Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok, ha a fiatok...

Ti mit szólnátok, ha a fiatok lány szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy milyen válaszokat fogok kapni, de kíváncsi vagyok, hogy itthon, Magyarországon mi erről a vélekedés...


Én egy 18 éves fiú vagyok. Tehát fiúnak születtem. Évek óta tudtam, hogy valami nincs rendben velem. Motiválatlan, kedvetlen, szorongó, betegesen magába forduló voltam amióta elkezdtem kamaszodni. Igazából már több éve, hogy először átfutott az agyamon ez a transz dolog, de mindig próbáltam elnyomni és elrejteni ezt az érzést, aminek következtében többször próbáltam már meg öngyilkos is lenni. Néhány hete azonban (igazából nem tudom minek a hatására) végre bevallottam magamnak, hogy én lány akarok lenni. Pontosabban én már most is 'egy lány vagyok, csak fiú testben'. Miután végre őszinte lehettem magammal, végre elkezdhettem lányos dolgokat csinálni, amiket mindig is akartam (női ruhák, kozmetika, nőies testbeszéd, nőies megjelenés... stb.). Igazából ennek következtében jöttem rá, hogy akármennyire is próbáltam tudat alatt elrejteni ezt a dolgot, elképesztően sok esetben lerítt rólam, hogy valami nem okés velem. Tehát mondhatni a környezetem sem egy férfias úriembernek ismer, hanem kicsit furának, kicsit "melegesnek" tart mindenki. Ez csak mostanában esett le, hogy valószínűleg csak nekem volt ekkora meglepetés, hogy lány szeretnék lenni, mások már sejthették, hogy mi a helyzet.


Amióta tehát coming outoltam magamnak nagyon jól érzem magam. Szabad és motivált vagyok, van kedvem élni, vannak terveim és vonz az élet, miközben mindeddig taszított minden, ami nem a számítógépem.


Szerencsére eléggé feminin alkatom van, nagyon kisfiús az arcom, alacsony vagyok és vékony, tehát nem nézek ki hülyén, ha kicsit lányosabban öltözöm, igazából még jól is áll.


Szeretnék ezzel továbbmenni a közeljövőben. Tehát hormonterápia, műtétek és satöbbi.


Mindettől függetlenül nem igazán vonzódom a férfiakhoz, tehát a "meleg fiam van" kifejezés nagyon nem illik rám.


Igazából ismervén édesanyámat ha majd elmondom ezt neki (ami még több hónap), nem fog kiakadni, mert toleráns és meg fogja érteni, hogy én fiúként egyszerűen nem érzem jól magam, nem tudok így élni. Egyébként ő is sejti már, hogy valami nem szokványos velem kapcsolatban, de ő a melegségre tippel.

Apa véleménye pedig igazából nem nagyon érdekel, ő egy alkoholista, igazából ha elmondanám ezt neki, akkor a felét nem értené, a másik felét elfelejtené mire befejezem a mondandómat.


Igazából ezzel a dologgal nem ártok senkinek, sőt... Mivel boldogabb leszek, így produktívabb, hasznosabb is. Máskülönben, ha fiú maradnék elkerülhetetlennek látom az öngyilkosságot, a depressziót vagy esetlegesen a börtönt.


2018. febr. 16. 15:14
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok 'szülő korú', de én támogatnálak, mint barátot. Akár mint gyereket is, de anyaként előtte járatnálak pszichológushoz, hogy tisztázd magadban ezt az egészet - aztán ha minden oké akkor mehet. Legyél boldog.
2018. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
61%

"Mindettől függetlenül nem igazán vonzódom a férfiakhoz"


Akkor miért szeretnél nő lenni? Bocs, nem vagyok otthon ilyen témában :)

2018. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez eddigi válaszokat!


Egyébként a hormonterápia elkezdéséhez kötelező pszichiátriai vizsgálat és a pszichiáternek kell megállapítania, hogy transz vagyok, tehát az elkerülhetetlen. :D (csak mert sokan írtátok, hogy járatnátok előtte szakemberhez)

2018. febr. 16. 16:07
 14/53 A kérdező kommentje:

#13


A szexuális irányultság és a nemi identitás két külön dolog.

2018. febr. 16. 16:11
 15/53 anonim ***** válasza:
87%

És a szexuális irányultságod mi? Vagy aszexuális vagy? Hogy képzeled a jövődet? Párral, pár nélkül, milyen párral?


Szülőként ezek jutnának az eszembe. Mert az egy dolog, hogy lánynak érzed magad, de ha a szexuális irányultságod ellent mond, akkor még a nehezebbnél is nehezebb lesz neked és nyilván szülőként ez bántana, hisz azt akarnám, hogy maximálisan boldog légy.

Értsd: könnyebben fogadnám, ha "szimplán" meleg lennél.

2018. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim válasza:
21%
nem tudom miért van lepontozva az aki nem támogatja.. én ugyanannyi idős vagyok mint te, de ha anya lennék én megkérném hogy verje ki a fejéből és valahogy találjunk megoldást hogy máshogy élje ki az ilyen vágyait. csak gondoljatok bele ez mennyi bajjal jár. mindent meg kell változtatni, és RENGETEG pénz kell ehhez. egy normális háztartásnak egy ilyenre csak úgy nem telik. ezzel több embernek is NAGYON megnehezíted az életét, az önző vágyaidért, amit azzal is kiélhetnél hogy lányosabban öltözöl és viselkedsz, magyarán lányos lennél, csak férfi szervekkel, amikkel, miután mondtad hogy továbbra is lányokhoz vonzódsz, nem lenne probléma gondolom. de nem, neked ez nem elég és muszáj az egész családodat egy ilyen mind anyagilag, mind érzelmileg megviselő helyzetbe. tudom hogy most ez a mindenkit támogatunk mindenbe amit akar csinálni, meg most menő másnak, meg transznak lenni, mert őket mostanság támogatni "muszáj", de szerintem ez szimplán önző. mint mondtam, teljesen oké ha már az elmített módokkal kiéled a lányos oldaladat, meg persze szerintem sincs semmi baj ha inkább lánynak érzed magad. de ennél tovább menni.. önzőség. szimplán önzőség, és teher a hozzátartozóidnak. nem érdekel, pontozzatok le, de valakinek itt a való életben is kell élnie, nem egy mesevilágban. és szerintem, habár ez már tényleg csak saját meglátás, ez egy mentség a produktivitásod és kedved alábbhagyásán. már ne haragudj, de ha tényleg ez lenne az ok, már az elejétől tudtad volna. csak most találtál valami teljesen újat és mást, és ezért most izgatottnak érzed magad ezért, de bármi más nagy változással ugyanígy újra jó kedved lehetne. és ha amiatt mert egy ekkora leírhatatlanul nagy teherrel járó, extra dolgot nem tudnál véghezvinni(ami emberek 90%ának nem adatik), akkor már öngyilkos lennél?? irigyellek.
2018. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim válasza:
31%
Nem vagyok libsi, se meleg, se transzvesztita, de szerintem ezzel nincs gond..légy büszke rá! :)
2018. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
63%
Fiuként h öltözzön lányosan? Magyarországon,h agyon verjék az utcán érte, mert anyirra toleránsak vagyunk. De te nem vag önző akielnyomná a gyerekét. Gondolom ha a fiad meleg lenne jol kitagadnád v rávennéd h nővel éljen mert szerinted ugy helyes, nem számit h nem a nőket szereti. Minket is sárral dobálnak h elfogadtuk tesomat meg a párját a hozzád hasonlok. :( Mindenben támogatnám a gyerekem,és nem a pénzt hoznám kifogásnak.. Lelki támogatás fontosabb,mint az anyagi,h ne érezze azt h még a családja is korcsként kezeli mint a sok korlátolt,lépcsőház felfogásu..
2018. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem említettem, hogy anyagilag kérném a családom támogatását... Ezt nem egészen értem, hogy honnan vettétek?
2018. febr. 16. 16:42
 20/53 anonim ***** válasza:
61%

"Egyébként a hormonterápia elkezdéséhez kötelező pszichiátriai vizsgálat és a pszichiáternek kell megállapítania, hogy transz vagyok, tehát az elkerülhetetlen. :D"


Tudok róla, kedves kérdező. Ahogy arról is, hogy nem mindenki csinálja legálisan, különösen, ha nem kap hozzá a környezetétől támogatást. Ez esetben nyilvánvalóan elmarad a kötelező vizsgálat, ami amúgy sem biztos, hogy a legmegfelelőbb szakembereknél történik.:-)

2018. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!