, éljen ahogy jónak látja, csak legyen őszinte De nem vagyok még annyi idős, hogy 18 éves gyerekem legyen, szóval hozzáteszem azt is, hogy természetesen ha a baráti körömben lenne ilyen, az se zavarna :D
2018. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
79%
Segitenék és tmogatnám,h boldog ember legyen. Tesóm meleg,de mi a családban elfogadtuk, a párját is,7 éve élnek együtt,jelenleg nálam,mert leázott a lakásuk. :D Itthon jobb nem bolygatni az ilyet.. Ha Anyud támogat,szerencsés vagy. Kifelé meg nem kell erről beszélni. Én is nullás leszek tuti, h nem tettük a testvéremet családi vasvillára. :D
2018. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
64%
Neked kell eldönteni, kérdező. Azt gondolom te magad is tudod, hogy ez egy végleges döntés, és hogy lesznek, akik nem fognak tolerálni téged. Az anyagiakhoz nem értek, ahhoz sem, hogy itthon a folyamat hogyan megy végbe, úgyhogy sok sikert kívánok.
2018. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
62%

Én elfogadnám, sőt(!) minden támogatnám!

Mivel a gyerekem, az lenne a legfontosabb, hogy neki mi a jó!

Teljesen megtudnám érteni az ő nézeteit.

Először biztos elbeszélgetnék vele, hogy biztosan komolyan gondolja, és nem fogja-e megbánni, mióta van tisztában vele és a többi..

Mindenben segítenék neki, együtt vészelnénk át ezt a húzosabb időszakot, és egész végig támogatnám.

Biztos, hogy segítenék neki megkeresni a legjobb orvost, elkísérném a kezelésekre, és mindenben a segítségére lennék! :)

2018. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
44%

Én szerintem meglepődnék és tanácsolnám neki, hogy ezzel várjon még, vagy keressen annyit amennyit tud, mert anyagilag én nem fogom támogatni, ebben a témában. Egy idő után lehet megbarátkoznék a ténnyel, de nem viselném könnyen. Ilyen helyzetbe nem kívánok senkit. Bocs ha ezzel megbántottalak.

19L

2018. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
69%
HA tényleg transznemű lenne a gyerekem, akkor támogatnám mindenben. De mindenképpen szeretném hogy pszichológus igazolja ezt.
2018. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
79%

Elvinném első körben a témában jártas pszichológushoz, ill. pszichiáterhez, akik segítenek neki tisztázni magában, hogy valójában mi a helyzet, pontos diagnózist állítanak fel. A nemváltoztatás egy bizonyos ponton gyakorlatilag visszafordíthatatlan, vagy legalábbis nem könnyű, rengeteg fájdalommal jár, a hormonterápia pedig kifejezetten egészségkárosító, veszélyes dolog. Csak akkor szabad belevágni, ha valóban nincs más út, és tényleg ez a megoldás.

Egyébként nem örülnék. Nem azért, mert elfogadhatatlannak tartom a transzszexualitást, hanem azért, mert a gyerekem erősen nehezített pályán lenne kénytelen leélni az életét. Még a "normális" embereknek sem mindig könnyű megtalálni a boldogságot, hát még annak, aki egy viszonylag kicsi, és kevéssé elfogadott réteghez tartozik.

2018. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
78%

Nem erőszakolsz nőket, nem lopsz, ölsz stb, úgyhogy semmi rosszat nem tettél, csak szeretnél önmagad lenni. Én melletted állnék.


Plusz írtad, hogy anyud arra gyanakszik, hogy meleg vagy, szóval ha melegnek elfogadna, transzneműnek is el fog. Ha lenne baja a melegekkel hidd el, jelezte már volna, ígyhát az igazságot is jól fogja fogadni.


Arra készülj fel, hogy lesznek akik be fognak szólni, ez ellen nem tudsz mit tenni.

2018. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
16%
Remélem az én fiam nem akar az lenni, de majd úgy nevelem. 40F
2018. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
51%

Én támogatnám, én is transznemű vagyok, csak szolidabb fajta, androgün, ami sokkal könnyebb, szinte semmit nem jelent, miután túléltem a nemi identitászavaros korszakomat (az kissé durva volt néha. mit sem tudtam arról, hogy nem 2 nem van, de sehogysem tudtam megpróbálni beleszuszakolni magam a dobozokba, egyikbe se sikerült a 2 közül). Sokat olvastam transzneműekről, akik nálam kevésbé szerencsések, empatikus is vagyok és eleve soha nem volt érzékem a nemek pusztán biológia alapján történő szétválasztásához... Plusz az ember normális esetben jót akar a gyermekének. Úgyhogy totálisan mellette állnék, az pedig nekem teljesen mindegy, hogy fiú, lány, semleges vagy egyéb. Ő akkor is ő, nyilván legyen önmaga, érezze jól magát a saját bőrében.


A műtétek s egyéb nehézségek miatt kicsit sajnálnám, de ez van, legalább lehet mit tenni s a feminin alkat eleve sokat fog segíteni.


Úgy tűnik, a végén azt akarod kérdezni, hogy valóban jól cselekszel-e szerintünk is, emellett érvelsz. Ez nekem nem kérdés, nyilván roppant rossz, ha nem lehetsz önmagad, lelkileg, de praktikus szempontból is. S mivel ma már vannak lehetőségek, jó, ha kihasználod őket, illetve felvállalod magad.

2018. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!